Кой какво чете, part III

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Nyn
Sorcerer
Posts: 428
Joined: Sun Dec 16, 2007 12:39 pm
Location: Varna...

Post by Nyn » Thu May 22, 2008 3:27 pm

Тъй както нямаше да чета нищо :roll:, току-що свърших Neverwhere. Беше ме хванало срам, че не съм чела нищо на Геймън, а след Поличбите се бях запалила. Като изключим леко или на моменти не чак толкова леко дразнещия превод, прочетох книжката с изключително удоволствие и на един дъх. :) ( И най накрая нещо от този тип да свърши така! :D )

Лок и Небесата съм ги запланувала отдавна като следващата поръчка, която ще направя.
To the unfortunate person who threw a shoe on the stage. We collect shoes, so you're not getting it back. You're gonna have to hop home, on one leg. And while you're hopping home, dear shoeless person, you could whistle this tune to yourself. *starts playing Nancy Boy*

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri May 23, 2008 10:01 am

Невъруера рути къщи :)

Аз прочетох най-сетне Going Postal след две години отлагане. Кефи умерено. Само не разбрах защо всички твърдяха, че била back-to-the-roots и пълна с хумор. Не е. Но пак е доста готина и надъхваща де.

Сега чета Щамът Андромеда, никак не ме кефи :?
This is it. Ground zero.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Fri May 23, 2008 10:09 am

Щамът Андромеда съм я чел 15-16 годишен някъде, мисля че бяха я издали към Библиотека Галактика. Помня само, че ми беше трудна за четене и не я схванах съвсем :lol:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri May 23, 2008 10:10 am

Не знам да я има в Галактика.
Не знам и дали е неразбираема. Основно е доста скучна, на всеки 40 страници, 2 са съществени.
This is it. Ground zero.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Fri May 23, 2008 10:48 am

Щамът определено не е лесно четиво. Аз като я четох като малък ми беше доста скучна. Не разбирам какво и се кефят толкова? Може би навремето е била оригинална и интересна. Сега обаче в никакъв случай не бих я пробвал. Само ще се разочаровам още повече. На Крайтън Сферата ме кефи доста повече. :lol:
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri May 23, 2008 10:54 am

Анджак, Сфера е в пъти по-добра и интересно написана. На тази стилът й е като от научен доклад. По-лошо: американски военен научен доклад. Дъ.
This is it. Ground zero.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Fri May 23, 2008 11:04 am

Е то май това е била целта тогава. :wink: Да е възможно най-реално звучаща. Въпроса е че това не я прави по-интересна и лесно четивна в наши дни. Пък и май му е от първите книги на Крайтън. Не че после се е развил много и е станал много добър писател. :wink:
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
Nyn
Sorcerer
Posts: 428
Joined: Sun Dec 16, 2007 12:39 pm
Location: Varna...

Post by Nyn » Fri May 23, 2008 1:38 pm

Щамът веднъж като бях малка се бях пробвала да го почна, но нещо не ме грабна и мене. На Крайтън харесвам и аз Сферата, а Джурасик парк винаги мога да си го препрочитам 8-). Не съм чела обаче никое от продълженията, някой знае ли стават ли?

И малко ОТ, но могат ли да се намерят книги на Геймън на английски у нас? Не си спомням да съм виждала, но пък не съм и търсила.
To the unfortunate person who threw a shoe on the stage. We collect shoes, so you're not getting it back. You're gonna have to hop home, on one leg. And while you're hopping home, dear shoeless person, you could whistle this tune to yourself. *starts playing Nancy Boy*

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri May 23, 2008 1:40 pm

Няма, не. Освен тук-таме Добри поличби.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Fri May 23, 2008 1:40 pm

Good Omens съм я виждал доста пъти в оригинал, включително вчера, за другите не знам.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri May 23, 2008 1:45 pm

Аз почти си изчетох втория Фийст от Conclave of Shadows и трябва да призная, че ми стана доста интересно. Не е поредица, която ще препрочитам, но е много кадърно написана и занимателна :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
grellian
E'lir
Posts: 194
Joined: Fri May 25, 2007 7:48 pm

Post by grellian » Sat May 24, 2008 10:52 pm

Прочетох "Изабел" на Гай Гавриел Кай и сега продължавам със "Сарантийска мозайка".

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sun May 25, 2008 12:06 am

Почнах Москва 2033. Брутално другари, брутално. В това се превръща fallout след като си взима редовно анаболите ...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun May 25, 2008 8:50 am

Рандъм я оплю доста солидно...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Sun May 25, 2008 11:47 am

Дам. А наистина започна обещаващо. Само че в цялата книга няма един читав герой, така и не се появява истинска история, но за сметка на това има тонове дразнещо философстване и мистицизъм. Но пък може в мен да е повредата, знам ли.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 70 guests