Гледано напоследък, Part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Nov 04, 2007 11:53 am

Еретично, но и аз съм по-скоро така. Смисъл, има ценни попадения, ма тоя култ не го разбирам много...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Nov 04, 2007 11:54 am

Gunslinger wrote:Aз пък изгледах Stalker!
Много отвян филм както повечето хора знаят.Напомня ми на филм на Кубрик (тва го казвам положително някой да не си помисли друго)!Поне малкото диалози във филма си заслужаваха!
Сталкер за мен остава един от най-проникновените филми, които съм гледал, и това без изобщо да претендирам, че съм разбрал добре дори част от вложеното в него.

Единствената ми критика са петминутните еднообразни кадри, които не мога да възприема (макар един специално - с капещата вода - да е върховен).
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Nov 04, 2007 11:55 am

Еми то си е емблематично за Тарковски, на мен винаги ми въздейства мнгоо силно.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Nov 04, 2007 12:20 pm

Е, първия път и двамата не го харесахме с дрезината, да не казваме "винаги", викам.. ;р

п.с. нарочно ли е толкова сбъркана думата в тайтъла ти?
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Nov 04, 2007 12:22 pm

Не знам, ти как мислиш?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Sun Nov 04, 2007 12:29 pm

Гледах SAW IV. Струва ми се, че яката я обозиха цялата работа :) Можеше да приключат с третата част или дори с втората...
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sun Nov 04, 2007 12:58 pm

Или да не правят първата?

Ма требва пари се въртят. :roll:
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Nov 04, 2007 2:18 pm

Първият СОУ е размазващ, стик то уочин Резидънт Ивил.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sun Nov 04, 2007 2:24 pm

"Първият СОУ" е евтина торчър-порн театрална пиеска с хай-консепт какъвто мога да измисля за 5 мин. докато си чопля носа.

РИ3 е неописуемо тъп, както е изтъкнато в "ревюто" ми, ма поне има някво зрелище.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6452
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Nov 04, 2007 2:45 pm

"Зеленият път". Да ме пита човек защо не го бях гледал досега. Грандиозен филм просто, грандиозно велик. Сигурно съм единственият от форума, който не го беше гледал до вчера, обаче ако все още има такива заблудени, да гледат. Заслужава си.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Sun Nov 04, 2007 2:48 pm

Sublime - психотрилът за пътуването между живота и смърта, комата и тн. Много обичам такива филми, въпреки че точно тоя го гледах с идеята че ще е хорър, а той пък се оказа не точно такъв. С две думи изненадах се приятно. Пак както в The I Inside всичко е обяснено още в началото на филма ама не се разбира чак до края (малко като Шиамалан :wink: ). Изобщо доста си приличат двата филма. Горещо препоръчвам на всички които се кефят на филми тип Stay. 8-)

А и всичките SAW-ове досега са брутални. Дано направят поне 10. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Sun Nov 04, 2007 2:59 pm

"Полет над кукувиче гнездо". Много добър, но все пак прехвален. Затвърждава мнението ми, че филмите на челните места в топ 250 на имдб са неправилно оценени. :roll:
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Nov 04, 2007 3:05 pm

И как точно е "прехвален" баш тоя филм? :lol: :lol: :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Sun Nov 04, 2007 3:14 pm

Просто не е чак толкова гениален колкото го изкарват. Не виждам как някой може да го постави пред филми като "Апокалипсис сега", "Шофьор на такси", "Бразилия" ( който е последен в класацията) и етц..
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Nov 04, 2007 3:16 pm

Ъъъ, как точно си определяш скалата за "гениалност"? Филмът е наблъскан с толкова символика, че половината от нея дори не можем да я разберем такива като теб и мен, кво остава да я оценим :) Малко по-скромно с коментарите за тоя тип филми точно, ок? ;)
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 12 guests