Кой какво чете, part III

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
RatS*LivE*on*NO*EviL*StaR
Farmer
Posts: 68
Joined: Wed Jan 09, 2008 9:29 pm
Location: там където мозък не вирее

Post by RatS*LivE*on*NO*EviL*StaR » Fri May 16, 2008 10:20 pm

Бтв леко бях смъмрен затова, че съм препоръчал "Книгата на черепите", но не съжалявам - на времето и с "Американски богове" стана така.
Не трябва и да съжаляваш :wink: Книгата е много добра, това, че не се продава е поредната мистерия на живота (или пък не). Както и да е - много ми допадна. Малко странна, малко нестандартна и интересно представени идеи (безсмъртие, смърт, вяра..). А стилът на Силвърбърг е точен и ясен, всичко е на място. Впрочем направи ми впечатление, колко различно ми се струва като стил от "Замъкът на лорд Валантайн" (още не съм я чел, но съм отварял да видя за какво става на въпрос).

Героите са като живи, страхотно изградени и развитието до края на книгата им е логично и добре направено. Всяка глава е на място (дори ретроспекциите (добре де не са точно ретроспекции май, ама подобно).

Някой беше споменал за много гейщина. Доста си е, особенно в края, но това да не ви спира! Дори само заради героите книгата си заслужаваше напълно. Определено е за повторно четене след време.

Сега се мятам смело на Дневния Патрул. Лукяненко е адски лесно четивен. :) Радост си е да го четеш.

User avatar
Nyn
Sorcerer
Posts: 428
Joined: Sun Dec 16, 2007 12:39 pm
Location: Varna...

Post by Nyn » Fri May 16, 2008 11:56 pm

Ох, много съм и се наточила и на Черепите, и на един куп други още, ама в близките два месеца има само да си мечтая и да се опитвам да забия нос в гадните учебници :cry: :cry:
To the unfortunate person who threw a shoe on the stage. We collect shoes, so you're not getting it back. You're gonna have to hop home, on one leg. And while you're hopping home, dear shoeless person, you could whistle this tune to yourself. *starts playing Nancy Boy*

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Sun May 18, 2008 11:20 am

Прочетох Бараяр (втората от цикъла за Майлс). Книжката наистина беше много яка. И въпреки че знаеш горе-долу какво е станало (най-малкото кои са оживяли) от следващите книги в поредицата си е учудващо интересна и задържаща вниманието. Лично на мен ми хареса доста повече от За Честа на Вор. Не че последната е слаба. Просто Бараяр е по-хубава като книга. Има повече развиване на образите, повече екшън и най-вече повече интриги и обрати. Малко се дразних на иди-ми-дойди-ми играта на Ку и Дру, но шекера се поднасяше в умерени дози.
А сега смело скачам на Наемниците на Дендарий. :wink:
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun May 18, 2008 11:24 am

Аз с нея почнах и там си останах, а имам лошото чувство, че дори не знам къде ми е :oops:
This is it. Ground zero.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Sun May 18, 2008 11:27 am

С Бараяр ли? И какво не ти хареса толкова че да се откажеш от цялата поредица? Частите с Майлс според мен са доста по-добри. Ако имаш време пробвай Игрите на Вор. Най-любимата ми е засега (ама аз съм прочел само 5 от книжките та ще видим).
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun May 18, 2008 11:29 am

С Наемниците.

Обаче от играчка - плачка. Наистина ми я няма :(
Тя беше от ИСФ нали?
This is it. Ground zero.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Sun May 18, 2008 11:36 am

Има я и в ИСФ ама моята е старото издание на Лира Принт. :wink:

Наемниците също е доста готина. Жалко че не ти е харесала. :cry:
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun May 18, 2008 11:42 am

Абе не точно, че не ми хареса, ма така и не ме зариби (на ниво сетинг и тематика още) и почнах нещо друго и не я довърших. Не мога да се произнеса за качеството й понеже не съм я прочел
This is it. Ground zero.

User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Post by Daggerstab » Sun May 18, 2008 1:56 pm

'Баси пропуска. Аз се комплексирам, че повечето хора тук са чели повече от мен, а в същото време им липсват неща, които приемам за даденост. ;) (Както може да предположи човек от вида на аватара ми, на мен сетинга и тематиката ми допадат. :lol: )
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

User avatar
Tiaiel
E'lir
Posts: 165
Joined: Sat Mar 19, 2005 10:08 am

Post by Tiaiel » Sun May 18, 2008 3:49 pm

Аз пък сега чета "Императорската гвардия". Съвсем омешано ще я прочета тази поредица.
Инак я почнах с "Цивилна кампания". Докато я четях през цялото време си задавах въпроса защо,аджеба, я чета тая книга.Когато я свърших, реших,че искам още :lol: А някъде по средата се усетих,че книгата е част от поредица и всъщност й чета края.
Daggerstab,това Майлс ли е?
Има нещо в съществуването на черна дупка в съседство,което води до безсънни нощи.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Mon May 19, 2008 7:14 am

Чета "Прагматика на човешкото общуване". Реших днес да почна и някоя художествена книга, че с тая психология ще се сбъркам....
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon May 19, 2008 9:36 am

Изчетох най-сетне Vellum. Признавам си, че към края ми вървеше доста трудно, но като цяло книгата е феноменална и като замисъл, и като изпълнение. Сега малко "почивка" с втория Фийст :roll: :roll: :roll: и посл се гмуркам в Ink.
And you can't dance with a devil on your back...

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Mon May 19, 2008 10:14 am

Малко лични впечатления за Red Seas under Red Skies (втора книга от поредицата за Лок Ламора) - като цяло книгата е добра, Скот Линч успява да избегне синдрома на продължението. Разбира се, "Лъжите на Лок Ламора" постави доста високо летвата, затова и втората книга и отстъпва. От друга страна, обаче, историята се развива доста успешно, въпореки че има известни недостатъци. Накратко, историята се върти около следващия удар на Лок Ламора и Жан Танен, които както обикновено се набутват в доста по-сложна игра, отколкото са предполагали. Няма да споменавам повече, защото не ми се иска да издавам сюжета. Накратко с плюсовете и минусите на книгата:

+ Историята е все така интересна, Лок и Жан са както винаги на висота, и изобщо получавате още от същата тази атмосфера

+ Продължава се с изграждането на света, който си е все така пълнокръвен, и съдържа много мистерии, които могат да се развият в следващи книги. Особено ме заплени една конкретна област, където потенциалът за развиване на мистерии е огромен

+ Въвеждат се нови герои, които са доста интересни, и имат потенциал да се задържат за по-дълго време

- Последното води и до един минус (поне според мен), защото имаше една конректна личност, която ми се искаше да задържи по-дълго, и според мен премахването и беше леко насилено (и ненужно)

- Първата част на книгата е по-мудна, и според мен и е отделено малко повече място, отколкото е необходимо. Втората част е доста по-напрегната относно събития, и в един момент почнах да се чудя дали ще бъде приключена по някакъв задоволителен начин. За щастие, накрая не останах с усещането, че историята е претрупана, или поне не много

- За съжаление, третата книга ще е далеч по-тясно свързана с втората, отколкото втората с първата, защото една много основна сюжетна линия остава неразрешена. Това е доста субективно, признавам, но просто ми се искаше тази поредица да си остане повече като поредицата на Бюджолд за Майлс Воркосиган, отколкото поредната епична фентъзи поредица. Така по-лесно може да се преглътне едно забавяне на някоя част от историята, а не да е както при Мартин, например

Като цяло, много добра книга, препоръчвам я на всеки, когато излезе на български (когато и да е това).
This signature is not yet rated

Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Post by Бобсън » Mon May 19, 2008 11:48 am

Аз както казах наскоро, в момента довършвам Marsbound на Joe Haldeman. На този етап съм сигурен само в едно...
Haldeman е мърляч. Ако някой реши да се засегне, съм готов този някой да го замерям с подбрани извадки от романа по лс...

допис: И го довърших и Haldeman отива на етажерката "някой друг път"...

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Thu May 22, 2008 11:26 am

Чета Наемниците на Дендарии и направо не мога да се откъсна от книжката. Нося си я в офиса да позачитам по някоя и друга страничка, чета я в колата по задръстванията и светофарите, изобщо пълна лудница. Толково ме кефи книжката, че не е истина просто. А я препрочитам за трети път. :wabbit:
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests