Кой какво чете, part III

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Sun Dec 02, 2007 10:14 am

Чета "Котката- приказка за избавление на женското начало" на някаква канадска "юнгианка".
Вече доста добре се ориентирам в символите на юнгианците и книжката радва, въпреки че я възприемам по- скоро като художествена литература, макар че претендира да е строго научна....
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Dec 04, 2007 12:52 am

Вариант 13 - трибрутална просто!
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Tue Dec 04, 2007 11:35 am

Аз правя в момента един бърз хеттрик, базиран на едно посещение в Хеликон миналата седмица.
Жертвата на Крайтън - доста добре написан научнофантастичен трилър за нанотехнологията, има дори и някои добри попадения за това как трябва да се програмира една наномашина (както и далеч-не-толкова добри попадения за крайния резултат и еволюцията на една разпределена система), но е увлекателно четиво.
Вариант 13 наистина е брутална, който е харесал стила на Морган в серията за Такеши Ковач, ще се изкефи максимално и на Варианта.
В момента чета първата книга на Гемел за Троя, засега ми харесва как е написана. И Одисей е пич :wink:
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Wed Dec 05, 2007 12:16 am

Прочетох Legend на Дейвид Гемел.
Роланд май, беше писал за книгата, така че само впечатленията ми набързо:
Изключително приятно олд скул фентъзи, от тия където мъжете са истински мъже, битките са истнски битки, войните са истински войни и жените са истински жени (или просто ги няма). Историята се точи мазно мазно, човек се слива с нея, като при разказ на сладкодумен барман (какъвто се оказва, че е бил Гемел). Почти не съм спирал да ровя из речници за думи, въпреки средното ми ниво на английски, почти всичко се разбира или подразбира, толкова гладко върви разказа му. Няколко много добри, запомнящи се сцени, приятни второстепенни герои, много добре изграден лош, и разбира се Druss The Legend и Bowman. От другата страна стоят безумните за мен последни петдесетина страници и главите с Rek и козата дето даже и забравих името.
Spoiler: show
Смъртта дето си лафеше с Druss беше супер излишна, както и хепи енда за албиноса, дето като умря му се явиха щастливите му братя...
Духовете на Druss и тридесетте, появили се да защитават прохода също.
Чудодейният бунт и дърпането на армията в последния момент, изобщо цялостното оцеляване на защитниците?!?
Резюрекшъна на козата?!?!?
Изобщо точно краят разбива цялото впечатление от книгата. Иначе определено си заслужава да се прочете, дори на английски, дори и от хора, които не са чели нищо преди това - идеална е за начало...
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Wed Dec 05, 2007 1:48 am

Като гледам, като цяло ти е харесало все пак :) Давай нататък с Гемел :) Аз лично бих могъл да ти дам White Wolf и Ironhand's Daughter, просто само тези двете имам (или може би трябва да си поразгледам пак "библиотеката", току виж изровя още нещо), но силно препоръчвам и другите... и всичките истории за Druss The Legend и дренаите (White Wolf и The Swords of Night and Day са на практика леко встрани), и историите му за ригантите, и малко странната и отвлечена, но много красива история в Echoes of a Great Song... и всичко...

Един от най-любимите ми писатели - мир на праха му!

(и ако някой се зачуди - книгите за Троя просто още не са ми попадали... но това май е въпрос на време... не твърде много време... :))
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Wed Dec 05, 2007 2:56 pm

Чета едновременно Julian на Gore Vidal и Stranger to the Ground на Richard Bach. И понеже вече съвсем съм откачила, не усещам страничните ефекти от такова компулсивно четене! :mrgreen:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Wed Dec 05, 2007 3:33 pm

Оо, Байита, много обичам Гор Видал, а Юлиан страшно ме изкефи преди години като я прочетох :) Все се каня да я добавя към семейната библиотека, да видим кога ще стане ;)
Аз прочетох Тъмните материи и останах лееекинко разочарована от края, нали съм си романтичка и не ми понесе това развитие на нещата :oops: Сега съм пред голяма дилема - дали да почна някоя от всичките книжки на Пратчет, които донесе мъжът ми, или да хвана последната от Меча на истината /пак на английски/ :? А да знаете колко разочарована останах, че не е намерил Малазаните!? Тея хора в Тексас не четат ли Ериксън, баси :evil: Ще си ги поръчваме отнякъде явно :roll:

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Wed Dec 05, 2007 3:52 pm

Mushu, ако искаш някоя книга на испанки, кажи. Не мен Юлиан ми излезе за 1,5 ?. :wink: Понеже тук си имаме битак и за книги. И много добре запазена.
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Dwight
Misting
Posts: 257
Joined: Mon Aug 20, 2007 7:24 pm

Post by Dwight » Wed Dec 05, 2007 8:52 pm

Почнах "Легендите" на Фийст, но нещо не върви. Хубаво, че се развличам със Стивън Рънсиман. :D
If we did not have bad luck, we would not have luck at all.

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Wed Dec 05, 2007 9:40 pm

Roamer wrote:Като гледам, като цяло ти е харесало все пак :) Давай нататък с Гемел :) Аз лично бих могъл да ти дам White Wolf и Ironhand's Daughter, просто само тези двете имам (или може би трябва да си поразгледам пак "библиотеката", току виж изровя още нещо), но силно препоръчвам и другите... и всичките истории за Druss The Legend и дренаите (White Wolf и The Swords of Night and Day са на практика леко встрани), и историите му за ригантите, и малко странната и отвлечена, но много красива история в Echoes of a Great Song... и всичко...

Един от най-любимите ми писатели - мир на праха му!

(и ако някой се зачуди - книгите за Троя просто още не са ми попадали... но това май е въпрос на време... не твърде много време... :))
Дам, определено ми хареса.
Тъй като не съм чел нищо друго негово, има ли същия проблем с финалите на книгите си или това е просто защото му е първи опит?
Иначе Троята след оценката на Ян ще ми е със сигурност една от покупките на Панаира...
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Sat Dec 08, 2007 2:17 pm

Изчетох новелизацията на Епизод 3!Много ми хареса особено това,че се споменават събития от други книги и комикси!

Сега почвам Outbound Flight!!!
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Sat Dec 08, 2007 5:54 pm

Чета "Странник в странна страна". Малко ме дразни засега...
Но пък е много добре написано...
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

fantasy_fan
Scholar
Posts: 100
Joined: Sun Sep 02, 2007 11:07 am

Post by fantasy_fan » Sat Dec 08, 2007 7:04 pm

Първата половина на "Пергаментът" я глътнах вчера. Хубава книжка без да е нещо велико (от ревюто в един от броевете се бях приготвил за нещо ала Бъроуз). За фантастика е превъзходна дори, ама куца по доста точки... и най-вече заради това, че е писана за читатели-мързеливци: авторът прекалено много обяснява, вместо да стимулира собственото ти въображение. За жалост не е великото творение, за което си мислех, че е (поне дотам, дет' съм стигнал де).
Ако ви се чете нещо яко възбуждащо ума (също има ангели и дяволи) пробвайте и "Хазарски речник".

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sun Dec 09, 2007 12:06 am

Дочетох Riddle-Master трилогията на Patricia A. McKillip. Първата част беше само много добра, но следващите две бяха превъзходни. като цяло трилогията е едно от най-добрите фентъзита, които съм чел. Ако трябва да я наподобя на някоя по-известна поредица, това ще е "Землемория", но това е само като усещане и атмосфера, иначе Riddle-Master е съвсем самостоятелна Има си всичко:

-прекрасен лиричен стил, изпълнен с красиви метафори, който с малко думи успява да въздейства много силно и да създаде атмосфера на магичност и да потопи читателя в света (или поне при мен беше така, подозирам, че на немалко хора може да им се стори досаден и твърде образен стила, но това си е техен проблем 8-))
- оригинален сетинг, развит в дълбочина и ставащ близък на читателя, без да има нужда от 10 тома и безкрайни описания (цялата трилогия е само 600 страници)
-пълен с обрати и изненади сюжет, като тези обрати са едновременно труднопредвидими и съвсем логични в ретроспекция
-герои, които са интересни, пълнокръвни образи и се държат разумно, а не като малолетни идиотчета или тотално непогрешими гении като в повечето фентъзита.

Въобще препоръчвам горещо, особено ако харесвате автори като ле Гуин и Гай Кей. Хубаво ще е някой ден да бъде издадена и у нас трилогията, но подозирам, че няма да е скоро, все пак е писана от жена, само 3 тома и 600 страници е общо, друго си е поредната поредица многотомни тухли на някой ветеран от Виетнам... :roll:
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Stoly
Adept
Posts: 236
Joined: Sat Dec 08, 2007 9:32 pm

Post by Stoly » Sun Dec 09, 2007 12:52 am

аз свърших с "Артемис Фоул Кодът на вечноста " и почнах " Историята на пазителя Мартин "

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 54 guests