The Series Topic, Part III

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: The Series Topic, Part III

Post by penzata » Thu Jun 29, 2017 12:48 am

Песните са толкова добре избрани, за да паснат с тона на всяка част, че си е направо несериозно подобно изказване.
Няма смисъл от дърпане на уши, не са в класната.

П.П. И е Марк. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5250
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: The Series Topic, Part III

Post by alshu » Thu Jun 29, 2017 8:53 am

penzata
несериозно подобно изказване
Те хубавите неща са си хубави независимо от тона им, тези тук песни не ми приличат на такива, а на някакви random independent stage дето са се чудили, къде да си лансират мрънкането.
Може да е въпрос на вкус, но съвсем сериозно не ми харесват.

Image



И е Марк
Мдаммм.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: The Series Topic, Part III

Post by penzata » Thu Jun 29, 2017 2:11 pm

Нихт шисен. :panic:

Ибалиго, навремето Chromatics "лансираха мрънкането си" в "Drive" и никой не ги заклейми като "independent stage", но може и аз да съм в грешка; друго си е, да бяха наблъскали сериала с МТВ песньовки или от КашонТВ.
Spoiler: show
Поздрав!
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5250
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: The Series Topic, Part III

Post by alshu » Thu Jun 29, 2017 2:50 pm

Drive, не съм го гледал, та не ми е отправна точка за нищо.
MTV-то май от няколко декади въртят всичко друго, само не и музика, дори не минавам пред многобройните му подканали.
КашонТВ (BoxTV?) не бяха ли български рапъри? Гледах я само, когато Next TV излизаше там и вътре в самото предаването не пускаха нищо от основната програмна схема, а в паузите между материалите само GMV-та (и те често с мизерна музика ама кво да направи човек?).

Въобще музикалните телевизии също не са ми отправна точка.
Как изброяването на най-омразните ти (неизиброяването на Планета я прави приемлива?) омаловажава непоносимостта ми към песните в новия Туин Пийкс?

ПП
Може би трябваше да започна с това, че не понасям insert song-овете във всички медии. Смятам го за излишна и досадна практика, която по никакъв начин не подпомага възприемането на историята и атмосферата. Примерно те се срещат адски често в аниме заглавията и това сериозни ми бърка в психиката, още повече че 99% от тях са j-pop, а аз го ненавиждам.

В случая дори извадените от серите и контекста им песни не ме кефят.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: The Series Topic, Part III

Post by penzata » Thu Jun 29, 2017 3:43 pm

alshu wrote:
Thu Jun 29, 2017 2:50 pm
ПП
Може би трябваше да започна с това, че не понасям insert song-овете във всички медии. Смятам го за излишна и досадна практика, която по никакъв начин не подпомага възприемането на историята и атмосферата.
Това ти го казах преди няколко поста: песните са неразривна част от Туин Пийкс, т.е. "подпомагат възприемането на историята и атмосферата."

18те серии на Туин Пийкс не са направени като обикновени епизоди на сериал с главен стори арк, а са един цял филм разделен на осемнадесет части.
След като приключи сериалът и излезе саундтрака, той няма само да носи усещането и атмосферата на сериала (подобно стария великолепен саундтрак), ами също така, ще може да се гледа и като музикален концептуален поглед и прочит на сериала и осемнадесет часовата история.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5250
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: The Series Topic, Part III

Post by alshu » Thu Jun 29, 2017 5:03 pm

penzata
Това ти го казах преди няколко поста
:shock: :shock: :shock:
Смяташ, че не съм го прочел?
Смяташ, че не знам за какво принципно служат insert песните?
Смяташ, че щом ТИ ми го кажеш, аз така ще се стресна, че незабавно ще си променя мнението, което съм формирал с години?
Отговорът на всички тези въпроси е "Не".

Не харесвам това художествено средство. Не смятам и че е толкова важна и неделима част Туин Пийкс стария или пък новия. Инструменталът на Анджело Бадаламенти за мен е по-въздействащ.
Това, че не ми харесват самите пасни си е съвсем отделен проблем.

Старият Туин Пийкс и сериалът преди него на Линч и Фрост - On The Air ми харесаха. Бяха откачени по забавен начин и в същото време казваха разни неща.
Гледал съм и филми на Линч, които ми харесват. Е, Дюн не ми хареса, колкото и правилни да са актьорите, костюмите и декорите. На Фрост пък съм чел две книги - пълни боклуци, но някак хващат вниманието и въображението.
Значи дори да се водиш най-големият ерудит на тема Линч по тези места, не мога да се съглася с вижданията ти за новия сериал, защото все пак имам някаква минимална основа и собствени разбирания.
18те серии на Туин Пийкс не са направени като обикновени епизоди на сериал с главен стори арк, а са един цял филм разделен на осемнадесет части.
Лично на мен 18 часа филм би ми дошъл прекалено. :lol:
Тук едвам изтраях първите 3 часа и за 4-тия вече нямах воля.
Моето впечатление е точно обратното, че филмите (включително и тези на Линч, включително Fire Walk With Me) имат значително по-бързо темпо и за 2-3 часа успяват да кажат доста повече неща. Дори когато са пълни с импресии или "атмосферни" моменти, тези сцени обикновено са интересни, зрелищни или пълни с някакъв смисъл.
За разлика тук имаме моменти, в които Купър върши едно и също действие отново и отново или преминава през една и съща локация отново и отново, без това да ме навежда на никакви мисли и емоции. Има и сцени, в които определени герои се събират маса време за важна дискусия и тази дискусия така и не се случва в кадър. Може би съм изтъпял с годините, но не помня стария Туин Пийкс да прилагаше такива инширети. Беше бавен и с доста повторения, но ми беше интересен.
Пък може и да е нарочна провокация - досада у зрителя да е търсен ефект, който демонстрира фрустрацията на Купър, че вече 20 години не е мръднал и милиметър към целта си, а още колко му е трудно да напусне света на духовете. Дори да е така, изпълнението ми се струва грубо и твърде разточено, мисля че схванахме идеята още първия път.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Series Topic, Part III

Post by трубадур » Thu Jun 29, 2017 5:08 pm

Като човек гледащ старите неща сега за първи път и нямащ никакво търпение са самовглъбени чикии мога да кажа, че старият сериал се движи с учудващи бързо темпо. Няма бавене, диалогът е бърз и доста снапи на моменти, постоянно имаме нови открития и историята (историите по-точно) не седят на едно място, и реално имаше само една песен в първия сезон и то за 16 секунди. Въобще, точно на финала на първия сезон сме, това нещо е класа само по себе си. И определено тия 4-ри епизода от новия сезон, макар да ми харесаха страшно много, ми се ще да имаха по-общо с оригинала. Защото в тях, когато действието се случва много напомня на първоизточника си, но и много личовщини виждам как могат да скапят настроението.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: The Series Topic, Part III

Post by penzata » Thu Jun 29, 2017 7:06 pm

alshu wrote:
Thu Jun 29, 2017 5:03 pm
Смяташ, че не съм го прочел?
Смяташ, че не знам за какво принципно служат insert песните?
Смяташ, че щом ТИ ми го кажеш, аз така ще се стресна, че незабавно ще си променя мнението, което съм формирал с години?
Отговорът на всички тези въпроси е "Не".
Добре, де, пази тези нерви. 8-)
alshu wrote:
Thu Jun 29, 2017 5:03 pm
Значи дори да се водиш най-големият ерудит на тема Линч по тези места, не мога да се съглася с вижданията ти за новия сериал, защото все пак имам някаква минимална основа и собствени разбирания.
Всякак са ме наричали, но не и така. :mrgreen:
Благодаря.

Доста добре разбирам, защо част от хората, които са гледали, и тези, които не са гледали, старите серии, не харесват новите.
Първите 15-16 стари серии са феноменални; финалът на сериала, също. Като се замисля, както сегашния 8ми епизод, така и навремето не ми побира главата, как такъв епизод (финалният), изобщо са го давали по телевизията.

Това, което толкова ми харесва на новия сезон е, че не е като старите. Огромен плюс ми е.

Иначе, относно музиката: старият саундтрак на Бадаламенти е убийствен. Страхотно пресъздава затворената цикличност на градчето Туин Пийкс.
Заради това толкова харесвам и новата музика. Защото не повтаря старата. Защото вече действието се развива на различни локации и атмосферата му е коренно различна.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5250
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: The Series Topic, Part III

Post by alshu » Thu Jun 29, 2017 9:31 pm

penzata
Добре, де, пази тези нерви.
Всеки път, когато някой почва да ми обяснява, колко съм изнервен и как трябва да се успокоя, че чудя откъде си вади тези изводи за емоциите ми.
Дали, се е надявал да ме ядоса или пък чете писанията ми на ум с някаква изключително станна (и грештна) интонация?
Както и да е, в случая бях доста спокоен.
Минах в малко по-елементарен и праволиннен режим на пикане, защото останах с впечатлението, че (нарочно) не ме възприемаш.
Доста добре разбирам, защо част от хората, които са гледали, и тези, които не са гледали, старите серии, не харесват новите.
Са да не излезе и че ти ще ми определяш, как и защо да не ги харесвам? :D
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: The Series Topic, Part III

Post by Litz » Tue Jul 04, 2017 7:18 pm

El Chapo е мега добрия сериал, поне от пилотния си епизод. Не знам дали е по-добре от Наркос. Засега има и позитиви и негативи. Харесва ми липсата на американски разказвач и на американци като цяло. Тоя път главният актьор е от правилната държава :heart:


Усещането е за доста по-голяма документалност от това, което беше в Наркос. Но го има проблемът, че Ел Чапо не е чак толкова легендарен, колкото Пабло. :oops: Интересно ми е Шон Пен ще играе ли себе си?

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Re: The Series Topic, Part III

Post by Delegat » Wed Jul 05, 2017 3:45 pm

Queen of the South е много добър сериал за Мексико и нарко картелите, гледа се на един дъх. Подхванах и Ел Чапо :D

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Series Topic, Part III

Post by трубадур » Mon Jul 10, 2017 9:08 am

Приключихме първия сезон на Тийн Пийкс, който, изненада, имаше бая паянтов финал, но като цяло е доста стабилен. Май жената остана по-доволна, отколкото аз. От друга страна не е мръднал, казвам го като човек, дето не е заслепен от носталгия, атмосферата е на шест, Дейл Купър е великолепен персонаж, около него щъкат ебаси образите, паметни до безобразие и модерните сериали могат само да се учат. Изненада ме колко човечен филм е всъщност и какви актьори е успяло да привлече. Щото на моменти има възможно най-сапунения и дебилен диалог на планетата, ама поднесен с такава искреност, че не можеш да му се сърдиш. Кайл Маклоклан е национално богатство.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: The Series Topic, Part III

Post by Litz » Wed Jul 12, 2017 1:42 pm

Unbreakable Kimmy Schmidt е един от най-гениалните ситкоми евър. Кастът е великолепен няма слабо.

Тайтъс е прекрасен. И любимата ми шега относно най-надценения сериал евър "Six white complainers"

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Re: The Series Topic, Part III

Post by Delegat » Wed Jul 12, 2017 5:34 pm

Приятели е надценен? Сериозно? :roll:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Series Topic, Part III

Post by трубадур » Wed Jul 12, 2017 5:40 pm

Литц толкова точна забележка, че ако не беше делегат нямаше да знам за какво говориш... и се чудех кои шестима в игра на тронове постоянно мрънкат и са бели :dunno:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 54 guests