The Series Topic, Part III

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5251
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Mon Dec 10, 2012 11:54 am

Я да допълня списъка с детските си телевизионни и кино страхове :lol: .
След труповете и аутопсиите - операции (като малък точно заради такава сцена не успях да изгледам една серия на Коломбо, въпреки че страшно го харесвах), спринцовки, сцени с отровен газ и хора с противогази...
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Dec 10, 2012 12:29 pm

Който иска да гледа модерен хорър с философия и брутални(в буквалния) смисъл ефекти - Франсетата отдавна са минали на следващия левъл с филми като Martyrs или Frontiere(s).
Пред тях Сайлънт хил е като тийн игра/филм. :twisted:

Аз помня от сериалите само разкази от Криптата които ги даваха от 22:30 по ефир две и бяха доста психарски макар и бутафорни.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon Dec 10, 2012 12:41 pm

Те тия май са по разкази на Лъвкрафт, та си има хас да са крийпи.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Dec 10, 2012 7:14 pm

Аз пък и до днес най-голям ужас изпитвам от Терминатор 1. Не съм способен да го гледам дори сега без последствия, а съм почти на 25 години. Страхът ми от Терминатори бе просто извън всякакви граници. Имало е периоди, в които будувах вечер и спях през деня. Спомням си, като излезе сериала, как си мислех, че съм го превъзмогнал и като го пуснах още първия епизод ме събори мощно и не успях да продължа. Лично за мен гнусният сериал е доста по-подобен на 1-цата, отколкото всички останали филми.

Въпреки това обаче последните годинки съм се ъпгрейднал, с помощта на бозавите Терминатор 3 и Salvation нещата са по-поносими. Даже се обзалагам, че мога да изгледам сериала, дори може и да ми хареса. Което ще рече, че ми е отнело около 15-тина години да се преборя с най-големия си страх. Жалка история. :)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Dec 10, 2012 8:02 pm

Ужас... Ей затва си трябва некъв родителски контрол в по-ранна възраст. Страхът невинаги изчезва и си оставаш повреден до живот. Аз през кви психологически катарзиси минах около Интервю с вампир примерно, не е истина. Сега го обожавам и мога да го гледам без проблеми, ама някога бая бях изтрещяла. А най-малоумното е, че сама ги търсех и гледах с настървение тея филми въпреки демиджа дето ми праявеха...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Dec 10, 2012 8:22 pm

Amelia wrote:А най-малоумното е, че сама ги търсех и гледах с настървение тея филми въпреки демиджа дето ми праявеха...
Същата история. Не знам защо го правех обаче, може би някакво мазохистично удоволствие. Вечер се насирах от страх и нямаше спане, просто абсурд. А като бях хлапе Терминатор 1 и 2 си бяха актуални филми, които всяка година се въртяха по Канал 1 по 2-3 пъти. И тогава не можеш и да искаш да го игнорираш, защото по телевизията се въртят едни дълги реклами на филма, с най-пищните сцени "Той идва от бъдещето за да спаси настоящето!". Fuck that. И не можеш да извърнеш поглед, от срам да не те питат какво правиш, а и веднъж се бях пробвал да игнорна рекламата, но дори само музиката на филма ме стресира. :lol: Знам, че не е голяма работа, някакъв шибан робот, но точно, когато за първи път съм го гледал, страхът е задълбал дълбоко и от там насетне не можеш да гледаш на нещото по друг начин.

Сега не ме стресира, но пак си е страшничко. И пак си го причинявам, особено в youtube. Има една сценка в сериала, където Кромарти си слага нова кожа с помощта на един идиот доктор. Не трябваше да го гледам това. :lol:

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon Dec 10, 2012 8:54 pm

Чета ви и се чудя, аз ли съм ненормален, що ли... Като малък съм гледал Терминатори, Ейлиън (даже като сестрите ми са отишли в другата стая съм настоял да го гледам с майка ми), Досиетата X и т.н. и нямам никакви по - трайни страхове и спомени. :lol: Единствният страх който имах и до 5 клас е от тъмното и то защото кака ми ни психираше със сестра ми по всевъзможни начини.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Dec 10, 2012 9:07 pm

Канал е 1 вече бяха вече бяха остарели като ги въртяха, друго си е да си 12 годишен и да ви водят на кино на Пришълецa 3 от училище. (явно без да знаят за какъв филм става дума).

Доом 3 ми е най-страшната игра за мен. Точка.

Клейморче- друго време батка, вече са остарели тия филми че да те впечатлят както са ни впечатлявали навремето га нямаше ни джиесеми ни интернет.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon Dec 10, 2012 9:27 pm

Бе аз до 4-ти клас нямах и аз ни кабелна, ни интернет, ни видео, та каквото са давали по БНТ и БТВ. При първият ми допир с Мортал Комбат обаче помня че наистина ме беше страх, колкото и да е странно. Може и да е някакъв мой дефект де, в последно време съм се крийпвал само на Ocean House Hotel на Вампира, и филми гледам, и с манги пробвах... Възлагам големи надежди на Silent Hill 2 и Amnesia, ако ми тръгне.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Dec 23, 2012 12:04 pm

Наваксвам систематично тия дни със Стар трек некст ген сезоните :). Все още са гениални.

Image
:ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Dec 28, 2012 8:59 pm

Изгледах "Търговска къща":
http://www.imdb.com/title/tt0094521/
Четири епизода по час и половина, базирани на едноименния роман на Джеймс Клавел.
Накратко - къртят. Надълго - въпреки вписаните в ИМДб жанрове, не бих го определил нито като екшън, нито като приключенски сериал, макар че има някои бая зрелищни сцени. Но пък държи в напрежение, диалогът е много як, а и атмосферата е адски грабваща. Не всички актьори са перфектни, но се съмнявам някой да има сериозни забележки в това отношение. Пиърс Броснан и Джон Рис Дейвис са страхотни, особено последния.
Тъй де... Ако ви се гледа читав финансов трилър, това би трябвало да ви хареса.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Nameless_onee
Scholar
Posts: 133
Joined: Fri Oct 14, 2011 6:18 pm

Post by Nameless_onee » Sat Jan 05, 2013 10:53 pm

скоро игледах мини сериите на Hatfields & McCoys и доста ми допаднаха. Определено е едно от малкото найстина добри сериали и най-хубавото е че няма как са го разчекнат на н-ти сезона.

Фабулата макар и малко стандартна и на места малко предсказуема е представено много добре, но най-големите плюсове са невероятната актьорска игра и доста добрите костюми и декори.

Определено си струва гледането

п.с. препоръчвам да се използват анлийски субтитри заради южняшките акценти, които придават допълнително атмосфера и чар, но на места са неразбираеми ако се разчита само на превод по слух
Фанатизма е другата страна на ограничението

User avatar
Rentless
Scholar
Posts: 149
Joined: Fri Aug 06, 2010 7:44 pm

Post by Rentless » Tue Jan 08, 2013 8:48 pm

Гледах десетина епизода на "Елементарно", американско сериалче за един съвременен Шерлок, в което Уотсън го/я играе Луси Лиу. Не е лош, всъщност. Доста си прилича с "Касъл", та ако сте фенове на последния, пробвайте го.

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Tue Jan 08, 2013 8:50 pm

Тъкмо и аз го загледах и ми хвана окото :) Освен това Шерлок го играе човекът от досиетата на Дрезден, а той ме кефи открай време :mrgreen:
Image

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Mon Jan 28, 2013 3:43 pm

Някой може ли да ми каже нещо за Mistfits. Има ли смисъл да си губя времето. Много ми го хвалят, но от описанието имам чувството, че чета анотация за Heroes. Ама в UK
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests