Кой какво чете, part III

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Кой какво чете, part III

Post by Roland » Mon Nov 26, 2007 11:57 am

And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Nov 26, 2007 11:57 am

Аз рекох да си почина малко от Улф и нагънах един сборник с разкази на Селинджър на английски. Много чаровно нещо :)
And you can't dance with a devil on your back...

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Mon Nov 26, 2007 12:01 pm

Много е добър, наистина. Аз също си почивам от Улф малко :), така че съм подхванал Пулман и His Dark Materials. По средата на книгата съм, и честно казано има едно-две места, които биха се сторили еретични на по-консервативните църковни кръгове, знаейки обикновено как те реагират. Не че ме интересува особено, просто имаше някакъв спор в темата за филма, май. Иначе книжката е интересна, оценявам много въображението на автора, нещо напоследък усещам как все повече книгите, в обстановка с алтернативна история ми харесват все повече :)
This signature is not yet rated

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Mon Nov 26, 2007 12:31 pm

Хех, и аз чета Материите :) Излапах първата за ден и нещо и сега съм на втората. Определено си го мислех и аз това за църквата, малко ми напомня за Хиперионите.

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Mon Nov 26, 2007 4:49 pm

Довърших сагата за Хиперион. Т.е. втората книга за Ендимиън - Rise of Endymion. И само да кажа, че Симънс е страхтееен!! И последната от 4те книги от сагата, с него.
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
grellian
E'lir
Posts: 194
Joined: Fri May 25, 2007 7:48 pm

Post by grellian » Mon Nov 26, 2007 7:53 pm

На мен "Тъмните му Материи" много ми хареса, като третата книга в началото ми се стори...както вие се изказахте "еретична", но по-нататък свикнах и реших, че предпочитам да не се занимавам с теологични въпроси, а е по-добре да се насладя на страхотното въображение на Пулман :)

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Tue Nov 27, 2007 10:10 am

За мен втората от Тъмните Материи беше най-яката книжка от поредицата. Буквално я прочетох за два дена. :wink:

User avatar
Benedict
E'lir
Posts: 178
Joined: Sat Jun 26, 2004 8:19 pm

Post by Benedict » Wed Nov 28, 2007 11:19 pm

Свърших първата Троя. За сефте чета Гемел изобщо, но останах много очарован. Авторът има чудесен стил, 2-3 изречения са тотална красота, освен че е и поне толкова добър разказвач. Дори моменти, където появата на deus ex machina би ме подразнило принципно, ме изкефиха.

Сега съм подхванал Вариант 13, но съм в началото и повече като я прочета

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Fri Nov 30, 2007 11:40 am

Приключих "Златният компас", започвам втората книжка - определено ми е много любопитно, особено както се разиваха нещата накрая на първата книжка. Иначе държа да отбележа - много е трудно да се каже, че първата книжка е антихристиянска. Антицърковна - определено, но както обикновено много хора не правят разлика. Наистина, има определени идеи, подсказващи че авторът има склонност по-скоро към дуалистични вярвания (т.е. доброто и злото са противоположни, но равни сили), което разбира се християнските църкви смятат за еретизъм. Но тези идеи са много бегло засегнати (поне засега), така че книжката си остава главно антицърковна.
This signature is not yet rated

User avatar
Bat Garo Still Rots
Moderator
Posts: 1503
Joined: Fri Mar 10, 2006 10:34 pm
Location: Proud to be from Lagera

Post by Bat Garo Still Rots » Fri Nov 30, 2007 12:32 pm

И аз съм на Троя и много ми харесва :D Има няколко правописни грешки, които се чудя как са минали през коректора и ми се наби на очи следното изречение: "Пристигането на Хеликаон донесе подновено усещане за спешност.." Последните три думи ми звучат странно :D
DIABLO 3: AND THE HEAVENS SHALL TREMBLE

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Fri Nov 30, 2007 3:17 pm

Набързо, набързо и с почти 40 градуса температура, вчера изчетох Beggars in Spain. И сега се чудя как ще доживея докато пристигне втората част (че имам само 1 и 3-а в къщи). Доста добре пише Нанси Крес, просто на моменти не можех да спра да "поглъщам" една глава след друга. :lol:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Fri Nov 30, 2007 5:04 pm

Bat Garo Still Rots wrote:И аз съм на Троя и много ми харесва :D Има няколко правописни грешки, които се чудя как са минали през коректора и ми се наби на очи следното изречение: "Пристигането на Хеликаон донесе подновено усещане за спешност.." Последните три думи ми звучат странно :D
Бат Гаро, мисля, че това е заради проклетата т.н. "езикова интерференция" - като забиеш в текста и в един момент започва да ти се струва, че оригиналната фраза си звучи съвсем нормално, на всеки се случва. Ако нямаш време да го оставиш да отлежи малко и после да го прочетеш наново все едно, че го е правил друг човек, после трябва да го оправя редакторът, а ако и той го изчете диагонално, щото са му казали "искаме го за вчера", остават такива бисери за съжаление.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Nov 30, 2007 5:26 pm

Баси как ше ебаваме Симича :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Dec 01, 2007 9:57 am

А тва дори е вярно граматически... за мой личен персонален и най-интимен ужас...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Sat Dec 01, 2007 10:54 am

Roland wrote:А тва дори е вярно граматически... за мой личен персонален и най-интимен ужас...
Е, ся, нека и някой друг допринесе за обогатяването на родната фразеология, няма само аз да го правя, я :)
Бтв такива случаи има много. Докъм 70-те например, изразът "взимам се в ръце" звучеше на български чуждо (букв. превод от руски) и някак нелепо мюнхаузеновски. Но после Щурците направиха парчето "Вземи се в ръце" и постепенно се наложи :lol:
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests