The Series Topic, Part III

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun Feb 12, 2012 8:36 pm

За Майката си имаме тема :) viewtopic.php?t=4120
Конкретно настоящия сезон (7ми) е, меко казано, мега зле, а ще има и следващ със сигурност.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Mon Feb 13, 2012 12:28 pm

Аз потърсих, но не беше на първа страница и затова тука поствам. Както и да е, прегледах темата и там 4+ сезоните не са много на почит и затова май ще изгледам първите 3 и ще го дропя. То и премиса не предполага повече. Горките дечица, тоя изрод ги държи 4 дена без сън и храна, заради пустата си история. :lol:
Обаче едно му признавам , най-добрите лафчета сред новите ситкоми след TBBT.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Mon Feb 13, 2012 12:46 pm

E той само Барни пуска лафове, другите четирима са пълна трагедия, особено Маршал :twisted:

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon Feb 13, 2012 12:54 pm

А Барни вече даже не пуска лафчета. Толкова е зле положението.

Настоящия сезон на ББТ впрочем също е яко в кофите, единствено става за запълване на квотота докато се сетят да пуснат нови серии на Community.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Wed Feb 15, 2012 1:24 pm

kalendarut_ska4a wrote:О, определено IT Crowd да ти е с по-висок приоритет тогава - определено най-добрият ситком, който съм гледал досега (ама пък не съм гледал много ситкоми) Шегите, героите, ситуациите са брутални без да се напъват и въпреки това магнитудата е голяма и почти няма спад в качеството (може би малко в последния 4ти сезон, но ще има само още един и без това и КРАЙ). Първият шеф (Денъм) е по-готин обаче. Сцените с чаят и балона винаги ще са по-размазващи от тези с роборъката и розовия фитнес костюм на Дъглас. За жалост бритиш сериалите са обикновено по 6 епизода на сезон :/, но пък от друга страна това им помага да не се превърнат в тоталната боза, която повечето US стават след 2 сезона от по 24 епизода (блех) По-скоро бих сравнил The IT Crowd с The Big Bang Theory (като първият бие естествено)

Black Books също е много добър, но пък него го асоциирам с Fawlty Towers явно защото в единия имаме собственик на книжарница, в другия - собственик на хотел и май всъщност с това се изчерпва цялата прилика лол. Бе май има нещо общо и с АйТито. Грейъм Линехан е писал епизоди и за двата (IT Crowd и Black Books)

Extras ми е пендинг откакто изгледах The Office и ми стои на харддиска. Дано наистина е за лайна :) Жерве го бива в това.
Дам. Точно това щях да пиша и аз. Може би, за това на моменти и двата ситкома са на ръба на Абсурда.

Извън ситкомите искам да изразя мнение за Skins Season 6. Като не броиме първият епизод от 2 до 4 съм ето така :yay: :yay: :metal: :metal: Единствено ми липсва малко хумора от Сезон 1 и 2 ама това е така щото го няма вече Сидни. Бахти бруталният сериал е това. По отношение на сериали спрямо UK сме още средата на 19 век.
http://www.youtube.com/watch?v=gR8bFQX1 ... ure=relmfu

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Feb 20, 2012 12:00 pm

Гледам втори сезон на The Walking Dead и се чудя как може да е толкова дебилен. Първият сезон беше страхотен, въпреки на моменти пресилената драма, но вече сапунът тотално е излязъл от контрол. Пак има проблясъци тук-таме, които ме карат да гледам сериала, но повечето ситуации са изумително евтини.
Spoiler: show
синът на главния отива да размени учуден поглед с някакво еленче - по погрешка момчето бива простреляно от някакъв пишман ловджия. Пич язди кон - изсъсква му змия, той пада от високо и междувременно се наръгва на стрела. Жена кара кола - блъска някакво зомби и катастрофира ефектно. За бога, дори имаме драма с бременност и аборти... What were they thinking??
В първи сезон имаше двойно по-малко епизоди, но се случиха двойно повече неща и имаха далеч повече смисъл.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Feb 21, 2012 1:31 am

Споко, все по-зле ще става ако върви по комиксите, които поне са яко оформени издания.
:ninja:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Feb 21, 2012 5:43 am

Покрай това чудо само ми се догледа Zombieland. :lol:

Деба, искам да гледам някой сериал с по-постоянно качество. Откога не ми е попадало нещо, което не face plant-ва след 1-ви или 2-ри сезон...

Май ще почна Mad Men тия дни.

Edit: Еми пуснах си пак Zombieland. Филмите без излишни претенции и Дълбока Драма (TM) са такова прекрасно нещо!

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Feb 22, 2012 4:25 am

Xellos wrote:Споко, все по-зле ще става ако върви по комиксите, които поне са яко оформени издания.
Не знам ти кои комикси си чел, но до около 80ти брой поредицата е адски силна и сериалът смуче главно поради факта, че почти не се движи по нея в по-голямата част от времето.

Иначе не съм гледал 8ми и 9ти (двата след зимната пауза), но тези дни ще ги видя, дано не са чак толкова зле.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Feb 22, 2012 7:57 am

Еми ако не броим края на 8-ми и началото на 9-ти - тия два епизода имат някои от най-епичните глупости досега. Особено една покъртително тъпа сцена с Лори (не слагам спойлър таг, защото наистина няма за какво):

Image

И ето една весела гавра:

http://www.bestweekever.tv/2011-11-29/w ... hia-video/

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Fri Feb 24, 2012 11:48 am

Опитах се, наистина се опитах да харесам Eureka... едвам издържах пилотният епизод.
Но сериозно мисля да си пусна Fringe, че само хвалби слушам

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Feb 24, 2012 11:59 am

На мен пък "Еврика" ми допадна доста. След пилота става по-добре, бтв, макар че не е лишен от проблеми.
Тъкмо вчера довърших първия сезон.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Fri Feb 24, 2012 12:08 pm

Аз изгледах всичките сезони до 4ти включително и сериала е супер як, не правете грешка да го подминете, особено коледният епизод от миналата година ме счупи от кеф :lol:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Feb 24, 2012 12:54 pm

Eureka е страхотен, макар малко да бозва последните сезони. Но първите два са top of the top и има баси якият главен актьор.
This is it. Ground zero.

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Fri Feb 24, 2012 1:05 pm

Спор няма, страхотен е. Аз май спрях да го гледам по средата на трети сезон просто защото имаше пауза в излъчването му. Трябва да проверя докъде съм гледал и да наваксам.

Това обаче след като догледам Shameless, който в момента е обсебил тотално времето ми за сериали.
Интересното е, че се зарибих след като изгледах първия сезон на щатския римейк. Чак след това подхванах оригиналния английски сериал и в момента съм до средата на четвърти сезон.

Още не мога да реша кой вариант предпочитам (като че ли повече клоня към оригинала), но ако някой има желание да го пробва, няма да сгреши.
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests