За/Из/По-губени във WoW (място за nubs, дето още я играят)

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Mon Apr 06, 2009 3:18 pm

в момента моят маге-офицер е на такъв билд и каза, че е имба-дпс...

ето ти - копирай го смело, щото на Блоби може да се разчита за тези неща, в смисъл, че е направил всички проучвания, за да мине на този билд:

http://eu.wowarmory.com/character-talen ... &n=Iceblob
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
PrivateRaio
Misting
Posts: 342
Joined: Tue Jun 20, 2006 4:01 pm
Location: София

Post by PrivateRaio » Mon Apr 06, 2009 3:25 pm

ми на хероик пък съвсем, трябва да е уаип или на специфични умения на някой моб да се натрисаш. То са верно, че аз съм бая време наяден, ме не помня да е било много тежко и преди. Общо взето динозавъра в ДК, Локен,Окулус и Олд Кингдъм - това са местата дет може да умреш на хероик.

Балончетата на удобно разбира се, дет се вика " на 1 ръка разстояние". Sacred Shield да ти влезе в ротацията, помага бая. Или поне се сещай да го пускаш чат-пат :lol:

Са "елитистите" съветват да се избягва заедно с инстант хилчета от критване. Според тях се губи време в наситената ротация: 8 сек. judgement, 6 сек. crusader strike, 10 сек. divine storm, 10 сек. consecration (15 сек. exorcism и holy wrath когато може) + divine plea.
Според мен, на хероик, няма лошо да плескаш някое и друго хилче или щит. Винаги е добре да помагаш на лечителя и да си сравнително независим в критични моменти

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Mon Apr 06, 2009 4:17 pm

За Sacred shield се чудех дали да го пускам. Не съм забелязвала да го ползват (освен хийлинг паладините). Иначе за инстант флашките хвърлям понякога, но най-лошото е, че в мелето ми е трудно сама да си следя живота. Адонът ми сигнализира, кога ми пада драстично hp, но пък като цяло самото hp все още ми е малко. А от друга страна, макар да е на удобно място, нямам рефлекс за ползване на балона.

Което пък ми напомни за друга весела история. Когато ударих 80, реших да навестя отново драконите, че даваха забавен куест - онзи, където се биеш рамо до рамо с бъдещото си или минало аз (според това дали е първия или втория куест от този вид). Самият куест го прецапах бързо и приятно и се отправих обратно да отчитам. Кацнах на върха на кулата и гледам - шаман! И той ме гледа изпод големите си рога. И почна да ме ругае нещо. Странна работа това - човек би казал, че след дългото общуване със силите на природата в главата на говедото би покълнал филиз мъдрост, ама не. Стои си там и ме ругае. Аз използвах мимоходом едно /golfclap и продължих да си приказвам с Хроми за философски неща, като темпоралните аномалии, арогантното отношение на младите към по-възрастните, дори когато тези по-възрастни са бъдещото им аз и прочее приказки, подходящи за любезен социално-желателен разговор. И изведнъж онова говедо ми прасна шок и ме изхвърли от площадката. Е, аз се насладих на полета, ползвах си културно балончето преди приземяване, изкачих се на площадката отново и го изчаках да се съживи (гардовете не прощават). Той се появи, а аз благо, започнах да му се смея. Реагира като говедо - опита се да ме удари пак и този път можех да наблюдавам как гардовете го гонят по скромния на площ терен. И да продължа да се смея. Нямаше да се смея толкова, ако балонът не ме беше спасил при падането :oops:
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

Svetlio
Sorcerer
Posts: 472
Joined: Wed Aug 02, 2006 10:57 am

Post by Svetlio » Mon Apr 06, 2009 5:21 pm

Lannis wrote:За Sacred shield се чудех дали да го пускам. Не съм забелязвала да го ползват (освен хийлинг паладините).
Сакън, не думай :D Това ми е четвъртия най-любим спел :wink: Особено за соло на елитки или пък за ПвП, задължително грея в балонче. В инстанси не го ползвам, щото там обичам да ме бият, че да ме хийлват, че да имам мана и т.н. 8-)

А като каза летене с балонче... ходих да се правя на ъъъ паладин :lol: там дето фармят файър нещица в Уинтерграсп, точно на границата с Драгънблайт е. Ама нещо не прецених колко са точно ордите та ме погнаха. Метнах се аз... неее, не на кодото, а на мамута и с мръсна газ затрополих към края на площадката, Ордата се метна на вълците и след мен. Стигнах аз до ръба и с драматичен скок се метнах в пропастта... Ордата и тя :mrgreen: Дори им помахах преди да се размажат :mrgreen: Мамутът се приземи все едно не е паднал от един километър и продължи весело да си трополи из Драгънблайт 8-)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Apr 07, 2009 10:51 am

Tais wrote:в момента моят маге-офицер е на такъв билд и каза, че е имба-дпс...

ето ти - копирай го смело, щото на Блоби може да се разчита за тези неща, в смисъл, че е направил всички проучвания, за да мине на този билд:

http://eu.wowarmory.com/character-talen ... &n=Iceblob
Успех да накараш Ефтим да играе без да Драгън'с Брет:)))

Да драсна и аз малко - левелваме напоследък, аз съм на фрост, кефя се на уотър елементала много стабилно, нивата се качват бързо. Талантът за 15% шанс за инстант безплатен файърбол при чил ефект мн ме размаза.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Apr 07, 2009 11:01 am

мойта лоладинка е вече 37 ниво и рути. Почти толкова лесен за левълинг клас колкото ДК-то. Браво ники - кой левъл додрапа?
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Apr 07, 2009 11:08 am

55 станах вчера, даже напраихме един бърз Страт за итемз и най-после правех дмг, дъ джой:))) естествено паднаха тъпни и само едни дредмист ботуши със 17 СТА. Шатър е сигурно един от най-великите таланти в цялата игра за левелинг. 50% крит на 30ти лвл е БОЛНИЦА.

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Tue Apr 07, 2009 11:24 am

снощи се прибрах след 20 часа и тъкмо влезнах на Шатъред холс да си направя дейлитата (за репутация с шалашките, куукинг дейлито и този за токен от бижутерството) и Ланито ми звъни, че се уговаряли за хероик с Теле на Зенедар, та да ме привикват... казах аз, че ще ида след 10 мин, свърших едното дейли и минах директно ла Лийд... а там групата вече се бе събрала - Ланис с прясно изкласилия й паладин, Теле - с ДК си, Илийката - също с ДК + рогето на един уориър от гилдията...

питам кой е дейли хероика, а той бил Азул Неруб... кратко и лесно... ама ДК на Теле бил сейвант за него вече, та влезе да го направи с рогето си... отпочнахме го ние, а във Войс чата - само аз и Илийката... Ланито много тактически не бе влязла, че да не чува коментарите на дръвчето, виковете по-скоро :lol: на първия бос - нищо драматично... само дето, като дойдоха едни малки буби, решиха, че да кълват по дървото е най-подходящо... по-лошото бе, че и дпс-то на партито реши така... та чак като убиха боса, дойдоха да им обърнат внимание, а храста половин битка хийлваше себе си... :evil:

тръгнахме към втория бос... заразчиствахме прииждащите паяци... боса тръгна към средата, изяждайщки малките си и .... УМРЯ :shock: :shock: :shock:
гледаме ние невярващо, ама не - ни бос, ни луут! даже народа се пръсна по стълбите да го дири... е, домързя ни да пишем тикет и скочихме в бездната, за да навестим Ануб... та за битката с него... малииии, само да можеха да ме чуят през Войс чата дпс-то в партито!!! :evil: направо ме съсипаха! киснат си в пуканките, поемат див дмж и не си взимат поука, ей!! ама аз ще почна да давам жълти картони! :evil: както и да е - Ануб умря...

заобсъждахме кой да е следващия инстанс, някой предложи ХоЛ и хукнахме натам... Илия и Теле се съгласиха единия да танква в ХоЛ, а другия - в следващия хероик, който още не бяхме избрали (ей, голям мерак за танкване, голямо чудо - не можем ги накара да дпс-ват тез ДК :P )... Теле пое танкването в ХоЛ, а Ланито се престраши да влезе във Войс чата :twisted:

там нещата си вървяха културно (само с 2 жертви на първия бос :lol: )до един епичен уайп на траша :lol: случи се там, където вкаменените първобитни люде се съживяват като минеш край тях... е, съживиха се, и Танче - умря :roll: взех да ги габаркам, че при два танка в партито допуснаха да им умре хилъра, но честно казано силно се забавлявах от ситуацията :D Ланито пое веднага хийлването, ама я фийърнаха, милата, напред по коридора и довлече още една група агресивни първобитни и това реши дилемата "To Be or Not to Be" :lol:

следващия бос не ни създаде особени проблеми... по-скоро траша към последния ме потормози, но не е като да не го очаквах, щото не показвахме уважение към абилитата им :lol: стигнахме Локен и го почнахме по тактиката с бягане надолу по стълбите и... умряхме... :? докато търчахме обратно заобсъждахме как да процедираме... Теле предложи да се съберем в краката му и да го ударим на нюк, а аз да аутхийлвам дмж-а... в интерес на истината, като го бяхме правили с Тишо, все така избирахме да го бием, но пък партито имаше високо дпс и му стопяваше бързо живота... в крайна сметка решихме да пробваме и Локен си умря веднага... оказа се, че ме затрудни единствено оутхийлването на 3-тата вълна, но почти веднага след нея той умря, та не се стигна до проблем...

падна някакъв интересна епична брадва, на която Теле се зарадва, та му я дадоха + син плейт-шлем май...

за трети хероик народа избра CoS... честно казано там не си спомням да видях някакво затруднение до последния бос... за съжаление с около 2 мин. изпуснахме минаването му за определеното от таймера време, но лично на мен ми бе все тая... почнахме битката с последния бос и умрях :shock: дори не разбрах как... само се видях с 200 НР и докато да натисна макрото си за инстант Хийлинг тач, онзи демон ми отне и малкото останала кръв :( Ланито се наложи да хийлва почти цялата битка и много добре се справи детето - май само рогето умря преди боса... не помня де... вече бях твърде уморена...

малко преди това един от гилд-офицерите ни ми уиспърна да съм ходела след хероика да ги хийлвам в Накс 10, че останало само 1 крило + крайните 2 боса, но аз нямах сили да играя повече и отказах...

та така, деца... тъй като в работата е МНОГО натоварено и се налага да оставам по 2 часа след работно време, че и така ще е до края на април най-малко, ще трябва да пренаредя програмата си вечер...
та предупреждавам, че в дните, когато нямаме гилд-рейд, мога да правя само по един хероик вечер, защото ми идват в повече...
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Apr 07, 2009 11:26 am

Тва и аз неам сили да го изчета цялото ;р

Пускам паралелно една тема за билдове бързи въпроси и прочее, че нищо нема намиране тука след два дена ;) тая да си седи за лафмоабет.



http://shadowdance.info/forum/viewtopic.php?t=4071
Last edited by Xellos on Tue Apr 07, 2009 11:51 am, edited 1 time in total.
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 18 guests