The Series Topic, Part III

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Sep 23, 2008 11:39 am

Стигнах до средата на първи сезон на Heroes и историята започна да става АДСКИ яка. Мисля да набера инерция, да се хвърля на втори сезон директно и после да си стискам палци трети да е як, като не го тресе стачка...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Sep 23, 2008 11:40 am

С пълна сила започнаха следните сериали (които предполагам и доста други хора освен мен следят):

How I met your Mother
Prison Break (от 3 седмици де)
Heroes (!!! - 2 излезли серии вече)
Entourage

Ще пиша впечатления скоро, Призън Брейкът засега що годе увлича, въпреки изтърканата концепция, Антураж просто МАЧКА.

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Tue Sep 23, 2008 6:35 pm

Ако не бяха окрали жестоко от The 4400 и Мохиндер не се беше превърнал в
Spoiler: show
Beast oт X-Men!
и ако не се беше оказало,че всички герои са
Spoiler: show
роднини:Sylar е син на Aнджела Петрели!
Heroes щеше да е много по-добър!
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Sep 23, 2008 7:49 pm

И ако не бях, както вече съм писал в предния си пост, на средата на ПЪРВИ сезон, може би щях да прочета спойлерите ти и да излезе, че всъщност говориш на някого...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Tue Sep 23, 2008 9:18 pm

Roland wrote:И ако не бях, както вече съм писал в предния си пост, на средата на ПЪРВИ сезон, може би щях да прочета спойлерите ти и да излезе, че всъщност говориш на някого...
np!
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Sep 23, 2008 10:28 pm

Ок!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Post by Beric » Tue Sep 23, 2008 10:56 pm

добре почнаха героите и супера :D че дори и последната серия на призъна ми понапомни за по-добрите му периоди.

ако излезе и нещо по-интересно от новата реколта...

User avatar
VenomPlague
E'lir
Posts: 165
Joined: Fri Jun 20, 2008 10:07 pm

Post by VenomPlague » Wed Sep 24, 2008 8:46 am

Gunslinger wrote: и ако не се беше оказало,че всички герои са
Spoiler: show
роднини:Sylar е син на Aнджела Петрели!
Heroes щеше да е много по-добър!
Това си мисля, че го каза метафорично, защото
Spoiler: show
от началото на 2ри сезон ни натякват, че може би Компанията(дори не я знам как се казваше, но те май не са и казали, просто нахакват във всеки сериал голяма корпорация, която дърпа конците) е отговорна за създаването на силите по начало
На мен лично не ми хареса,
Spoiler: show
че за пореден път Хиро отива в бъдещото, вижда катаклизъм и хоп айде да го поправяме. Това не го ли гледахме вече? А сега с тоя Бътърфлай ефект, дето си вкараха, има ли оправия изобщо или ще продължават да създават нови и нови бедствия. Освен сюжета и актьорите бяха слаби, не че са блестели някога с нещо, но липсваха изцяло, каквито и да било, емоционални моменти и развитие на персонажите с изключение на Петрелеви.
Знаех си, че след време аватарът ми ще стане отново актуален ;)

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Wed Sep 24, 2008 9:59 am

Аз пък снощи догледах третия сезон на Сопрано и довечера захапвам смело четвърти. :lol:
Много се изкефих на един от любимите ми епизоди - този със руския командос и Поли и Кристофър, загубили се в парка. :lol:
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Post by Бобсън » Fri Sep 26, 2008 11:23 pm

За герои има вече къмто 800 стр съпътсващ комикс... който гледа отначало може да дръпне пдфите по списък и по дати...
от тук...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Post by трубадур » Sun Sep 28, 2008 9:34 pm

The Sopranos не съм сигурен, че въобще може да е по-изкъртващ. Трябваше ми нещо по-така след Scrubs и Weeds и си го намерих. Ако трябва да правя някаква много недоклатена класация на яки гангстерски филми (без значение сериали или игрални) този ще е много, ама много напред.
Изгледах и Gormenghast, минисериал, който определено оставя с доста смесени чувства, но Jonathan Rhys Meyers си остава пич, който не разочарова, а и Кристофър Лий прави мощно включване.

Иначе новите сезони на Хаус и Californication започнаха, почти едновременно. А тия дни трябва и третия на Dexter да довтаса. Въобще, друго си е.
Освен това пак си преполовявам Deadwood и Rome.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Mon Sep 29, 2008 10:23 am

Изгледах и четвъртия сезон на Сопрано и най-накрая стигнах до епизоди, които не съм гледал.
Имаше един особено къртещ епизод:
Spoiler: show
този, в който Тони уби Ралф.
Довечера ще почна пети сезон. Със Стив Бушеми. :lol:
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Sep 29, 2008 11:45 am

Почнаха Simpsons,american dad и Family guy :)
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Mon Sep 29, 2008 1:10 pm

Шокиращо, но новите два Хироуса са по-зле и от втория сезон, a втория сезон беше най-тъпия, който въобще съм гледал на сериал. Нямам думи просто и спирам да си губя времето с тая неориентирана боза без правила. Всеки бива съживяван когато и както му скимне, всеки си употребява силите както му дойде, дъвчe се едно и също, вече загубих мотивацията на половината герои, защото постоянно правят някви изненадващи уж обрати, но без никаква връзка с главния, и просто акълът ми не го побира какво точно се случи между първия и втоприя сезон, та настъпи такава деградация. Сега какво си мислят, че като поръсят обилно с кетчуп определени сцени и всички ще им простят импотентните сценарни небивалици? Ролик, знам, че няма да ме послушаш, но за да ми е чиста съвестта - изгледай първия сезон и мини на нещо друго. :)

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Tue Sep 30, 2008 10:52 am

Всички ме предупреждаваха че трети сезон на Призън Брейк е тъп и да не го гледам. Аз не им повярвах. Обаче за съжаление се оказаха прави. :(
Сезона си вървеше съвсем добре според мен до 7-8 епизод и после стана мазало. Пълна сценарна импотентност и такава алогичност в действията на персонажите отдавна не бях виждал. Което ме навежда на мисълта че въпросните последни епизоди може и да са снимани по време на стачката на сценаристите?
Направо ме е страх да почна четвърти сезон.
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests