The Series Topic, Part III

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Sat Aug 07, 2010 10:41 pm

Muad_Dib wrote:Искам само да отблежа, че след първите 2 серии на 4ти сезон IT crowd става няма такъв епик фейл просто, толкова тъпо не ми е било отдавна....
4х05 беше на нивото на 1ви.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Aug 09, 2010 11:56 pm

Избоцках 2 сезона от Еврика - доста приятно и разтоварващо сериалче се оказа наистина. Къщата рути просто ;)
:ninja:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Aug 10, 2010 4:52 am

Изгледах няколко епизода на Leverage. Първият беше много готин и зарибяващ, но оттам нататък сериалът бързо тръгна надолу. Особено епизодът с църквата е изключително зле написан.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Thu Aug 19, 2010 11:48 am

Leverage е страшно разкошен сериал и вторият му сезон е доказателство за това. И петимата главни герои са изградени страхотно, всеки със собствена специалност - hitter, hacker, grifter, thief и mastermind, а Тимоти Хътън е просто огромен. През целия втори сезон на мястото на Софи се появявя Тара, изиграна от Джери Раян (която харесвам още от Стар Трек: Вояджър, за справка аватара ми :lol: ), искаше ми се да я оставят за постоянно, но не би :(

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Aug 21, 2010 3:19 am

Аз гледам Леверъджа за втори път сега със Сашко, който кандиса и го загледа пак (и се зариби яко). Обожавам го това сериалче! Обожавам и петимата идиоти - наистина са страхотно направени!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Post by трубадур » Mon Aug 23, 2010 2:17 pm

Насъбраха ми се камара сериали, които изгледах през последните два месеца и знам, че повечето имат отделни теми, ама не ми се пишат по два-три реда във всяка тема, затова тук:

Scrubs (9 сезон) - в никакъв случай да не се гледа директно след 8. Сериалът свърша в 8 сезон и получава прекрасен край. Изгледах 9 близо година по-късно и беше приятно да видиш любими персонажи, но само толкова. Всъщност има доста яки шеги и няколко правилни попадения, но като цяло е солидна крачка назад, спрямо великолепието, което представляват предишните осем сезона.

Supernatural (5 сезон) - Прекрасен беше. Епизодът със зомбитата, макар и много 28-нещо-си инсипириран, беше смазващ, ебавките бяха на ниво, Кастиел е твърде голям, Дийн го бяха изпедерастили твърде много, ала Сам и Боби мачкаха сериозно, конниците до един кефят, финалът беше приятен.
Вярно, че едва ли не се извиняваха накрая с писаниците на пророка, но като цяло доста силен сезон и приличен завършек. Само дано не омажат баницата с шести сезон.

House (6 сезон) - пълна дупка. Не може да се казваш Хаус и едни от най-качествените моменти да са свързани с поддържащата свлоч. Лори си е пич, както винаги, ама материала, с който трябва да работи, е твърде жалък. Дали имаше и 5 добри епизода. Жалко, че не оставиха всичко да свърши с пети сезон, който беше силен, драматичен и забавен - до едно липсващи тук.

Lost (6 сезон) - ми свърши се и като изключим баш последния епизод, всъщност сезонът беше готин, с доста екшън, некви обрати и стари муцуни. Забавлява ме, финалът разочарова с мощта на не'нам си колко водородни бомби, но като цяло ми хареса, колкото и ще да беше изсмукано и тотално през дедовия на създателите му. Но изглеждаше страшно ефтин, на моменти имаше качеството на "Изгубения свят" да му се не види.

Legend of the seeker (2 сезон) - ценя го тоя сериал поради твърде субективни причини. Основната е, че сигурно това е заглавието с най-симпатичен и красив сбор от урунгели с някакви наченки на талант, с изключение на Крайг Паркър - твърде добър актьор. Мжеди другото по-голямата част от мацките с реплики в "Спартак: кръв, песък и генеталии" са намерили място тук.
Всъщност това е доста тъпо сериалче, финалът му беше непростимо малоумен, което не му пречи да кефи на макс. Основният му проблем обаче (същият го имат и Херкулес, Зина, Бъфи и Ейнджъл) е непрекъснатият кеч. На епизод имаш по около три или четири мелета, най-често случващи се тогава, когато всъщност историята се опита да се поразвие малко и да се задълбочи в героите. Но за разлика от горепосочените, при сийкъра нито имаш кой знае колко умна история, нито къртещ диалог, тъй че... Но мен си ме радва и искам да има трети сезон.

Bored to death - HBO много, ама много ги няма в комедиите. Ако бяха подходили към заглавието като 30 rock например, щеше да е смешно. Обаче те не са и не е. Вместо това са решили да подходят реалистично. И са хванали определен тип хора и са ги набутали в бахти небивалите и абсурдни ситуации. Т.е. не е смешно, но поне е интересно, ама не е нещо, дето спокойно можеш да препоръчаш.

Blue Mountain State - или какво става, ако се заемеш сериозно с доста посредтвена тема. Колежанска комедия, направена добре. Диалозите са на доста високо ниво, персонажите са уникални психопати. Интересното е, че са вкарали всичките глупости и гадости от типичната колежанска тъпа комедия и са успели да ги направят забавни. Иситната обаче е в капитана на отбора. Бтв, фабулата на туй нящо се върти около един колежански футболен отбор. Та капитанът, не е главният герой, но е най-готиният и забавен персонаж. Няма такъв олигофрен просто.
Лошото на сериала обаче е, че първите шест епизода са поне една класа над следващите седем.

Criminal minds (5 сезон) и Bones (4 сезон) - слагам ги на едно. Щото имат потенциал, който се осъществява много по-добре от Criminal minds. Но наистина мразя сериали, в които всеки чака да си каже репликите.
На Criminal minds обаче му липсваха откровено бруталните и същевременно затрогващи епизоди, които демонстрира в 4 сезон.
A Bones не мислех, че могат да заорат повече от епичния гаф със Зак, те па взеха, че ме опровергаха. Последните 3 мин на последния епизод и тъпотията с Буут, успяха да развалят цял сезон. Да не говорим, че се случват в епизода с алтернативната реалност, който е един от най-правилните в целия сериал. Епизодът с металисите беше тъп, но този с цирка беше сладък и ми стана един от любимите.
И двете заглавия имат своите силни страни, макар да са паянтови, но са в пъти НАД традиционните полицейски, детективски, еди-кви-си драмички. Казвам го без да съм гледал NCIS.

The Tudors (4 последен сезон) - велик сериал, страхотно поднесен, солидни герои, Майерс е прекрасен, като в повечето време наистина искаш да го утрепеш. Когато започна ми беше много по-лесно да го пренебрегвам заради Рим. И ако първият сезон все още търсеше достатъчно твърда почва, то последвалите го три са страхотни.

24 (1 сезон) - разгеле и аз да стигна до него. Ей така се почва сериал. Няма цял сезон търсене на собствено лице. Тва нещо унищожава от първия епизод. Единственият му минус са първите три-четири епизода, в които останалите герои се опитват да се внедрят в съзнанието ти, толкова силно, колкото Бауър (Съдърланд). А щом това се случи - почва големият кеф.
Мислех, че ще е някава смотана дъвка, то се оказа неква абсолютна мощ. Героите са умни (от всички лагери) и действат така. Всички обаче правят грешки, прибързани решения. Нашите рядко имат по-силни карти. И въобще е подходено по доста интелигентен начин към проблема.
Самите персонажи са наистина силни и мязат на истински хора, а не на търчащи тъпаци из различните декори. Баси, нямаше един да е изкуствен. Между другото женките са много готини.
И прословутият вик на Бауър. Трябваше да го дочакам чак в трети епизод, ама си заслужаваше. Дебнех го през цялото време и като се стигна до него, за малко да хвана да крещя с него. Много е голям тоя. Толкова, че е малко неестествено човек с такива топки да има дъщеря, а не някъв мутант, смесица от Хълк и Рамбо.
И финалът беше разкошен.
Spoiler: show
Бауър наистина заслужаваше да изгуби поне едната от мацките. Тъй като няма как да го утрепят него, трябваше да му се върне по някакъв начин и бравус, че не са се юрнали по лесния, американски начин. То не, че смъртта на жена му е "баси трудността" за развитие на историята и героя, ама все пак... Яко е когато се взимат такива рискове със сериалите.
Въобще много съм доволен. Само дано натам не омажат твърде много положението, щото и Lost имаше баси разкъртващият първо сезон.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Mon Sep 06, 2010 9:32 pm

Гледам си аз втори сезон на Fringe, кефи си ме... И в един момент стигам до 11-ти епизод, който ме обърква тотално. Вече убити персонажи се разхождат и си говорят с другите спокойно, отношенията между героите не следват логиката на сезона, историята няма нищо общо със сюжетните линии от близките серии, въобще каша... Влизам в tv.com и чета, че това всъщност е бил неизлъчен бонус епизод от миналия сезон, който Fox ей така решили да пуснат по никое време. Все едно сезонът си няма достатъчно филъри, та трябва да бутат и такива от миналия...
Още едно доказателство за мъдростта на ръководителите на Фокс.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Tue Sep 07, 2010 12:57 am

Но пък го подновиха за трети сезон, макар че имаше ужасните рейтинги.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Wed Sep 08, 2010 9:36 pm

Неее. Края на летния финал на White Collar е OMG! защо ще трябва да чакам месеци за развръзка ....

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Sep 10, 2010 6:57 pm

And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Tue Sep 14, 2010 5:54 pm

The Inbetweeners във втория си сезон си остава гениален комедиен сериал, който същевременно е и невероятно истински. Дано трети сезон е на същото ниво :)

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Sat Sep 18, 2010 4:20 pm

Genndy Tartakovsky има нова анимация.Казва ве Sym-Bionic Titan.Днеска излезе пилотния епизод.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Sep 21, 2010 7:17 pm

Chuck стартира новия сезон доста добре. +1 за Линда Хамилтън като майката на Чък и финалната сцена :) Има потенциал засега, дано изкара цял сезон, даже и да го подновят за следващ

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Thu Sep 23, 2010 10:59 am

Реших и аз да го проверя това Chuck. Вчера изгледах пилотния епизод и се размазах от кеф, беше страхотно. Ще продължа с удоволствие :D
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Thu Sep 23, 2010 11:54 am

Аз лично първите два сезона ги изгледах за отрицателно време, т.е някъде към два дни :)

Иначе тия дни освен че тествам епизодите от новия сезон, и някои от новите сериали, съм се захванал да гледам Tru Calling, с Фейт от Бъфи (или Ехо от Долхауса). Имам спомен че от разни епизоди от ТВ ми беше допаднал по някое време, и засега е горе долу приятен. [/list]

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests