Кой какво чете, part III

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Rayko
Scholar
Posts: 148
Joined: Wed Dec 26, 2007 10:17 am

Post by Rayko » Sat May 10, 2008 6:04 pm

Sodomy: Any of various forms of sexual intercourse held to be unnatural or abnormal, especially anal intercourse or bestiality.
Това имах предвид. Можех едно простичко хомосексуализъм да сложа, ама на...

А на въпроса на DELgado, на мен ми дойдоха в повече, НО това не 100% факт, че е така. Това е може би първата книга, където не са завоалирани или бегло споменати. Ако си по-широко скроен няма да ти пречат, предполагам.
Slaughter the mutant, purge the unclean, burn the heretic!

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat May 10, 2008 6:06 pm

Rayko wrote:
Sodomy: Any of various forms of sexual intercourse held to be unnatural or abnormal, especially anal intercourse or bestiality.
Ако си по-широко скроен няма да ти пречат, предполагам.
Ако си широко скроен, определено няма проблем... :lol:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat May 10, 2008 9:08 pm

Облягам се тежко на чувството си на носталгия, за да преджапам през Фийст. Не е толкова зле, колкото обещаваше да бъде, но все пак...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat May 10, 2008 9:13 pm

Това ме кара да задам един въпрос и на теб, и на останалите ревюиращи книги от екипа на ШД.

Наскоро ми казахте, че вече ревюирате всяка излязла на българския пазар фантастика или фентъзи. ОК, това е похвално.

Въпросът ми е - трябва ли обаче задължително да завършвате дадена за ревюиране книга ако е непоносимо скучна/тъпа/дразнеща по друг параграф?

Давам си сметка, че трябва да сте максимално аргументирани в ревюто си, но при по-крайни случаи фатално ли ще е ако напишете "стигнах до страница едикоя си и повече не издържах" и да коментирате частта от книгата, която сте прочели? Недовършването на книга от ревюиращ само по себе си е силен сигнал, струва ми се. :)
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat May 10, 2008 9:17 pm

Ми за мен е непрофесионално и съм го правил максимум веднъж или два пъти. Смятам, че реална представа за едно произведение можеш да имаш САМО когато си го възприел в неговата цялост. Изключенията от това правило са много нищожен процент.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat May 10, 2008 10:45 pm

Аз имам въпрос, подобен на Валериевия, само че за Пергамента. Зверски се запалих по книгата, от постове по форуми + блога на самия Дънкан (отговора му на гей-башъра беше просто ОМФГ) и искам да знам дали "гей-работите" там са много и до каква степен могат да ме погнусят? Не че няма да си я прочета от кора до кора, ама да знам просто, чисто любопитство (просто се стресирах като видях, че е спечелила и Gaylactic Spectrum 2007).

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat May 10, 2008 10:54 pm

Значи, ако не те е гнус, че някакъв пич може без притеснение да описва влечението си към други мъже (в смисъл, както в хетеро варианта би било "скивай кви са й яки циците на тая"), няма да имаш проблеми. Сексът не е графичен и определено не е гнусен. А и не е само хомо ;)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun May 11, 2008 2:39 am

Чета си все още Странника на Хайнлайн и след 50 страници за щастието и религията и 50 за това колко е хубаво да правиш секс с всички, за да се сближаваш с тях, ми се поохлади малко ентусиазмът, но ще я довърша.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Sun May 11, 2008 9:11 am

Muad_Dib wrote:Чета си все още Странника на Хайнлайн и след 50 страници за щастието и религията и 50 за това колко е хубаво да правиш секс с всички, за да се сближаваш с тях, ми се поохлади малко ентусиазмът, но ще я довърша.
Като я четох и аз се чувствах по подобен начин :)
Сега чета "Символика на приказките". Изобщо, явно на стари години ще стана юнгианец :)
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Post by Бобсън » Mon May 12, 2008 6:22 am

Аз в момента съм на списанийна наваксвация...
Това боря в момента... вече съм го преполовил.Дано наваксам малко, че продължават да се трупат...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Post by трубадур » Mon May 12, 2008 10:19 am

Някой има ли поглед върху David Zindell?
Прочетох няколко негови разказа, които ми допаднаха, и се чудя дали да не пробвам романите му.
Гледам, че масово, Lord of Lies има най-висока оценка.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon May 12, 2008 7:40 pm

Калин го проповядва ;)

Дочетох "Ангелски езици". Книгата е монументална и ме кара да се гордея, че българин е написал нещо такова.

Историята е силно ретроспективна и в общи линии единственото, което не ми хареса в книгата е, че е в недолюбван от мен жанр - житейска хроника. Фактът, че ми хареса толкова много въпреки това обаче, мисля е достатъчно показателен. Стилът е брилянтен, преводът рискувам да кажа, че е по-добър от оригинала - такава изразителност просто не си представям на немски, на какъвто е писана. Книгата проследява съдбите на двама младежи по време на режима и прехода в България. Преплитането им е забавно по интелектуално-усмихнатия начин, контрастът им е горчив, по нашенски, а приликите са един поочукан спомен за комунизма. Историите са интересни, верни, човешки, доста силни, но наистина над всичко друго в тази книга е езикът - такава игра и изразност с българския аз лично никога не съм срещал, напомня поезията на Валери Петров с неговите милиони неочаквани рими, но е някак по-замислено, по-поетично, просто радост за душата.

Критиката вече я изложих - повествованието е хроникьорско и като такова историята е безцелна, по-скоро показателна и изобличаваща, нежели кулминираща. Въпреки това книгата е доста увлекателна.

Ако се напна, може и да напиша нещо по-подробно като статия :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Mon May 12, 2008 9:34 pm

От бая време й се чудя на "Ангелски езици", винаги ми се е виждала интересна. Та, вероятно ще я пробвам някой ден. Тенкс, Жоро :)
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Tue May 13, 2008 12:04 pm

Прочетох Rollback на Robert Sawyer. Много приятна фантастика, своеобразно продължение на "Контакт" на К. Сейгън. Ще се препоръчва :)
Бтв леко бях смъмрен затова, че съм препоръчал "Книгата на черепите", но не съжалявам - на времето и с "Американски богове" стана така.
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue May 13, 2008 2:29 pm

Кой е авторът на Ангелски езици и намира ли се все още по пазарищата, определено бих прочел нещо подобно за времето преди и след прехода.
Бтв леко бях смъмрен затова, че съм препоръчал "Книгата на черепите", но не съжалявам - на времето и с "Американски богове" стана така.
Първа в моя списък за след сесията...Смисъл и Хюго, и Небюла и препоръките на сигурно 6-7 приятели, чели я поне по два пъти...Направо не знам защо досега не съм я такнал...

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 82 guests