The Series Topic, Part III

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Gilraen
Scholar
Posts: 108
Joined: Thu Feb 07, 2008 12:32 pm

Post by Gilraen » Fri May 08, 2015 5:41 am

Много промо снимки от "Джонатан Стрейндж и мистър Норел" преди премиерното излъчване на първи епизод, което се очаква на 17 май.

http://british-cinema.livejournal.com/2 ... l#comments

http://theconsultingdetectivesblog.com/ ... -pictures/

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Wed May 13, 2015 10:17 pm

Готам е доста добро. Единственият ми проблем засега е, че Бен Макендзи в моите представи завинаги ще си остане Раян от оная тийн боза Ориндж Каунти и трудно се настройвам :)

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu May 14, 2015 12:04 am

Добро е, да. За щастие аз "Ориндж Каунти" не съм гледал, та няма какво да ми пречи в тая посока.
А партньорът му пък се оказа крал Хорик от "Викинги". :shock:
Сериала го подхванах основно защото Алфред го играе Шон Пъртуи, който е и Хю Берингър в първия сезон на "Кадфаел" и е много готин.
Малкият Брус Уейн ме кефи как е написан. Имам някои резерви към играта на хлапето, но се преживяват.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Fri May 15, 2015 10:02 am

Ориндж Каунти беше великолепно, ей :P

Аз пък с радост мога да заявя, че всички сериали, които гледах тази година, са подновени за следващ сезон! Тоест:
Once Upon a Time, The Good Wife, Agent Carter, Agents of S.H.I.E.L.D., Daredevil, How To Get Away with Murder и The Americans.
Чак такъв пълен комплект не ми се беше получавал никога :D
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Sun May 17, 2015 9:38 pm

Новият сезон на Orphan Black е толкова покъртително посредствен, че чак боли.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sun May 17, 2015 9:54 pm

Аз още някъде на средата на предния изгубих мерак... Язък за барута. Сега си чакам Ханибал.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Tue May 19, 2015 9:22 pm

How to Get Away with Murder се опасявам Шонда да не го окепази, защото засега е много добро. Мисля, че го споменах, но ми харесва как е може би сериалът с най-diverse каст, който гледам и въпреки това персонажите са много повече от просто "the gay one", "the latin one" "the black woman" etc.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu Jun 04, 2015 12:20 pm

Вторият сезон на "Penny Dreadful" май е още по-психясал от първия. Вторият епизод направо ми изкара ангелите, чак не посмях да видя следващия.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu Jun 04, 2015 2:03 pm

Аз май ще го подхвана най-накрая, щото бях пробвал първи епизод, и ми беше леко мех, ама една позната американка която преподава литература на 18-ти век в Благоевград ми каза че задобрява доста и че персонажите крадени от разни готически истории се развиват по нови начини, а тя е яко фенка на готиката, та ще й повярвам. По 8 епизода ли бяха?
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu Jun 04, 2015 2:54 pm

По десет май. Историята в първия сезон поне е относително завършена.

Тъпото е, че Дракула така и не се появява, въпреки че Мина Харкър е централен образ. Май ще го видим в третия сезон. В момента злодеите са група вещици, които, поне доколкото знам, не произхождат от готическата литература, обаче плашат... бая.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu Jun 04, 2015 5:10 pm

E, те може да произлизат от жанра като цяло, не от конкретни произведения. Дано са по-страшни от тия в AHS и Witches of East End. :lol:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun Jun 07, 2015 6:36 pm

Litz wrote:How to Get Away with Murder се опасявам Шонда да не го окепази, защото засега е много добро. Мисля, че го споменах, но ми харесва как е може би сериалът с най-diverse каст, който гледам и въпреки това персонажите са много повече от просто "the gay one", "the latin one" "the black woman" etc.
Честно казано добро е, но чак пък мн. През цялото време имах чувството, че е нещо, което вече съм гледал. А втората "половина" си беше направо окепазена (но не от Шонда, междудругото, която в кредитите е отбелязана единствено като продуцент, но не и сред авторския екип), просто въртяха на едно място. И с тоя финал изпуснаха да се възползват от така модерния напоследък антологичен формат - следващия сезон да почнат начисто, с най-малкото нови герои на мястото на нястоящите (факта че на повечето не им запомних имената, а ги различавах по цвят, говори мн за това, колко са безлични всичките). Един от по-големите проблеми ми беше, че в рамките на 15 серии, нямаше един персонаж, който да събуди няква симпатия, нито от основния каст, нито от кейс ъф дъ уиик сторита (а последните за протокала фейлваха адски мощно, по-безинтересна подборка от случаи не бях гледал така, в рамките на един сезон). Изобщо, нещо му липсваше към момента на Murder-a и се надявам в следващия сезон Шонда или някой там да пооправи нещата, въпреки всичко малко му трябва за да стане значително по-гледаемо.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Sun Jun 07, 2015 8:35 pm

Май прекалено рано заклеймих третия сезон на Orphan Black. 6 и 8-ми епизод бяха много добри, особено осми. Има още надежда за този сериал.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5252
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Mon Jun 15, 2015 8:47 am

Dark Matter май го правят хората зад SG: Universe. Пилотът не беше зле.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

stealth
Scholar
Posts: 112
Joined: Thu Jan 03, 2008 3:37 pm

Post by stealth » Mon Jun 15, 2015 5:16 pm

Значи, това, че съм зарязал SG:U в средата на първият му сезон, най-вероятно ще ме откаже от DM... Все пак ще изчакам мнения като се понатрупат епизоди.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 72 guests