The Series Topic, Part III

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Tue Jan 05, 2010 10:09 am

What if епизодът на Отчаяни съпруги получи доста противоречиви отзиви в tv.com, но на мен лично ми хареса. Някои от сюжетите бяха малко глуповати, де, но тези на Бри и Линет напълно компенсираха.
Иначе вчера обявиха, че Джули Бенц ще гостува за поне три епизода. Това според мен е най-яката кастинг новина за този сериал от Нейтън Филиън насам. :D
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Jan 05, 2010 3:34 pm

Той вече е минал? аз що мислех, че е ще е в понеделник. А за Джули Бенц адски се изкефих на новината, особено ако я кийпнат и за повече от 3 епизода.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Jan 09, 2010 8:57 am

Копипействам от "Разни", да го видят повече хора.

В Арената са почнали да пускат епизод по епизод сериала "Великолепната седморка" - оня в два сезона с Рон Пърлман и Майкъл Бийн (ефрейтор Хикс от "Пришълците")! :D :yo:

http://en.wikipedia.org/wiki/Magnificen ... TV_series)

http://www.imdb.com/title/tt0129695/

Открай време го издирвам по всякакви тракъри - и наши, и чужди.

Адски приятен уестърн е, налазвайте.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Sat Jan 09, 2010 7:31 pm

До половината на втория сезон на The Wire съм. Макар, че тематиката му не ми е особено интересна по принцип, сериалът е толкова изпипан, че го гълтам със страшна скорост. Герои, сюжет, актьорска игра, всичко е на шест. Дано така да продължи.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sat Jan 09, 2010 8:21 pm

В последно време се загледах по Will & Grace, уж ми се гледа комедийка докато вечерям, докато се оказа че е адски зарибяващо сериалче. И 8 сезона не са чак толкова много :) в рамките на около 3 месеца.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Jan 10, 2010 7:31 pm

passer-by wrote: Адски приятен уестърн е, налазвайте.
Налазих. Поне пилотният епизод беше много як, чак се учудих. Точно както го помня от времето, когато го глетах по bTv. А беше толкова отдавна...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Mon Jan 11, 2010 3:08 pm

Почнах да гледам първият сезон на NCIS (Navy Criminal Invistigation Service) и поне за сега е доста кефещ и случаите са интересни. Да не говорим, че всичките герои са страхотно изиграни и диалозите между тях са върха на сладоледа :lol: Силно препоръчвам :wink:

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Mon Jan 11, 2010 4:22 pm

Delegat wrote:Почнах да гледам първият сезон на NCIS (Navy Criminal Invistigation Service) и поне за сега е доста кефещ и случаите са интересни. Да не говорим, че всичките герои са страхотно изиграни и диалозите между тях са върха на сладоледа :lol: Силно препоръчвам :wink:
Aз препоръчвам още по-силно.Седем сезона няма празно.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Jan 19, 2010 9:14 pm

През уикенда си довърших 2рия сезон на британския фентъзи сериал Мерлин. С една дума за 13 епизода имаше нон стоп екшън, силна актьоркса игра - особено впечатление ми направи ту-партъра за лейди тролката, която беше завъртяла главата на Утър (в ролята Антъни Хеад, по познат на останалите форумци като Джайлс от Бъфи). Е няма такава игра просто, самата тролка като роля също беше впечатляваща (името на актрисата обаче ми се губи туй като не мога да кажа че ми е било познато). Останалата част от каста също се държа много стабилно, може би с излючението на Моргана (Кейти Маграт) която за разлика от страхотните си сцени от първи сезон, тук повече блееше като залюхана патка, което с беше страхотно разочарование.

Историята е като цяло в стенд-алоун епизоди, които имат бегло влияние един върху друг, но придвижват въпросния нов прочит на артуарианската легента (по на кратко основия замисъл е че Мерлин е избрания да възстанови баланса м/у магическите жители на Албион и Кралството на Утър Пендрагон, бащата на Артур, който ги подлага на жестоки гонения, кланета и тн, като бонус за леко комичните придатъци на сериала, Избрания е селянче по произход, връсник на бъдещия си владетел и негов слуга) напред - постепенно се разкриват различните други образи от легендата като Мордред, Моргауз, Ланселот, Нимуе и тн в течение на двата сезона, както и как ще изглеждат те завбъдеще, по интересното е че авторите успяват да посадят намеци за привеждането им в по традиционния от иначе на пръв поглед доста екстравагандвия нов прочит.

Комичните части са леко досадни, тру, но се ядват сред целия awesomeness, тъй като за ефекти поне според мен БиБиСи то хич не са жалили паундове, особено тези от 2ри сезон са доста яки.

Още веднъж по накратко, доста си струва сериала според мен.

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Tue Jan 19, 2010 11:23 pm

Прав е колегата, аз тотално се зарибих само от 2-3 бегли погледа, докато милото го зяпаше на неговия комп, единствената забележка е, че Мерлин е ама ужасно грозен, мамка му :lol:
Image

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Jan 19, 2010 11:36 pm

И аз така мислех отначало, обаче се свиква, даже може да мине за сладък с тези уши ...

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Thu Jan 21, 2010 3:46 am

Black Panther е анимация от 6 епизода ако не се лъжа.Базирана е на героя на Marvel.Адаптира първите 6 броя на Black Panther vol.4. писан от Реджиналд Худлин.Самия комикс е рядко тъп и расистски, но това е друга тема.Aнимацията е на много ниско ниво и е малко по-добре от motion comics.Сюжета е абсолютно същия като този от комикса.Някой сцени са директно 1 към 1, а други са нови.Има ги качени първите 2 епизода в axel.Най-голямата промяна засега е, че са добавили Storm, X-Men и Juggernaut към историята.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Jan 25, 2010 6:48 pm

Изринах на една денонощна 2-та сезона на Chuck. Сега почвам 3-тия. Баси култовия сериал! :D Не е нормално толкова много да ме кефи.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Jan 27, 2010 12:59 pm

Започнах Breaking Bad. ЖЕЛЕН Е ЗАСЕГА.

User avatar
VenomPlague
E'lir
Posts: 165
Joined: Fri Jun 20, 2008 10:07 pm

Post by VenomPlague » Wed Jan 27, 2010 6:59 pm

Железен е до края, който бай дъ уей на мен ми дойде много втф от никъде.
Знаех си, че след време аватарът ми ще стане отново актуален ;)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 48 guests