The Series Topic, Part III

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
Gunslinger
Warmage

Post by Gunslinger » Sat Aug 07, 2010 10:41 pm

Muad_Dib wrote:Искам само да отблежа, че след първите 2 серии на 4ти сезон IT crowd става няма такъв епик фейл просто, толкова тъпо не ми е било отдавна....
4х05 беше на нивото на 1ви.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

Xellos
Moderator

Post by Xellos » Mon Aug 09, 2010 11:56 pm

Избоцках 2 сезона от Еврика - доста приятно и разтоварващо сериалче се оказа наистина. Къщата рути просто ;)
If you have come to these pages for laughter, may you find it.
If you are here to be offended, may your ire rise and your blood boil.
If you seek an adventure, may this story sing you away to blissful escape.
If you need to test or confirm your beliefs, may you reach comfortable conclusions.
All books reveal perfection, by what they are or what they are not.
May you find that which you seek, in these pages or outside them.
May you find perfection, and know it by name.

AlDim
Elder God

Post by AlDim » Tue Aug 10, 2010 4:52 am

Изгледах няколко епизода на Leverage. Първият беше много готин и зарибяващ, но оттам нататък сериалът бързо тръгна надолу. Особено епизодът с църквата е изключително зле написан.

Delegat
Mistborn

Post by Delegat » Thu Aug 19, 2010 11:48 am

Leverage е страшно разкошен сериал и вторият му сезон е доказателство за това. И петимата главни герои са изградени страхотно, всеки със собствена специалност - hitter, hacker, grifter, thief и mastermind, а Тимоти Хътън е просто огромен. През целия втори сезон на мястото на Софи се появявя Тара, изиграна от Джери Раян (която харесвам още от Стар Трек: Вояджър, за справка аватара ми :lol: ), искаше ми се да я оставят за постоянно, но не би :(

Amelia
Moderator

Post by Amelia » Sat Aug 21, 2010 3:19 am

Аз гледам Леверъджа за втори път сега със Сашко, който кандиса и го загледа пак (и се зариби яко). Обожавам го това сериалче! Обожавам и петимата идиоти - наистина са страхотно направени!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

трубадур
Ascendent

Post by трубадур » Mon Aug 23, 2010 2:17 pm

Насъбраха ми се камара сериали, които изгледах през последните два месеца и знам, че повечето имат отделни теми, ама не ми се пишат по два-три реда във всяка тема, затова тук:

Scrubs (9 сезон) - в никакъв случай да не се гледа директно след 8. Сериалът свърша в 8 сезон и получава прекрасен край. Изгледах 9 близо година по-късно и беше приятно да видиш любими персонажи, но само толкова. Всъщност има доста яки шеги и няколко правилни попадения, но като цяло е солидна крачка назад, спрямо великолепието, което представляват предишните осем сезона.

Supernatural (5 сезон) - Прекрасен беше. Епизодът със зомбитата, макар и много 28-нещо-си инсипириран, беше смазващ, ебавките бяха на ниво, Кастиел е твърде голям, Дийн го бяха изпедерастили твърде много, ала Сам и Боби мачкаха сериозно, конниците до един кефят, финалът беше приятен.
Вярно, че едва ли не се извиняваха накрая с писаниците на пророка, но като цяло доста силен сезон и приличен завършек. Само дано не омажат баницата с шести сезон.

House (6 сезон) - пълна дупка. Не може да се казваш Хаус и едни от най-качествените моменти да са свързани с поддържащата свлоч. Лори си е пич, както винаги, ама материала, с който трябва да работи, е твърде жалък. Дали имаше и 5 добри епизода. Жалко, че не оставиха всичко да свърши с пети сезон, който беше силен, драматичен и забавен - до едно липсващи тук.

Lost (6 сезон) - ми свърши се и като изключим баш последния епизод, всъщност сезонът беше готин, с доста екшън, некви обрати и стари муцуни. Забавлява ме, финалът разочарова с мощта на не'нам си колко водородни бомби, но като цяло ми хареса, колкото и ще да беше изсмукано и тотално през дедовия на създателите му. Но изглеждаше страшно ефтин, на моменти имаше качеството на "Изгубения свят" да му се не види.

Legend of the seeker (2 сезон) - ценя го тоя сериал поради твърде субективни причини. Основната е, че сигурно това е заглавието с най-симпатичен и красив сбор от урунгели с някакви наченки на талант, с изключение на Крайг Паркър - твърде добър актьор. Мжеди другото по-голямата част от мацките с реплики в "Спартак: кръв, песък и генеталии" са намерили място тук.
Всъщност това е доста тъпо сериалче, финалът му беше непростимо малоумен, което не му пречи да кефи на макс. Основният му проблем обаче (същият го имат и Херкулес, Зина, Бъфи и Ейнджъл) е непрекъснатият кеч. На епизод имаш по около три или четири мелета, най-често случващи се тогава, когато всъщност историята се опита да се поразвие малко и да се задълбочи в героите. Но за разлика от горепосочените, при сийкъра нито имаш кой знае колко умна история, нито къртещ диалог, тъй че... Но мен си ме радва и искам да има трети сезон.

Bored to death - HBO много, ама много ги няма в комедиите. Ако бяха подходили към заглавието като 30 rock например, щеше да е смешно. Обаче те не са и не е. Вместо това са решили да подходят реалистично. И са хванали определен тип хора и са ги набутали в бахти небивалите и абсурдни ситуации. Т.е. не е смешно, но поне е интересно, ама не е нещо, дето спокойно можеш да препоръчаш.

Blue Mountain State - или какво става, ако се заемеш сериозно с доста посредтвена тема. Колежанска комедия, направена добре. Диалозите са на доста високо ниво, персонажите са уникални психопати. Интересното е, че са вкарали всичките глупости и гадости от типичната колежанска тъпа комедия и са успели да ги направят забавни. Иситната обаче е в капитана на отбора. Бтв, фабулата на туй нящо се върти около един колежански футболен отбор. Та капитанът, не е главният герой, но е най-готиният и забавен персонаж. Няма такъв олигофрен просто.
Лошото на сериала обаче е, че първите шест епизода са поне една класа над следващите седем.

Criminal minds (5 сезон) и Bones (4 сезон) - слагам ги на едно. Щото имат потенциал, който се осъществява много по-добре от Criminal minds. Но наистина мразя сериали, в които всеки чака да си каже репликите.
На Criminal minds обаче му липсваха откровено бруталните и същевременно затрогващи епизоди, които демонстрира в 4 сезон.
A Bones не мислех, че могат да заорат повече от епичния гаф със Зак, те па взеха, че ме опровергаха. Последните 3 мин на последния епизод и тъпотията с Буут, успяха да развалят цял сезон. Да не говорим, че се случват в епизода с алтернативната реалност, който е един от най-правилните в целия сериал. Епизодът с металисите беше тъп, но този с цирка беше сладък и ми стана един от любимите.
И двете заглавия имат своите силни страни, макар да са паянтови, но са в пъти НАД традиционните полицейски, детективски, еди-кви-си драмички. Казвам го без да съм гледал NCIS.

The Tudors (4 последен сезон) - велик сериал, страхотно поднесен, солидни герои, Майерс е прекрасен, като в повечето време наистина искаш да го утрепеш. Когато започна ми беше много по-лесно да го пренебрегвам заради Рим. И ако първият сезон все още търсеше достатъчно твърда почва, то последвалите го три са страхотни.

24 (1 сезон) - разгеле и аз да стигна до него. Ей така се почва сериал. Няма цял сезон търсене на собствено лице. Тва нещо унищожава от първия епизод. Единственият му минус са първите три-четири епизода, в които останалите герои се опитват да се внедрят в съзнанието ти, толкова силно, колкото Бауър (Съдърланд). А щом това се случи - почва големият кеф.
Мислех, че ще е някава смотана дъвка, то се оказа неква абсолютна мощ. Героите са умни (от всички лагери) и действат така. Всички обаче правят грешки, прибързани решения. Нашите рядко имат по-силни карти. И въобще е подходено по доста интелигентен начин към проблема.
Самите персонажи са наистина силни и мязат на истински хора, а не на търчащи тъпаци из различните декори. Баси, нямаше един да е изкуствен. Между другото женките са много готини.
И прословутият вик на Бауър. Трябваше да го дочакам чак в трети епизод, ама си заслужаваше. Дебнех го през цялото време и като се стигна до него, за малко да хвана да крещя с него. Много е голям тоя. Толкова, че е малко неестествено човек с такива топки да има дъщеря, а не някъв мутант, смесица от Хълк и Рамбо.
И финалът беше разкошен.
Spoiler: show
Бауър наистина заслужаваше да изгуби поне едната от мацките. Тъй като няма как да го утрепят него, трябваше да му се върне по някакъв начин и бравус, че не са се юрнали по лесния, американски начин. То не, че смъртта на жена му е "баси трудността" за развитие на историята и героя, ама все пак... Яко е когато се взимат такива рискове със сериалите.
Въобще много съм доволен. Само дано натам не омажат твърде много положението, щото и Lost имаше баси разкъртващият първо сезон.

Dr. Horrible
Forsaken

Post by Dr. Horrible » Mon Sep 06, 2010 9:32 pm

Гледам си аз втори сезон на Fringe, кефи си ме... И в един момент стигам до 11-ти епизод, който ме обърква тотално. Вече убити персонажи се разхождат и си говорят с другите спокойно, отношенията между героите не следват логиката на сезона, историята няма нищо общо със сюжетните линии от близките серии, въобще каша... Влизам в tv.com и чета, че това всъщност е бил неизлъчен бонус епизод от миналия сезон, който Fox ей така решили да пуснат по никое време. Все едно сезонът си няма достатъчно филъри, та трябва да бутат и такива от миналия...
Още едно доказателство за мъдростта на ръководителите на Фокс.
Life is a gift. We must celebrate it! We have to dance, to show God we are grateful to be alive.

Gunslinger
Warmage

Post by Gunslinger » Tue Sep 07, 2010 12:57 am

Но пък го подновиха за трети сезон, макар че имаше ужасните рейтинги.
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'

armageddon
Forsaken

Post by armageddon » Wed Sep 08, 2010 9:36 pm

Неее. Края на летния финал на White Collar е OMG! защо ще трябва да чакам месеци за развръзка ....

Roland
Site Admin

Post by Roland » Fri Sep 10, 2010 6:57 pm

And you can't dance with a devil on your back...

Litz
Forsaken

Post by Litz » Tue Sep 14, 2010 5:54 pm

The Inbetweeners във втория си сезон си остава гениален комедиен сериал, който същевременно е и невероятно истински. Дано трети сезон е на същото ниво :)

Gunslinger
Warmage

Post by Gunslinger » Sat Sep 18, 2010 4:20 pm

Genndy Tartakovsky има нова анимация.Казва ве Sym-Bionic Titan.Днеска излезе пилотния епизод.

armageddon
Forsaken

Post by armageddon » Tue Sep 21, 2010 7:17 pm

Chuck стартира новия сезон доста добре. +1 за Линда Хамилтън като майката на Чък и финалната сцена :) Има потенциал засега, дано изкара цял сезон, даже и да го подновят за следващ

Dr. Horrible
Forsaken

Post by Dr. Horrible » Thu Sep 23, 2010 10:59 am

Реших и аз да го проверя това Chuck. Вчера изгледах пилотния епизод и се размазах от кеф, беше страхотно. Ще продължа с удоволствие :D
Life is a gift. We must celebrate it! We have to dance, to show God we are grateful to be alive.

armageddon
Forsaken

Post by armageddon » Thu Sep 23, 2010 11:54 am

Аз лично първите два сезона ги изгледах за отрицателно време, т.е някъде към два дни :)

Иначе тия дни освен че тествам епизодите от новия сезон, и някои от новите сериали, съм се захванал да гледам Tru Calling, с Фейт от Бъфи (или Ехо от Долхауса). Имам спомен че от разни епизоди от ТВ ми беше допаднал по някое време, и засега е горе долу приятен. [/list]