Цифровите фотоапарати - помощ needed

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Цифровите фотоапарати - помощ needed

Post by Ghibli » Tue May 04, 2004 12:35 am

Ще се купува. Трябва ми съвет какъв да бъде, и то спешно, защото ще се купува веднага. Аз искам да е "хубав", а иначе изискванията са цена под 800 лева и да поддържа USB mass storage protocol - давайте предложения, моля ви се, вярвам, че повече от мен разбирате.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Tue May 04, 2004 1:13 am

А нима би могло да е 800 лева...Малийй. Тук са къде-къде по евтини, Гиб, ако искаш да ти изпратя един. Ей примерно сега си взехме един за 200 канадски долара и е доста добър като мегапиксели. (е, това беше от eBay, но иначе в магазинте тук е пълно и цените са към не повече от 200-250 $. Е, има и по-хубави, но това са вече професионални, иначе повечето са със USB порт. Ето пример:
http://www.futureshop.ca/catalog/class. ... 5Fcookie=1
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

User avatar
Caliostro
Farmer
Posts: 62
Joined: Tue Jan 20, 2004 3:08 pm

Post by Caliostro » Tue May 04, 2004 7:58 am

Samo i edinstveno marka CANON! Powershot seriata e ubiistvenata, a ako iskash i kompaknost IXUS. Imat ubiistven procesor za obrabotka na kadura v realno vreme i t. n. ne mi se pishe v podrobnosti.. no, tova ,tova e Aparata!
По-добре късно, отколкото по-късно!

User avatar
RossTheBoss
Adept
Posts: 218
Joined: Sat Apr 10, 2004 11:55 pm
Location: На гарата у будката...

Post by RossTheBoss » Tue May 04, 2004 8:41 am

Ами ако мислиш да е 'хубав' - минимум 5 мегапиксела трябва да е.Останалото е бошлаф работа :) За съжаление нямам никаква представа за цените в България :(
1st rule - I RULE.

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Tue May 04, 2004 10:28 am

Аз съм супер доволен от моя Samsung Digimax V3. Качествена стъклена оптика, ръчни настройки, макро фокус от 6см, 3х оптичен зоом и 4х цифров, няколко вида светкваица, 3.2 мегапиксела... и куп други екстри, освен това е сравнително компактен.
Доста време ходих по разни сайтове и гледах ревюта, сравнявах цени и т.н. Може да звучи несериозно Самсунг да направят нещо добро, но в случая е така. Единствената разлика м/у V3 и V4 е в мегапикселите - 3.2 с/у 4.0

Колкото до CANON... добри са спор няма, но в ценовия диапазон до 600 лв (V4 струва толкова) нямат нещо качествено :( Колкото до фото процесора.. Единственото предимство е скоростта на обработка на изображението, и съответно по-малката консумация на ток. Записа на изображението не зависи толкова от фотоапарата, колкото от възможностите на флаш картата (паметта), там всяка има различна консумация и скорост.

Ето примерна снимчица наскоро правена с него тук

Фотоапарата си го взех края на декември (точно по Коледа :lol: ) за 600 лв. от Техномаркет Европа, а в момента е 520 лв. :wink:

p.s. Това го пише приятеля на mushu да не се чудите :twisted:

User avatar
RossTheBoss
Adept
Posts: 218
Joined: Sat Apr 10, 2004 11:55 pm
Location: На гарата у будката...

Post by RossTheBoss » Tue May 04, 2004 11:52 am

Сюрмашки изедници. :evil:
1st rule - I RULE.

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Tue May 04, 2004 12:41 pm

Кого визираш в случая :?: :lol:

User avatar
RossTheBoss
Adept
Posts: 218
Joined: Sat Apr 10, 2004 11:55 pm
Location: На гарата у будката...

Post by RossTheBoss » Tue May 04, 2004 8:50 pm

Техномаркет Европа и останалите прошляци, определящи парите на техниката в БГ :wink:
1st rule - I RULE.

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Tue May 04, 2004 9:16 pm

RossTheBoss wrote:Техномаркет Европа и останалите прошляци, определящи парите на техниката в БГ :wink:
Точно те надали са прошляци. :?
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Wed May 05, 2004 3:37 pm

Last edited by Tais on Tue Dec 14, 2004 1:49 pm, edited 1 time in total.
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Wed May 05, 2004 4:30 pm

гледай само да не си вземеш photoclip
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Wed May 05, 2004 5:22 pm

И пак бих препоръчал Samsung... макар, че една снимка е толкова добра, доколкото е добър фотографа. Може би последния им модел би бил по-интересен за теб.. Прави снимките бързо колкото и Канон-а, има възможност да записва видео в MPEG4, фокуса е бърз и куп други екстри, които не ми се сториха привлекатлени защото липсваха ръчните настройки.
Показваха ми снимки правени с Nikon Coolpix 995 - това нещо е няколко пъти по-голямо от Самсунг-а ми, прави макро снимка на 2 см, има чувствителност ISO 800, шатъра му има "булб" възможност и куп други екстри - зели са си го за около 1000$, но не видях по-добра снимка от моя - всичко зависи от фотографа.

Само мога да кажа да премислиш ЗА и ПРОТИВ за всяка една екстра която искаш и да си земеш най-доброто за тебе.

User avatar
Kolibri
Sorcerer
Posts: 366
Joined: Sat Dec 20, 2003 6:41 pm
Location: Varna

Post by Kolibri » Wed May 05, 2004 8:49 pm

Аз отскоро имам Фуджи и съм много доволна от него като цяло. А снимката наистина до голяма степен си зависи от фотографа. Аз съм правила прекрасни снимки със стария си апарат и адски лоши с новия, който е с куп екстри, така че изводът се налага от само себе си.
Ако падна, искам да знам, че съм скочила, а не, че някой ме е бутнал...

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Wed May 05, 2004 9:09 pm

Благодаря на всички :)

Няма да купуваме нищо още. Идеята беше на брат ми, който си пада малко маниак на тема военна техника, искаше да снима парада. В крайна сметка видеокамерата ще използва май...

Вчера ме води на tankspotting. Преживяване си е :)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Thu May 27, 2004 9:06 pm

Pentax Optio 33l май беше, оставиха ми един такъв за известно време, върви май околко 800 лева, има си USB, чудесно качество, може да прави 30 секунди филмче, ето ти и картинка:
http://images.google.com/images?q=penta ... 0%BD%D0%B5
П.С. за като ще купуваш, де:)
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests