The Series Topic, Part III

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: The Series Topic, Part III

Post by Roland » Fri May 04, 2018 10:30 pm

В този форум имам всякакво право. Вика му се модерация. Русофилията - другаде.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: The Series Topic, Part III

Post by penzata » Sun May 06, 2018 9:13 am

Happy! :shock: :shock: :twisted: :drool: :panda:

Crank вайб. Бивш полицай превърнал се в алкохолизирана, медикаментозна наемен убиец развалина с въображаем приятел. Тонове ироничен, саркастичен и черен хумор. Волтар Вайт лук-а-лайк мафиотски бос вилян. Каръптед чингета. Сериен убиец. Един тотално садистичен психопат. И Гор, латс ъф латс ъф гор, от онази най-графичната с пръснати зелки, лимфа, мозък и много, много кръв. И това само в първия епизод. Нататък нещата ескалират невъобразимо.

Браян Тейлър (ко-драскача и ко-режисьора на Кранк-овете) и Грант Морисън (стоящ зад култовата Вертиго комикс поредица The Invisibles) създават сериал, в който омешват тропите на всевъзможни жанрове и го превръщат в прецизно напаснат абсурдистки калейдоскоп.

За да не издавам нищо по-нататък - просто, защото тези дивотии трябва да се видят, без да имаш представа какво може да очакваш, а и сезонът е само от 8 епизода, - ще направя само едно нескопосано сравнение: в криминалния екшън Running Scared с покойния Пол Уокър, по-едно време зрителят попада на сцена (няма да спойля за негледалите), която по никакъв начин не се вписва в тона на филма, но, която не само шокира и носи дискомфорт със себе си, и въпреки тоналния дисонанс, пасва естествено и не стои като кръпка.
Е, такова чувство изпитвах, докато гледах Хепи, но в сериалът подобни сцени се менят с всяка следваща. :mrgreen:

Happy! е колосална факт ъп дивотия, която препоръчвам с всичкото ръка и крак. :mrgreen:
Spoiler: show
спойлерът е чак за последния епизод, не продължавай :hihi: , за да не си прецакаш кефа:
Spoiler: show
Адски много са сцените, които ме счупиха от кеф, но препратката към "Глутница кучета" просто ме смаза. :rofl:

п.п. Вече излезе The Rain - скандинавския постапокалиптичен нетфликски сериал, който, след Дарк 8-) , чаках с нетърпение. Ще му хвърля очо довечера.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6454
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: The Series Topic, Part III

Post by tigermaster » Tue May 08, 2018 12:43 am

Понеже професионалният ангажимент, по който работя в последните седмици, на моменти ми предлага бая натоварващи филми, установих, че гледането - и фенсъбването - на стари японски сериали ми помага доста да не се афектирам от някои неща. Наскоро оправих "Санада Юкимура", а сега подхванах "Ronin in a Lawless Town":
https://www.imdb.com/title/tt0424687/
Продуциран от Тоширо Мифуне и с него в една от главните роли. Значи, първият епизод е просто гениален. Като за телевизионна продукция от ония времена, е доста грандиозно, страхотни декори и омешването на културите в Йокохама скоро след падането на шогуната на Токугава е показано - чисто визуално - много яко. Център на действието е уестърн бар "Русалка", в който ходят хора от къде ли не, за да гледат шоуто на водните танцьорки - и в тълпата мернах китайци в техните традиционни дрехи, европейци или американци, японци в западни костюми, японци в традиционни японски дрехи, мисля, че видях и турчин с фес. Доста пъстро нещо. Цялото е остаряло прекрасно, режисирано е хубаво, музиката е някаква смесица между източно и западно, и като опре до екшън е бая надъхваща. (Жалко, че няма от къде да я намеря така да си я слушам.) Сценарият е - поне засега - доста приятен, хубаво завъртяна и завършена в рамките на един епизод история, с добър баланс между хумора и убийствата, а екшънът е горе-долу каквото се очаква от Тоширо Мифуне - в тази роля той си влиза със същото майсторство, с което направи Телохранителя, примерно, както в актьорската игра, така и в бойните сцени. Другият главен герой също е готин - облича се като западняк, стреля като герой от уестърн и има доста интересен морален компас.
Както и да е, ако успеете да го докопате от някъде, препоръчвам този сериал. Определено си струва.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: The Series Topic, Part III

Post by aiva » Thu May 10, 2018 12:18 pm

Тези дни гледах отново първия сезон на Legion. Първата половина е все така радваща, втората малко по-малко. После подкарах първите два епизода от новия сезон.. и е доста различно като усещане. Сякаш всичко, което ме радваше предния сезон, сега го няма. Някой гледал ли е нататък дали си заслужава?

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: The Series Topic, Part III

Post by Roland » Thu May 10, 2018 1:31 pm

aiva wrote:
Thu May 10, 2018 12:18 pm
Тези дни гледах отново първия сезон на Legion. Първата половина е все така радваща, втората малко по-малко. После подкарах първите два епизода от новия сезон.. и е доста различно като усещане. Сякаш всичко, което ме радваше предния сезон, сега го няма. Някой гледал ли е нататък дали си заслужава?
Аз чакам да се натрупа.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: The Series Topic, Part III

Post by penzata » Thu May 10, 2018 11:28 pm

Ash vs Evil Dead The 3rd. :yay:
Абсурдизъм, кретения, хорор, черен хумор, епикнес, кръв, лимфа, кръв, лимфа, кръв, лимфа, зомбита, апокалипсис, велики кредит песньовки, куулнес, съвкупност от първите два сезона и четирите зли мрътви филма. Грууви. :mrgreen:

Тоя сезон изкърти де що мивки можеше да изкърти. А финалът му е епически. :shock: :spite: Нямам търпение за следващ сезон, защото този финал даде предпоставка за нещо още по-епично от това, което бе текущия. Просто този сериал надскача сам себе си с всеки следващ епизод и сезон.

Хвала! :metal:

Image
"Make целото сичко great again."


Spoiler: show
Image
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6918
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: The Series Topic, Part III

Post by Yan » Sat May 12, 2018 1:10 am

penzata wrote:
Thu May 10, 2018 11:28 pm
Нямам търпение за следващ сезон, защото този финал даде предпоставка за нещо още по-епично от това, което бе текущия. Просто този сериал надскача сам себе си с всеки следващ епизод и сезон.
Е, те го кенсълнаха още преди месец.
https://www.hollywoodreporter.com/live- ... rz-1104557
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: The Series Topic, Part III

Post by penzata » Sat May 12, 2018 6:25 am

Yan wrote:
Sat May 12, 2018 1:10 am
Е, те го кенсълнаха още преди месец.
https://www.hollywoodreporter.com/live- ... rz-1104557
:shock: Вахти и тъфаците. :(

Дано някоя друга телевизия иска да го вземе. Адски ми се гледа 4ти сезон.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: The Series Topic, Part III

Post by penzata » Mon May 14, 2018 9:09 am

American Vandal :thumbsup:

Страхотна абсурдистка сатира. Сериалът е заснет като документален филм, подобно тези, които дават по сателитния канал Crime + Investigation, за серийни убийци и разнищване на престъпления. Аз усетих и метафизични нотки към "Хладнокръвно" на Капоти. :mrgreen:

Целият абсурд идва от контрастта между тона на сериала и разглежданата тема: двама съученика започват да снимат документален филм "American Vandal", в който разглеждат последиците от една училищна шега (всички коли на учителите са изрисувани с пениси) и се опитват да установят дали главният заподозрян наистина е извършителят.
Самата шапка на сериала отлично показва този контраст: направена подобно някой криминален сериал, тип Criminal Minds, с минорен музикален фон и постоянно сменящи се кадри със сцени от местопрестъплението и околността. Обаче самите показани кадри са толкова абсурдни, колкото абсурдна е и фабулата.

Като цяло се разглеждат доста сериозни теми: вандализъм, взаимоотношенията между учениците и тези с учителите, лъжите, предразсъдъците и обвиненията произхождащи от тях, които могат да съсипят живота ти (изключване от гимназията и оттам невъзможност за постъпване в колеж или университет, което създателите на сериала показват като крах на човешкото развитие) и други, които лесно могат да превърнат сериала в поредната добра тийн драма, ако не беше превъзходната сатира, абсурдните диалози и сюжетни врътки.

American Vandal е прецизно направена черна комедия, която ще ви спука от смях, но и ще ви накара да се замислите за доста сериозни неща; един поглед от друг ъгъл към хабитата, който е гимназията.


п.п. относно Вестворлд-а: първия сезон го изгледах наведнъж и не мога да кажа дали епизодите (или отделни епизоди) "влачеха", но имам някакъв спомен, че сериалът ми хареса, заради бавното си темпо: мисля, че започваше доста бавно, за да съумее в последните няколко епизода да ескалира брутално. И първите три епизода на новия сезон имат същото протяжно темпо, което може да е само плюс - ако бяха вкарали веднага самураите и беше станал голям кютек, по-скоро щях да съм разочарован. Като цяло, считам новите епизоди за още от същото и съм доволен. Да, по-големият фокус в тези епизоди е около Долорес, което е съвсем нормално, но по никакъв начин не ми е скучно. И, да, Теди продължава да дразни :hihi: , но с нетърпение чакам да видя повече за Мъжа в Черно, Мейв и Грейс.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: The Series Topic, Part III

Post by aiva » Sun May 20, 2018 8:25 pm

Покрай статията за скандинавските сериали се вдъхнових и изгледах първи сезон на Forbrydelsen / The Killing. Супер зарибяващ сериал, след всеки епизод веднага искаш да гледаш следващия! Накрая само като хващат извършителя, не мисля, че разбрах много мотивацията му, не ми беше много убедително.
Spoiler: show
В смисъл, той така я изнасилва без да иска, in the heat of the moment... repeatedly... винаги с презерватив :unsure:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: The Series Topic, Part III

Post by Litz » Thu May 24, 2018 1:52 pm

Гледайки последното Review with a Jew и следейки прогреса й в сезона, вече съм сигурна, че Кракър няма да е топ 4, което е тъжно. Сезонът почна с ТОЛКОВА силни кралици, че го виждах като новия сезон 5/ас2 като качество, но мега тъпите чалънджи във втората половина на сезона, пропуснати възможности етц и постоянното бутане и промотиране на Eureka ме дразнят. Ако тя е 1st big girl winner, при положение че Джинджър в 7, че дори Латрис е вселени над нея ме дразни до болка.

Принципно искам Aquaria да победи, но никъв шанс да е тя, колкото и да е сладка. Просто 3та поредна кралица от Ню Йорк и look queen след Чачки няма как. Но между Eureka vs Asia съм твърдо за Asia.

@Roland , ако имаш време ми е интересно ти кво мислиш за сезона като цяло.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: The Series Topic, Part III

Post by Roland » Thu May 24, 2018 5:12 pm

@Litz

Един от най-силните сезони въобще откъм качество на кралиците и епизод едитинг. За съжаление откъм сюжетен едитинг е може би сред най-очевидните и тенденциозни сезони, което ми действа адски отблъскващо. От оцелелите:

Ейжа е силна, но надценена и с посредствен драг. Страхотен лип сини талант, но според мен ще е филър топ 3/4.

Камерън е скритата бомба на сезона. Страхотно ниво на драг и много интелигентна. Моят фаворит на този етап, но освен ако няма някакъв неочакван ъпсет - никакъв шанс да спечели. Предишният епизод лип-синкът беше специално направен да я изхвърли и само невероятното й ниво я спаси.

Моне е супер яка откъм поведение и ще си тръгне довечера, защото е слопи откъм драг, а днес е мейкоувър чалъндж.

Кракър дойде с хъс и талант и в по-малко нагласен сезон би била безапелационният фаворит. За съжаление това не е по-малко нагласен сезон и тя изгуби хъс, което е разбираемо. Чалънджите, които категорично трябваше да спечели, защото беше нива над всички други:
Drag on a Dime
End of the World Ball
The Bossy Rossi Show

Ще бъде изхвърлена другата седмица.

Акуерия е противен социопат и не мога да я дишам. Силен талант без капка душа и се надявам като порастне, да стане човек, но поредна Вайълет победителка не е никому нужна.

Юрика е много по-добра от Латрис и Джинджър и ако не беше толкова видимо набутвана за победител, особено за сметка на Кракър, щях да съм супер доволен да спечели. Уви...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: The Series Topic, Part III

Post by Roland » Fri May 25, 2018 7:44 pm

Изгледах най-сетне първия сезон на 13 Reasons Why. Всички проблеми, които очаквах да има, ги имаше, с няколко драматично отвратителни сценарни решения (не в смисъл на травмиращи, а на слабо писане). Но като цяло е много силен сериал със страхотна режисура и игра. Уви, втори сезон засега го раздава доста по-посредствено, но да видим.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1939
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: The Series Topic, Part III

Post by Martix » Sat May 26, 2018 8:43 pm

Излязъл е втори сезон? Не знам що реших, че ще излиза Ноември. Веднага отивам да го гледам. Дано няма магически cd-та, тайно оставени от мистериозен сталкер на Хана, който през цялото време е бил там, но не сме го видели в първи сезон заради ъгъла на камерата. Т.е каква точно е кукичката за сезон 2, първи беше достатъчно завършен, а варианта на Скинс няма да работи с този subject matter.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: The Series Topic, Part III

Post by Roland » Sun May 27, 2018 12:16 am

Martix wrote:
Sat May 26, 2018 8:43 pm
Излязъл е втори сезон? Не знам що реших, че ще излиза Ноември. Веднага отивам да го гледам. Дано няма магически cd-та, тайно оставени от мистериозен сталкер на Хана, който през цялото време е бил там, но не сме го видели в първи сезон заради ъгъла на камерата. Т.е каква точно е кукичката за сезон 2, първи беше достатъчно завършен, а варианта на Скинс няма да работи с този subject matter.
Засега са снимки, но определено яко мирише на "продължение". И аз не мисля, че първи сезон се нуждаеше от нещо повече.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests