Гледано напоследък, Part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sun Jun 15, 2008 9:42 pm

А ти можеше да не ми подаваш реплика, която да използвам. :lol: Не ве, наистина много "съм се дразнил" на хора по форумите, които са яли неоправдано Съншайн и 28 дни. Та си питах, ако има и тук такива, да поговорим по въпроса. Но ако няма и да спорим, е несравнимо по-добре.
Moridin wrote:Причини за?
Причини да не ти е харесал сюжетът на филмите.

Иначе проверих. (Много се кефя как уцелвам точния брой на списанието от воле, без да трябва се мъча със съдържанието. :wink: ) Ми ето, значи, точно както и очаквах:
Жоро wrote:Наместо да задълбае в едни хубави наркотични видения, в едни метафори, в една философски-квантова неяснота, както си е абсолютно редно при такава златна мина каквато сценарият му предоставя, Бойл решава наместо това да ни удави в омръзналата до болка тема за това как хората губят човечността си при тежки премеждия. Човекът ли е по-важен, или човечеството, кое е морално, и кое не е, когато трябва да избираш между чуждия живот и успеха на мисията и т.н. и т.н. и т.н. Не знам дали го осъзнавате, но това е възмутително.

Другият основен недостатък на филма е адски изсмуканият "сюжетен обрат" и прилежащият му образ на антагониста във филма. Едно, че въпросният антагонист наруши приятното чувство на реалистичност, което властваше до появата му, второ, че беше безинтересен психопат, трето, че доведе до най-безкрайно скучните хаотични екшън моменти, четвърто, че изглеждаше – ще цитирам познатите – като доста жален Фреди Крюгер. Излишно, просто излишно. Да, филмът щеше да е по-скучен, ако го нямаше този елемент в него, но пък и малко да се бяха постарали да го включат по някакъв по-консистентен начин все пак!
В първия параграф става пределно ясно, че двамата ценим наглед противоположни неща. Ти все искаш "да излезеш от този свят", докато аз съм наясно, че друг свят няма, а нашият се изчерпва с хората. А точно на недоволството ти във втория параграф можеш да намериш отговор, ако все пак прочетеш предишния ми пост. :) Добре структуриран е, както обикновено, ако и субстанциален.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sun Jun 15, 2008 10:56 pm

DELgado wrote:Beach си е супер. Поне мен си ме изкефи и двата пъти, които го гледах. Шайхири от поста ти така и не разбрах какво всъщност не ти е харесало. :?
Ми той няма история, бе, Валка. :? Почва що годе интригуващо, потъва в Акт 2, а после вместо да изплува в края, унищожава в сюжетен план протагониста си още преди финала, а финал няма и откъде да дойде, тъй като така и не са развили антагонист. Нищо чудно, че и критиците, и публиката масово го отхвърлят.

Ако бяха се придържали към романа на Гарланд, щеше да е тежък и мрачен филм - отново мразен от някои, но смислен и стойностен за останалите. (Като Lord of the Flies и Apocalypse Now, от които Гарланд... се е вдъхновил.) А сега е объркано, импотентно нищо. Неизбежният резултат на непрофесионално холивудизиране на анти-холивудска история. Може евентуално да сработи само на най-повърхностно, Б тийн муви ниво - заради мацките, акулите и пейзажчетата. :lol:
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Jun 16, 2008 12:18 am

Шайх, постовете ти губят всякаква кредибилност, в момента в който чуя нещо като "а аз съм наясно, че..." ето защо нека някой друг, ако има останали таквизи люде, оценява несъмнената ти гениалност :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Mon Jun 16, 2008 12:21 am

Недей така. :) Просто шибни смисловото ударение на "аз", както е мислено, и готово. Става синоним на "вярвам".

И нали се разбрахме, че не спорим. Просто говорим по темата, аз поне. :)
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Jun 16, 2008 10:20 am

Не на мене тия. Ше скимна гат имам време.
This is it. Ground zero.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Mon Jun 16, 2008 10:45 am

"Dark Floors". Известен повече като "The Lordi Motion Picture". Единственият нискобюджетен филм на ужасите, който съм гледал в последните... 10 години, май... Да. Общо взето тъп, неплашещ филм. Разни хора се опитват да излязат от една болница, като по пътя навън срещат по някой член на групата и си имат ядове. Идеята всъщност много ми хареса - да видя членовете на любима група в ролята на филмови чудовища... Красота. Само че исках да чувам музиката на Lordi по време на филма! Не стандартна хорър-тъпня. А и исках нещо... Де да знам... По-комично, може би. Прекалено на сериозно се взимаше филмът, а това не е хубаво. Хубавото е, че нямаше излишна кръв и карантия, а се разчиташе повече на злокобната атмосфера - която не беше толкова злокобна, но пък вършеше работа.
Spoiler: show
Всъщност единственото по-кърваво убийство във филма беше извършено от китариста на групата - изкара сърцето на един от героите.
Но дори това не беше достатъчно гнусно, особено сравнено с разни филми, които не се водят ужас - примерно "The Street Fighter".

Интересното е, че чудовищата почти успяваха на де изглеждат нелепо през цялото време и само при появата на барабаниста ме напуши истински смях. Е, и басистът изглеждаше доста забавно, но пък появата на Mr. Lordi ме зарадва истински.

6/10. Щеше да е повече, ако на правилните места имаше правилната музика. Ако не се кефите на Lordi и външния им вид, не гледайте филма.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Post by Бобсън » Mon Jun 16, 2008 3:11 pm

99франка
ози филм е гаден и то не по начин, по който би могъл и да не е...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Jun 16, 2008 3:13 pm

Бобсън wrote:99франка
ози филм е гаден и то не по начин, по който би могъл и да не е...
:?: :!: :?: :!: :?: :!:
Авторите на дзен коани ряпа да ядат...
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Mon Jun 16, 2008 5:50 pm

Бобсън wrote:99франка
ози филм е гаден и то не по начин, по който би могъл и да не е...
Някой да те е бил по главата да ходиш? :)
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Tue Jun 17, 2008 4:19 pm

99 франка също така е и досаден по начин, който почти ме накара да се обърна с краката нагоре в стола от въртене.
Единствената книга, която съм чела на Бегбеде беше точно в тоя претоварен с желание да е оригинален, силно безсмислен стил. Което ме кара да си мисля, че а/ филмът е доста точна екранизация б/ определено няма да се занимавам повече с Фредерик Бегбеде.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Jun 17, 2008 9:43 pm

Nim's Island - двдрип (никаква идея, кога ще го пуснат нашите, ама изглеждаше маса фън на трейлъра)

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Tue Jun 17, 2008 9:52 pm

Muad_Dib wrote:Nim's Island - двдрип (никаква идея, кога ще го пуснат нашите, ама изглеждаше маса фън на трейлъра)
Е и??? Кажи нещо, че и аз си го бях харесала. :wink: Моля!! :lol:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Jun 17, 2008 9:55 pm

Ще кажа като го гледам, което няма да е скоро.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Tue Jun 17, 2008 10:26 pm

Аз не бих си губил времето с него. Прекалено детски изглежда.
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Wed Jun 18, 2008 11:27 am

Стик №3, отново. Егаси, такъв филм европеец не може да направи!
VMITW!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 49 guests