Случи ми се нещо интересно...

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Случи ми се нещо интересно...

Post by Amelia » Sat Nov 17, 2007 4:59 pm

Тук си нямаме тема, в която да се похвалим или оплачем от нещо, което ни се е случило наскоро и това ми липсва. В крайна сметка, понякога ми се ще да споделя с околните интересните неща от моето битие. В аниме.лудост има цели две отделни теми (една за хвалби и една за оплаквания - оказаха се много сполучливи и популярни, вече им пуснаха втора част), но аз искам да си споделям с тукашните потребители. Пък!
Та пускам я пробно темичката, с молба към някой по-привилегирован от мен да я направи Sticky.
И откривам сезона с надеждата да ме последвате :)

От понеделник започнах да си ходя пак на доброто старо кардио комбо, с което се забавлявах преди да замина за Канада. В момента, след 3 тренировки, все още агонизирам и се влача едва-едва (имам мускулна треска навсякъде, включително и на места, които не съм подозирала, че съществуват) но пък се чувствам супер щастлива. Не съм мазохист, но тая болка я ОБИЧАМ! Спортът е прекрасно нещо! Децата си ще ги направя тъпи, щастливи и здрави спортисти. Няма да им купувам играчки за развиване на мисленето, от малки ще ги запиша нещо да тренират и ще им избия от главата всички стремежи към наука и изкуство. Искам ги тъпи като гьонове. По-късно ще са ми благодарни! :lol:

Оня ден пък се наложи да направя селекция на двата огромни кашона с лекции, семинари и упражнения, които бях събрала през годините в химическия. Стана ми едно такова меланхолично... Толкова много труд - направо сама не мога да повярвам колко нещо съм изписала. Пък и изучила - нали бях съвестен зубър, отличник... Сега единия от тези кашони заминава за изгаряне в огнището. Ей така. Чувствам се като един от онези тибетски монаси, които месеци наред правят дадена картина от пясък, само за да я разрушат за секунди, когато стане готова.

Айде пробвайте и вие сега :)
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19286
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Nov 17, 2007 5:15 pm

Готова си със стикито ;)

За децата и аз съм стигнал до същия извод. Спортът му е майката ;р
This is it. Ground zero.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Nov 17, 2007 6:37 pm

Бахти, ровенето по стари вещи може да има тежки психически последствия за човека... :shock:
Току що, докато оправях генерално гардероба на майка ми (изхвърлих й половината дрехи, като се прибере ще опищи орталъка), открих следното МОЕ писмо, което съм написала на далечния 20-ти ноември 91-ва година до Дядо Мраз:

Мили дядо Мраз,
Аз съм вече в четвърти клас, а брат ми в първи. Очаквам зимата с нетърпение. За разлика от миналите години аз не искам нищо. Брат ми пък иска лего, Lego - теглич. Забелязала съм, че освен подаръците за които ти пишем, ти ни носиш и други. Разбира се не възразявам, защото аз и Гого обичаме да получаваме подаръци, тъй че мисля че ще ми донесеш някакъв подарък. Много ти благодаря за подаръците които ми донесе и на мен и на брат ми. Много им се радвахме, а на свирката, която ми донесе миналата година научих да свиря "Когато бях овчарче". Ще ти напиша нотите: До, ми, ре, ми, фа, сол, ла, сол, сол, ла, ла, до, си, ла, сол, сол, ла, ла, ла, сол, фа, ми, ла, сол, до, си, ла, сол, фа, ми.
И така до последният куплет.
Не знам още какво да ти пиша
Довиждане!

20.11.91г. София
С целувки! От Хриси и Гого Жекови.


Запазила съм оригиналния правопис, стил и пунктуация. На следващите две странички съм му нарисувала картинки - на едната дръвчета по някакво поле с огромни колкото короните им снежинки. На другата има 3 големи сърца и пише "За дядо Мраз от Хриси и Гого".
А писмото е адресирано до Дядо Мраз, в област "Ледената планина" и по някакви неясни мене причини - пощенски код 1000.

Баси... Кво бях, в кво се превърнах... :dash: :ghostche:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat Nov 17, 2007 6:43 pm

Првописът ти бива, но в пунктуацията имаш грешки. А и той ми каза, че ти е сърдит, щото по принцип през 91-ва вече е отговарял на Дядо Коледа. Image
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Sun Nov 18, 2007 12:25 am

А какво е кардио комбо? :)
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sun Nov 18, 2007 12:30 am

Серия от ниски юмручни удари на Кано в първия Мортал Комбат, завършваща с фатал-а (изваждане на сърце). Мисля.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Nov 18, 2007 12:40 am

т.е. поредната спам тема.

Днес ядох кюфтета и кекс. И двете бяха вкусни, после съжалявах, че ги хапнах. Утре съм на турнир в 10 часа сутринта, на който ще ме обуят, както ще обуят и Валери и Ефо, моите добри приятели. Имам да пиша статия за Шадоуденс, а не съм до средата. Ама ще я напиша този път. Студено ми е.

Нали не само на мен ми звучи ОМЕГА-ретардед? :lol: :lol: :lol:

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sun Nov 18, 2007 12:45 am

Може би ако стикнем една само за сексуалните преживявания? :idea:

Иначе ще трябва да ги пускам в тази, щото на мен нищо друго не ми се случва. :?

Значи преди две вечери случайно се засичаме с едн...
Last edited by shayhiri on Sun Nov 18, 2007 12:46 am, edited 1 time in total.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Sun Nov 18, 2007 12:46 am

Дам, ваденето на сърца с голи ръце си е изморително.

Мен пък вчера ме скъсаха като куче на шофьорски. Вкарах листовките без проблем, вярно леснотийка, не мога да повярвам как скъсаха повече от половината хора.
И после направих сигурно най-психопатския изпит в историята. Инструктора и изпитващия накрая не знаеха къде се намират, а аз бях доволен, че изпита е свършил и съм жив. То не бяха влизания в завои на четвърта, пресичания на червено, засичания на трамваи... Даже единия път трамвая мина на по-малко от сантиметър от огледалото, не го отнесе по чудо.
Дам доста адреналин боцнах вчера следобед. Преди следващият изпит няма да ходя на картинг...
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sun Nov 18, 2007 12:48 am

Вахаха, да. :mrgreen: Сори иначе. :( Придържай се към билярда. :)
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Nov 18, 2007 1:04 am

Muad_Dib wrote: Нали не само на мен ми звучи ОМЕГА-ретардед? :lol: :lol: :lol:
Само на теб, но това е поради ритардед ежедневието ти, споко. Лечимо е. :lol:
Ето примерно Коруин има какво да каже. Ей това имах предвид.

@Коруин: Кво да ти кажа, аз на първия си изпит взех обратен завой на трета и почти сгазих една баба. Винаги може и по-зле. Следващият път ще го вземеш, сигурна съм. Аз моят още не съм, де. Три пъти ме късаха...

А кардио комбо е е една много интензивна кардио-гимнастика, която моята треньорка Галя (която бтв е европейски шампион по аеробика инструктиране и е един от най-готините хора на планетата) си е измислила. Общо е 60 минути, 40 от които са нон-стоп движение - скачане, размахване на ръце и крака, като темпото постепенно се покачва и се приключва с моите любими упражнения от разни бойни изкуства (супер интензивни разнообразни комбинации от различни удари с ръце и крака). Следват 10 минути по-бавни упражнения с тежести - лост, гирички или едни ластици (ок, де, те не са тежест, ма принципът е същия) и 10 минути упражнения на земя - коремни преси, разни натоварващи за краката и задника + разтягане. Нещото е просто адски велико, обожавам го и ужасно ми липсваше. В Канада ходих на някви, които бяха ПЪТИ по-еднообразни и скучни. Галя всяка седмица ни сменя комбинацията да не ни писне, всеки месец ни променя и музиката - сама си прави компилациите, за да й паснат на програмата. Въобще страхотна е!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19286
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Nov 18, 2007 10:17 am

Wait. За една и съща Галя ли говорим? Тя е измислила кардио-комбото?!?!?!?!?!?! В смисъл тази от твоя клас? :shock:
This is it. Ground zero.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Nov 18, 2007 10:31 am

Нееее, друга Галя е :)
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19286
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Nov 18, 2007 10:32 am

Фю. Щото не изглеждаше много реалистично де :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Sun Nov 18, 2007 11:44 am

И аз искам да разкажа нешо, макар че вече е старичко...
Та така, преди около месец, даже по- малко, отивам в софийския университет на изпит. Кандидатствах магистратура по клинична и консултативна психология и цялата работа се изразяваше в два изпита единия от които устен и озаглавен "мотивационно интервю". С две думи: да отида и да обясня що искам да го уча това и да ме видят, че не съм луд (да ги заблудя). Отивам аз в София и по чиста случайност се засичам с един колега и го гледам тръгнал с един голям сак. Аз движа без никакъв багаж с идеята след изпита да си хвана първия влак за лудницата и да ходя на работа....
Сядаме двамата с колегата да ядем нещо в кафето, аз правя почти щпагат за да се измъкна от неудобната позиция в която бях застанал. Абе прескочих няква табуретка, не е щпагат ама....
И след няколко минути тътрейки се към третия етаж (тва става 20 минути преди прословутия изпит) аз по навик докосвам задните си джобове за да видя дали портфейлът ми е там... Там е... И дънките ми (щото бях с дънки) са яката разпрани или поне така ми се струва на допир. Викам на моя човек (ама повярвайте много смешно прозвуча)- "абе я виж дали случайно не са ми разпрани дънките на задника". Той поглежда и много сериозно отговаря- "да, много". После добавя-"имаш ли други панталони....". И така значи...
Излишно е да споменавам, че нямах ама той пък имаше в сака и ми даде, те пък взеха че ми станаха... Пълна идилия... Още не съм му ги върнал... Приеха ме в университета, изпита мина добре... Много се смяхме... :)
После се върнах в кафето и едни девойки ми се хилиха нещо, а аз си викам на акъла "мама ви курви, сигурно сте ме видели като ми се разпраха гащите".
И така :)
Беше забавно... А като се замисля, че ако преди две три години ми се беше случило нещо такова сигурно щеше да ми е психотравмено преживяване :)
Хихи...
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests