The Series Topic, Part III

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Nov 09, 2010 7:33 pm

ХА!
http://www.imdb.com/title/tt1545214/
Spoiler: show
Сериал по "Кунг-фу Панда". Дано да е готин.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon Nov 15, 2010 6:45 pm

Summer Glau в интервю за гостуването си в Chuck (което ще бъде излъчено тази вече в щатите) и новия си сериал The Cape за който подозирам че ще е поредния култов такъв с проблемни реплики. Но пък на този етап изглежда супер яко.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Mon Nov 22, 2010 11:55 pm

armageddon wrote:The Event гледах пилотния епизод, но не съм особено впечатлен. А и съм на мнение че сериала ще се сгромоляса по шумно и от Flash Forward от миналата година. Та в общи линии все още мисля дали да продължавам със следващата серия.

Гледах още една две пилотни (Mike & Molly, Hawaii 5-0, Nikita), но засега май ми харесва (и то донякъде) новата Nikita, другите нямам мнение, въпреки че не са чак толкова зле, останалите сериали изглеждат ... безинтересни.
Евента е скучноват за мен, реално за 5 серии се случиха неща, които можеха да се вмъкнат в 25 мин. А сгромоляването на "FlashForward" е..съмнително. Със съвсем приличен даже хитов рейтинг в Имдб. И изобщо сериал който с всяка серия ставаше все по-добър, може би не се върза със средностатистическият прст американски селянин.. или пък знам ли... енигма, не е като да кажеш, че е сериала със супер многото екефти или толкоз ускъпен, аз лично не вярвам че е бил сериал на загуба.Лично на мене ми е странно, че го спряха.
Добре, че е третия зезон на Фринч, който между другото е най-добрия сезон.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Nov 23, 2010 9:39 am

Под шумно сгромолясване визирах че FlashForward започна миналата есен с рейтинг от 4 и нещо и преди коледа го беше свалил наполовина. (откъм качество не коментирам, понеже гледах две серии и изобщо не ме впечатли). Това е повече от сигурен знак че един сериал (който в такъв срок губи толкова рейтинг) ще бъде спрян. И 100% знак че сериала е на загуба за телевизията, която го излъчва, btw. Все пак всички бози които ние гледаме се правят преди всичко за средностатистическия америански селянин, и съответно той да ги гледа докато си хрупа вечерята там, не за някой друг.

The Event за сравнение се движи по същата траектория, включително голяма пауза от декември до март - януари и февруари на неговото място ще се излъчва The Cape. (откъм качество също ще избегна да коментирам, понеже не съм гледал серии след пилотната).

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Fri Nov 26, 2010 12:44 am

armageddon wrote:Под шумно сгромолясване визирах че FlashForward започна миналата есен с рейтинг от 4 и нещо и преди коледа го беше свалил наполовина. (откъм качество не коментирам, понеже гледах две серии и изобщо не ме впечатли). Това е повече от сигурен знак че един сериал (който в такъв срок губи толкова рейтинг) ще бъде спрян. И 100% знак че сериала е на загуба за телевизията, която го излъчва, btw. Все пак всички бози които ние гледаме се правят преди всичко за средностатистическия америански селянин, и съответно той да ги гледа докато си хрупа вечерята там, не за някой друг.

The Event за сравнение се движи по същата траектория, включително голяма пауза от декември до март - януари и февруари на неговото място ще се излъчва The Cape. (откъм качество също ще избегна да коментирам, понеже не съм гледал серии след пилотната).
Ами за мен от всички "американски бози" това беше най добрата. Сериала наистина набира скорост със всяка поредна серия. Аз след като гледах първия епизод, не бях очарован и чак няколко дни след това си пуснах втория, като вече бях решил, че нищо интересно не мога да очаквам, но бях опроверган. Изненадващо това стана сериала #1 за мен.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Nov 28, 2010 4:00 pm

"Human Target" кърти мивки. Т.е. кърти мивки, ако ви се гледа лек и непретенциозен екшън с много готини битки. Тамън започнах втория сезон и на първите два епизода направо си умрях от кеф.
Бтв, една от главните роли е поверена на Джаки Ърл Хейли - известен като Роршах от "Пазителите". Образът му е просто уникален. Сериозно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu Dec 02, 2010 12:13 pm

Новият епизод на "Чък" беше РАЗМАЗВАЩ. Така де... Имаше и стабилно количество препратки към най-великия коледен филм на всички времена - което е нормално, предвид факта, че е последният епизод за тази година - както и към други екшъни. :twisted:
Към момента от сериалите, които следя, този като че ми допада най-много. Има защо. Гениален е. Жалко, че следващият епизод ще е чак на 17 януари...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Dec 10, 2010 1:50 pm

Гледах първия епизод на "Джийвс и Устър".
Хю Лори и Стивън Фрай. Какво повече да иска човек?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Mon Dec 13, 2010 2:45 pm

Не знам дали някой от вас се е връщал към култовия "Седморката на Блейк". Всъщност, ако го гледате с определена нагласа, е много забавен. Т.е. представяте си, че действието се развива не в бъдещето, а в паралелен свят, в който технологичното развитие се е случвало в различни аспекти от нашето. Например, те могат да се телепортират, но космическият им кораб е безумно смешен, екраните, радарите и сканиращите устройства са доста изостанали спрямо нашите. За сметка на това, обаче, могат да пътуват в космоса на големи разстояния.

Освен това обясненията, които поднасят на места за едно или друго нещо, са леко наивни, което обяснява защо не са постигнали толкова консистентен технически прогрес. :idea: :mrgreen: :mrgreen:
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Post by трубадур » Mon Dec 13, 2010 8:09 pm

Поредният малоумен сезон на Декстър завърши. Как може в нещо, в което се случват толкова много простотии, в крайна сметка да те накара да се чувстваш, че си гледал нищо?

Майкъл С. Хол все още е кеф за наблюдение, а и в последния епизод имаше два-три яки лафа.

И гледам гласят шести сезон - бравус.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Thu Dec 23, 2010 6:12 pm

Аз съм още по средата, но ми е интересено.
След като един приятел ме наби да дам втори шанс на Фемили гай, почвайки от 4-и сезон, дадох втори шанс на Фемили гай и минах 4 сезона за 3-4 седмици. Сериала е гениален :).
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Dec 26, 2010 11:56 pm

Top Gear е гениален сериал! Сега изгледах 12-те сезон (2008-ма) и последният епизод във Виетнам беше едновременно връх на британската дебилия и вдъхновяващо пътешествие от единия край на страната до другия със страхотни гледки, интересен поглед върху културата на местните, както и спомена от виетнамската война минус какъвто и да е ненужен preaching.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Feb 01, 2011 3:16 pm

Загледах "Gargoyles". Много добър детски анимационен сериал. Изненадващо мрачен като за "Дисни", и това е много хубаво. Има много и качествено нарисуван екшън, великолепни герои, във всеки от които човек може да намери нещо от себе си, много приятна история и т.н. Наистина много се различава от всички сериали на "Дисни" - основно заради концентрирания мрак както в атмосферата - действието се развива почти изцяло през нощта, най-малкото, но не само заради това - така и в историята и сценариите на епизодите. Има убийства. Има смърт. Има гняв. На моменти героите получават изключително жестоки уроци от живота. Напълно бели и напълно черни герои няма. Всеки има развитие, всеки има мотив за действията си. Всеки прави грешки. Дори "лошият" е толкова "сив", че в повечето случаи ми е направо невъзможно да го приема за отрицателен герой и през по-голямата част от времето всъщност му симпатизирам в това, което прави. Нещо, което рядко ми се случва. За момента съм към средата на втория сезон, де, предстои ми да видя как ще се развие по-натам.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Feb 01, 2011 8:27 pm

Ех, много любим сериал от детските ми години :) Въпреки че сюжетът малко ми се губи, защото го даваха по немската телевизия и аз общо взето гадаех какви са по-дълбоките драми... Някой ден ще си го изгледам с оригиналния звук, кътам си го на дискове. Отварящите кадри са страхотни!
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Feb 25, 2011 9:30 am

http://www.hitfix.com/blogs/whats-alan- ... for-season

So the average IQ of the planet just climbed a bit two points to 36.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests