WoW:Следващото поколение

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Jul 03, 2008 8:01 pm

Кое е дразнещото на репликите ми - че казват истината?
И мен ме дразнят реплики на тоя и оня псевдогеймър но не съм тръгнал да им показвам. Цикъла си е цикъл- всички го признават освен малка група хардкори които не искат да признаят пред себе си че за загубили огромно време за да постигнат малки резултати.
Пак ще си приказваме като излезе експанда- предметите от него ще омбезмислят на бърза ръка всичко събрано с настоящата версия.
Като толкова ти е забавно да играеш с гилдията и не играеш за предмети я ми обясни защо никой не играе на старите рейдове от преди експанда?

И толкова си чела какво съм написал- естествено че от едно минаване няма да събереш предмети- ако не ги дропне няма да ги вземеш- а и аз предлагах само по един предмет на бос да се пада на човек.
Това с ДКП e най- голямата тъпотия която е създавана в играта- абсолютния триумф на цикъла- и най-слабия играч рано или късно получава заветния предмет а майстора който спасява рейда - трябва да чака да му дойде реда.

На мен ми се струва че просто не може да приемеш как някой си посволява да критикува аспекти от любимата ти игра и затова се дразниш.

Близард не пасат трева и натам гласят нещата - забележи че ще в екпспанда ще променят инстансите и ще може да се влиза и много по- малко хора, няма да се учудя да направят и други промени водещи до това играта да се играе с майстороство а не с цикъл (както махнаха голямото циклене за репутация)

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Fri Jul 04, 2008 12:00 am

извинявай RRSunknown, но целия ти пост е толкова не в час, че първо се чудех кое по от по-напред да коментирам в него, ама накрая се отказах, защото той заслужава едно голямо ЛОЛ... сори, ама твърде отдавна си се откъснал от играта и очевидно много малко си видял/усетил от нея... а от коментарите ти мога само да кажа, че си взел правилното решение за себе си... това, което дириш ти, в тази не виждам как би могъл да го намериш...
и колкото и странно да е, някои играем и за фън, не само за айтъми...
и УБЕДЕНА съм, че ще те учудя, но дори в "днешни" дни (разбирай - след експанжъна) се организират рейдове за МС, БВЛ и Наксрамас - нещо като туристическа атракция са, да, защото на никой не му трябват епикс за 60 лвл, но хората се забавляват, а някои си колекционират сетове... всеки луд с номера си, ама щом като ги кефи... нали затова играят играта...
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Jul 04, 2008 3:42 am

Хубаво - 100 пъти съм си казвал че не трябва да споря с фанатизирани фенове и въпреки това пак си повтарям грешките.
Явно някой хора са си родени мазохисти и така им харесва. Тяхна си работа. Аз спирам да се меся оттук нататък с лично мнение.
ама твърде отдавна си се откъснал от играта и очевидно много малко си видял/усетил от нея... а от коментарите ти мога само да кажа, че си взел правилното решение за себе си... това, което дириш ти, в тази не виждам как би могъл да го намериш...
Откъде по дяволите знаеш какво диря и какви игри играя съдейки по някакви жалки постове.
Всичко каквото ми трябва съм видял че го и намерих- една нормална игра се играе за 15-20 часа- Уаркрафта съм и дал 3 месеца- харесваше ми да си експлорвам и да се разкарвам по света, харесваше ми процеса за вдигане на левели, харесваха ми и инстансите (в началото), харесваше ми уорлд ПвП то, убеден съм че като излезе експанда пак ще поцъкам за кеф из новите територии. Обаче в момента в който усетих че темпото на нови неща спада рязко разбрах че или трябва да се откажеш от всичко друго и да цъкаш само WOW или да се откажеш- аз реших че играта е изчерпала потенциала си за мен и спрях. След време съм сигурен че пак ще си я пусна- и пак ще си развивам герой- с кеф! . Като стане 70 левел - пак ще го изтрия- нали знаеш- всеки луд с номера си.

P.S Просто не мога да се въздържа срещу това:
УБЕДЕНА съм, че ще те учудя, но дори в "днешни" дни (разбирай - след експанжъна) се организират рейдове за МС, БВЛ и Наксрамас
ЙЕЕЕЕЕЕЕ- за цели три рейда се събират хора- супер.
Аз за другите ? 90% от хората прехвърчат по най- бързия начин през левелите като въобще не се занимават с инстанси от нисък левел.
Ами Ониксиа, Ан кирач, Зул Гуруб- може да се хванем на бас че бая ще повисиш с герой 60 левел чакайте ентусиасти да се съберете за рейд.
Трябва наситина яко да е писнало на някой да цикли Каразан че да се реши на малко разнобразие и да участва в туризъм (безмислен защото едва ли е предвидено в рейд за 60 ниво да влизат играчи на 70 ).

Въобще не ми отговаряй- разбрахме се що за хора сме с последните два поста- аз съм хейтър на красивия и разнообразен свят на WOW и не мога с ограничения си мозък да усетя красотата на великия цикъл и радостта от възможноста да натискаш две магии в продължение на часове.
Ти за мене си ......... достатъчно интелигентна да не си хабиш клавиатурата и падаш до моето ниво.
End of story

Svetlio
Sorcerer
Posts: 472
Joined: Wed Aug 02, 2006 10:57 am

Post by Svetlio » Fri Jul 04, 2008 7:37 am

Аз оня ден седнах да гледам Формула 1, баси цикльорския спорт е това - за кво им е да въртят 60 обиколки по една и съща писта, като може още след първата обиколка да се види кой печели? :lol: И да, би трябвало на всички да им дадат по 5 точки на всяко състезание, вместо да се мъчат там да определят първо, второ и т.н. места
Аз за другите ? 90% от хората прехвърчат по най- бързия начин през левелите като въобще не се занимават с инстанси от нисък левел.
Ми да, щото след ненам кой си пач направиха така, че от куестене качваш кат ракета, а тия с алтовете гледат да стигнат 70-ти лвл максимално бързо. И пак има хора дето се оплакват, че им отнема месец, хех :lol: (виж няколко поста по-горе :wink: ) А играта си е такава, каквато си я направиш - с последния ми герой не остана стар 5-ман инстанс ненаправен, специално в БРД съм качил 3 нива. В енд-гейм райд не съм влизал, няма и да вляза, нито искам, нито мога. Обаче това не ми пречи да си цъкам дънджъни, да кормя Ордата в Алтерак (омфг, танквах Дрек когато бях 68 лвл :lol: :lol: ) и да се мотая из разни зони, правейки куести, които преди съм пропуснал.

Така че всеки разбира фън-а по различен начин, едни обичат да ритат Илидан по кокалчетата, на други им се вижда твърде времеемко, трети се кълнат как мразят цикъла... накрая всички плащат месечната такса :lol: :lol:

Ти си спрял да играеш, не те кефи повече, ми ок, ама пък се и спри през 5 страници да повтаряш "баси цикъла, аз затва спрях". Аз тая тема я чета заради интересните истории в нея, иначе мога спокойно да чета http://www.wowdetox.com , много по-цветни разкази от твоя има там :D :D

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Fri Jul 04, 2008 8:26 am

няма да си губя времето в безсмислени коментари по играта... това, което исках да кажа е, че ние вече прочетохме МНОГОКРАТНО мнението ти за това колко не те е изкефила играта и как/защо си я спрял... ок, твоя си работа... но НАИСТИНА не държим това да ни се повтаря на всяка страница... ТОВА вече е дразнещо.. ако има какво да изкоментираш по по билдове, по тактики за пвп или пве, по пачове, по спомени за нещо си, ако щеш - коментара е добре дошъл, ако просто си дошъл да сереш (с извинение) по килимчето - ще получиш по-горните коментари... сега се надявам да съм била по-ясна.
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Morrowind
Adept
Posts: 228
Joined: Fri Jun 06, 2008 9:42 pm

Post by Morrowind » Fri Jul 04, 2008 9:25 am

Tais wrote:няма да си губя времето в безсмислени коментари по играта... това, което исках да кажа е, че ние вече прочетохме МНОГОКРАТНО мнението ти за това колко не те е изкефила играта и как/защо си я спрял... ок, твоя си работа... но НАИСТИНА не държим това да ни се повтаря на всяка страница... ТОВА вече е дразнещо.. ако има какво да изкоментираш по по билдове, по тактики за пвп или пве, по пачове, по спомени за нещо си, ако щеш - коментара е добре дошъл, ако просто си дошъл да сереш (с извинение) по килимчето - ще получиш по-горните коментари... сега се надявам да съм била по-ясна.
Blind fans:) Той коментира....не е "срал". Просто наистина имате непоносимост към критика на тема тази игра:) Факт е, че много не са виждали подобна преди това, но тя просто копира системите от игри като Ultima и т.н, но с уж по-добра графика, много по-голям циклаж и доста по-калпава система за крафтинг(+ странични занимания). Можше да стане много по-добре като игра, но сега е факт, че е цкльорска на макс. Който му харесва да си цикли - ок, то затова същствуват такива игри:) Ама недейте отрича фактите и недейте скача, като някой ги изтъква:)

П.С: примера с формула 1 бе толкова не на място:) Все едно да кажа, че земята цикли около слънцето и да се гордея, че играя WoW:) Абсурдистан:)
www.branev.blogspot.com - моят блог
http://fortumo.bg/ - SMS услуги за 5 минути

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Jul 04, 2008 9:47 am

Бе, в момента в който играта се превръща в работа за мене е до тук ;) Инстансите за мене са такава предвид че се налага да се съобразявам с 100 неща. Което казва нещо за мене, а не за играта :P Са не влизам щото не ми се дават пари на близард в момента.
:ninja:

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Fri Jul 04, 2008 10:09 am

Абе оставете хората да си играят бе :twisted: Явно играта ги кефи, а и не съм видял някой от тях да тръгне да оплюва Guild Wars примерно. Каквато ще да е WoW, играят я те, не вие. Точка по въпроса :evil:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Jul 04, 2008 10:43 am

Таис - защо всяка критика към WoW я приемаш на лична основа?
WoW има дефекти. Има доста дефекти. Защото Близард я направиха така, че да събират месечни такси, а не да бъде максимално готино на играчите.

Винаги има по-добър гиър от твоя. Ако няма и си с най-доброто - след 2 месеца ще излеза нов тиер и ще ти обезсмисли постиженията.

Играта е и цикъл - дроповете на куест итемите са изкуствено занижени - пристин фанга и горилската кожа са типичен пример за това. 1% ебати. Трепи горили до полуда.

Като имаш да събереш 9412 тестиса от розови глигани номер 312 и 2468 се убиват по абсолютно същия начин, за абсолютно същото време.

ПВП - да има опашка да влезна в батългаундите и арената? ВТФ?

Левълинга е потресаващо бавен - на първия герой скоростта е ок. Но алтовете е като наказание.

Имаш безумно много time sink-s - това е нещото което най-не ми харесва в тази игра. Пътуването е толкова противно бавно, че нямам думи.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Jul 04, 2008 12:00 pm

Бат Светльо , Делегате- не я плюя играта- само казвам че е циклеща, нищо общо няма детокс сайта.
И аз искам да играя но когато най- сетне оправят изкуствствените ограничения.
Всеки който твърди че цикленето е нещо хубаво ще цитирам един уважаван от мен човек:
"Поздравления че така са ви дресирали от Близард че не само са ви научили да ядете супата с вилица ами и ви вече ви харесва"
Всякакви опити за градивна критика към истемата на играта се приемат с контраагресия.
Ама преди 6 месеца като казвах че хората роптаят и Близард ще пуснат сървър в който се почва на 70 ниво със всички предмети никой не вярваше и такива защитници лаеха по мен- и какво стана- пуснаха точно такъв сървър.
Единственото нещо което се симулира със изкуствения циклаж е търговията с предмети и герои - китайците направиха луди пари от такива сделки. Ако беше толкова яко да играеш нормално фермерчетата щеха да умрат от глад.
Morrowind, Dragon и Xellos са казали същото каквото казвам и аз- и те ли серят по WOW?
Last edited by RRSunknown on Fri Jul 04, 2008 12:04 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Fri Jul 04, 2008 12:00 pm

Обаче и на мен ми поомръзва малко, когато някой зацикли на думата "цикля" и нейните производни. :P

И не, Драгън - Таис не приема критиката към играта на лична основа. Аз - също. Качеството на играта се е доказало с множеството хора, дето я играят. Естествено, ако критиката се обърне на "множество хора я играят, защото са тъпи", тогава вече става лична критика.

Това, което разбрах - някои играчи циклят (искам да получавам по 2 лева за всяка дума "цикля" или нейно производно в темата :roll: ). Други играчи се забавляват. Това е. Не казвайте на другите играчи, че циклят, защото засягате начина, по който се забавляват, пък това е "лично", дори и да не ви се вярва:). Ако кажа на някого, че това, което харесва, е ужасно тъпо (препратка към безбройните повторения на "цикля"), аз повече или по-малко му казвам, че е тъп. Което е лично. В допълнение, аз може и да си мисля, че този някой е тъп, но да го кажа, при това много пъти, вече е въпрос не просто на изразяване на лично мнение за конкретното занимание, а твърде много прилича на провокация, дори ако аз не си давам сметка за това.

А да кажеш на някого в тази ситуация, че се засяга, защото е пристрастен и едва ли не неспособен да обработи критика и да разсъждава разумно (защото е зациклил), е допълнителен повод за раздразнение за всеки нормален човек.

И Светльо е прав - "цикленето" може спокойно да се приложи към почти всичко. Всеки ден хората циклят, като ходят на работа, за да изкарат някой лев, който им е необходим. Да, ама има хора, дето отиват на същата тази работа, защото са открили нещо полезно за себе си. И да, знам, че да се сравнява WoW с работа звучи като доказателство за това, колко аз съм зациклила (абе и на левче ще се съглася). Но пък аз мога да вляза в дълги спорове и разсъждения за това, как забавлението всъщност е нещо полезно за всеки човек. Оттук нататък можем да задълбаем много надълбоко в темата, преминавайки в различни тунели, обвинявайки се в циклене, неразбиране, пристрастеност и провокативност, като крайният резултат ще бъде все тая - единият хор ще пее за негативите от цикленето във WoW, другият хор ще си играе играта и ще се нервира, че му се смеят за това. Кому е нужно и най-вече, защо е нужно някому да го прави :roll:
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Fri Jul 04, 2008 12:04 pm

Съжалявам за повтарящия се пост, но ми се ще да се обърна към админите.. или май по-скоро модераторите. Темата е за обсъждане на играта, на това как да ни е по-интересна, кое ни е интересно и още куп други неща, които ни е приятно да обсъждаме. Ако ще се обръща на многократни повторения на "играта е тъпа, а тези, които я играят, са дресирани" срещу "играта е прекрасна, вие нищо не разбирате и няма да ни обиждате", моля за коректна намеса "свише" :D Като временно затваряне :)
Last edited by Lannis on Fri Jul 04, 2008 12:08 pm, edited 2 times in total.
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Jul 04, 2008 12:07 pm

Чуде се кога някой ще загрее че говорим за геймплейните механизми като говорим за Цикленетм. и че темата си е баш на място за обсъждане.
Близард със всеки пач малко намалят тези механизми но все оставят доста.

Едит :видях ти поста
играта е тъпа, а тези, които я играят, са дресирани
тук излъга - никъде не съм казвал че играта е тъпа и никой в темата не го е казал.
моля за коректна намеса "свише" Като временно затваряне
това почва да ми напомня на един друг форум където това би се случило ако някой изрази градивна критика към дадени произведения.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Jul 04, 2008 12:14 pm

Това което аз съм казвал досега винаги е било обективна критика. С конкретни примери. Очевидно за да левълна няколко героя доста близо do 70-ти левъл има нещо в тази игра което е пристрастяващо. Проблема с нея са ми time sink-овете основно. А тях близард са ги сложили навсякъде. Ако съм в winterspring и някое приятелче ми каже да овършеем ун горо или силитус какво правя? 25 минути минали безцелно.

И тъй като доста от писалите тук сме играчи доста от тях активно и доскоро - на мен ми изтече акаунта преди 2-3 дни примерно. Не говорим на изуст. Защо да нямаме право на критика?
Last edited by The Dragon on Fri Jul 04, 2008 12:29 pm, edited 1 time in total.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Svetlio
Sorcerer
Posts: 472
Joined: Wed Aug 02, 2006 10:57 am

Post by Svetlio » Fri Jul 04, 2008 12:16 pm

Delegat wrote:Абе оставете хората да си играят бе :twisted: Явно играта ги кефи, а и не съм видял някой от тях да тръгне да оплюва Guild Wars примерно. Каквато ще да е WoW, играят я те, не вие. Точка по въпроса :evil:
+5

За мозъчно необременени - и поста на Ланис :lol:

Вкратце: не отричам, че играта е цикльорска, с гадна графика, скапано ПвП, безумен левълинг и каквото още се сетите. Не само не отричам, дори го ПРИЗНАВАМ.
Обаче: съм намерил начин да се забавлявам във ВоВ и това ми харесва.

Така че си пуснете отделна тема за това колко гаден е ВоВ и си пишете в нея. Аз тука искам да чета постове как са пребили поредния бос в БТ.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests