The Series Topic, Part III

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Matrim
Moderator

Re: The Series Topic, Part III

Post by Matrim » Wed Oct 31, 2018 11:19 pm

И актрисата, която ще играе Трис нещо не хваща окото.

Image
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Amelia
Moderator

Post by Amelia » Thu Nov 01, 2018 6:27 am

Тая Трис пък изглежда твърде дърта и сякаш са я извадили от каталога на Пайнир студио. Щеше да пасне по-добре на Йенефер. Нема толкова изпортен кастинг просто.

Относно metrosexual fruitcake Gary of Nivea:

Image

Много е нелеп, маминия.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Moridin
Global Moderator

Post by Moridin » Thu Nov 01, 2018 8:25 am

Нямам идея коя е Трис в книгите, но мацката е бая симпатична и нито дърта, нито пайнер... освен джуките де.
Хенри Кавил патетичността му капе от бялата перука, но е як де (както винаги)
This is it. Ground zero.

трубадур
Ascendent

Post by трубадур » Fri Nov 02, 2018 10:21 am

хенриетата вярно че зася е малко като бюджетен леголас на стероди, дето сам си изрусява косата, но все пак е тест скрийн това, а и хенриту е мощ сам по себе си. Просто е трудно да изтриеш от на хората главите образа от игрите, което явно и пичката зад сериала не може да направи. У книгите гералтчо е доста по-смотан, кльощав и грозноват даже. Кавил е като ебаси подобрената версия на иначе доста симпатичния модел на гери от играта.

от друга страна, май това е най-красивата от актрисите досега (т.е. от двете обявени, сири не я броя) и па не става за трис

Delegat
Mistborn

Post by Delegat » Fri Nov 02, 2018 11:42 am

Тя и Лена Хадли уж не ставаше за Церсей, ама сега всички свикнаха с нея и образа й в сериала, така че хайде без прибързани приказки за това кой става и кой не.

coldie
Archmage

Post by coldie » Thu Nov 08, 2018 9:29 pm

Moridin wrote:
Thu Nov 01, 2018 8:25 am
Нямам идея коя е Трис в книгите, но мацката е бая симпатична и нито дърта, нито пайнер... освен джуките де.
Хенри Кавил патетичността му капе от бялата перука, но е як де (както винаги)
Всъщност има импресивен поглед.
I`m addicted to the truth, it`s a dangerous love affair.
94.34 Out of the limits.
When defenders follow Lionel Messi on FB, he move to Twitter, when they follow Leo in Twitter, he flow to Instagram.

tigermaster
Elder God

Post by tigermaster » Fri Nov 09, 2018 12:23 am

"Приключенията на капитан Алатристе" свърши бая отворено. Струва си гледането заради хубавата визия, красивите каскади и готините герои, обаче финалът е просто вбесяващ. Очевидно е било предвидено да има следващ сезон, та, всъщност, свършва доста наникъде - с меко казано неприятен завършек на няколко сюжетни линии и обещание за още интриги и убийства по-натам. Жалко, че няма да ги видим.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „Green Book“/“Зелената книга“

трубадур
Ascendent

Post by трубадур » Sun Nov 18, 2018 8:50 pm

The Haunting of Hill House е леджит отвсегде, по-добър 2 метра под земята и то само в 10 епизода, по-добър от огромно количество хоръри, да не кажем всичките в последно време, бе близо 10 часа великолепие. Напълно завършен и перфектно направен филм е. Ще зема да пробвам и други неща от оригиналните мини-сериали и сериали на нетфликс. След боджак и това, личи че си разбират от работата.

tigermaster
Elder God

Post by tigermaster » Mon Nov 19, 2018 1:44 pm

Третият сезон на "Последното кралство" започва доста яко.
Света аз цял обходих
Срещнах милиони хора

Блог
The Painting

Delegat
Mistborn

Post by Delegat » Mon Nov 19, 2018 2:31 pm

Тъкмо него почнах сега да гледам :)

Amelia
Moderator

Post by Amelia » Tue Nov 20, 2018 10:38 am

@трубадур
Аз тъкмо го свърших The Haunting of Hill House. Доста добър сериал, въпреки досадно дългите театрални и експозиционни монолози и врътката с Дъдли накрая, дето беше леко втф. Но като цяло, напомня ми за Hellblade: Senua's sacrifice. Прекрасно развита алегория за травмата и последиците ѝ върху психиката. Визуално също е доста яко преживяване.

Зъл спойлер: ДА НЕ СЕ ЧЕТЕ ОТ НЕГЛЕДАЛИ СЕРИАЛА.
Spoiler: show
Според мен къщата нямаше призраци всъщност и всичкия тоя мрачен асид трип и масовите халюцинации са заради мухъла. Отделно, семейство Крейн определено има някви генетични предразположения към психични заболявания та с мухъла, съвсем отича работата...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

трубадур
Ascendent

Post by трубадур » Tue Nov 20, 2018 12:25 pm

Има какво да се желае от диалозите, факт, а и не знам колко се дължи на първоизточника, но актьорите определено доставяха с кило и не ме подразниха колкото по принцип подобни изцепки ме изкарват извън релси. Освен това семейната динамика беше прилично реалистична, а и личеше, че не искат да ни губят времето и директно влизаха в сцените, които зрителите очaкват.

Относно спойлера
И аз мислех, че в крайна сметка големият брат ще е прав. Ясно беше, че майката в главата на бащата е въображаем приятел. Но с последния епизод доста неща говореха, че има истина в свръхестественото. Самата червена стая беше едва ли не туин пийкс левел. Да не говорим, че и другото семейство видя неща и то без да прекарва толкова време в къщата (именно тая врътка, която обаче беше мила и за малко да ме разреве). А и идеята за времето, че е като сняг и моментите не се редят един след друг. Оставиха го отворено за интерпретация, а и Кевин въобще не бе засегнат, както и която и да е половинка на порасналите дечурлига, тъй че клони и към двете посоки. Но най-силното доказателство са споделените видения, то може да са болни или натровени, ама няколко човека да видят едно и също по едно и също време... знам ли

пп. Снощи почнахме новия сезон на Боджак и тотално са му изтървали края. Грам няма от предишното очарования, твърде насерозно се е взело, хуморът липсва напълно и накрая скочихме на IT Crowd, тоя сериал не остарява.

penzata
Archmage

Post by penzata » Tue Dec 18, 2018 9:11 pm

Ghibli wrote:
Mon Oct 22, 2018 5:34 pm
Кажи после за Norsemen как е нататък, ние също гледахме първи епизод навремето като излезе и много ни хареса, но не продължихме.
Norsemen си е абсолютна епика. Вторият сезон надгражда в пъти първия. Великолепна идиотщина е. :mrgreen:

Сериалът е подновен за трети сезон. :panic:

Обаче, с втория сезон имам един проблем, който дори не мога да преценя дали е проблем - в него има две сцени, които са изключително драматични, идват от нищото, буквално като шамар с тухла, и са в разрез с цялата "пародийна насилственост".

Ghibli
Elder God

Post by Ghibli » Tue Dec 18, 2018 9:12 pm

Ще се гледа определено, само време да има...
@}->--
"анакин поворачивается к зеркалу, а в нем дарт вейдер. и тут анакин понимает, что ему трудно дышать."

tigermaster
Elder God

Post by tigermaster » Sun Dec 23, 2018 12:25 pm

Вторият сезон на "Midnight, Texas" започва по-тъпо, отколкото ми се искаше. Първият ми хареса много, обаче това сега все едно е писано от някаква незадоволена домакиня, пребозала със "Здрач" или петдесетте отсенки на нещоситам. Дано се оправи по-нататък, понеже май все още има хляб в нещото, а и новият злодей не изглежда толкова зле.
Света аз цял обходих
Срещнах милиони хора

Блог
The Painting