Гледано напоследък, Part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Jul 14, 2008 12:35 am

Извинявам се предварително на админите за тона, както и на самия Алекс:
Хълк - доста различен от новия и по-добър като цяло. Дори само кинематографията на Анг Лий е достатъчна. Да не говорим за човешката история, която, както помним, почти липсва в римейка. А си има и здраво екшън, и ефекти. Така че излиза, че провалът (относително) на Хълк филмите се дължи не на трактовката, а на изходния материал. Някои неща просто не минават пред мнозинството хора.
Трябва да си пълен ОЛИГОФРЕН, за да напишеш това.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20276
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Jul 14, 2008 12:43 am

passer-by wrote:Гледайте всичко ОСВЕН Неуловим. :lol:
Е, може би без Сексът и градът, ама там вече питайте Йоан, Валери и Адриана. :mrgreen:

А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". :idea:
В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден.
Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но във версия с бойни изкуства.
Нещо като Убий Бил среща Кунг-Фу Панда като настроение. Дейвид Карадайн обучава Роб Шнайдър, който ще изкара години в затвора и иска да се пази от нежелани ласки. Доста готино се получава като резултат. :mrgreen: А съпругата на Шнайдър е доктор Камерън от "Д-р Хаус". :D
Роб Шнайдер е достатъчно да пише където и да е за да скипна, не ме кефи почти колкото Адам Сандлър.

Мисла утре да видя колко точно зле е нарнията.
:ninja:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20276
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Jul 14, 2008 7:21 pm

Видях е, не си струва 7 лева ма не е и чак трагична. Не е като да изгледаш трейлъра на wall.е да я мернеш 10 мин и да си излезеш от залта чак. Смуче по един особено детски наивен начин, ма може да се изгледа.
:ninja:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Jul 15, 2008 7:49 am

Гледах си двудисковото издание на първия Х-Мен. Приятен филм и доста добри бонуси, макар и под нивото на тези на втория. Добавените сцени ми напълниха душата на фен на комикса. :wink:


Ех, как мечтая Марвъл да направят свой филм по Х-Мен някой ден...
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Skrotum
Commoner
Posts: 39
Joined: Wed Jul 16, 2008 5:47 pm
Location: Global village

Post by Skrotum » Wed Jul 16, 2008 6:24 pm

Онзи ден имах съмнителната чест да гледам "Хрониките на Мутантите" с Томас Джейн и Рон Пърлман. Като цяло - мнението ми е изпълнено със смесени чувства. Опитали са се хората, това е ясно. Имали са стабилна основа и голям свят, който да развият, но за съжаление са се ограничили в историята и са я пресдставили доста постно и прибързано.
Иначе екшън си има, има си динамика и дори нелош визуален стил, но ефектите нещо не ми допаднаха, а и общо взето, цялата тази алтернативна вселена, представена във филма, нещо не ми се понрави. Иначе, атмосферата на филма си е приятно мрачна и тежка, а за любителите на нестандартните фантастики, това си е направо задължителен филм, но просто като че ли аз очаквах повече, особено от финала. Ето това не ми хареса - че можеше да бъде много повече. Но все пак, на харизан кон...
Чл. 39. (1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин. - "Конституция на Република България"

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Sat Jul 19, 2008 5:32 pm

Някой да случайно да е гледал това? http://www.drhorrible.com/
Мюзикъл на Джос Уедън е!
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat Jul 19, 2008 9:20 pm

shayhiri wrote: 13-ият воин - нищо, с което да ме изненада, помнех го мотамо. Бива, но основната му сила е в концепцията. Оттам-нататък - нищо особено. А за какво са изхарчили $160 million!!! по цени от '98 понятие си нямам.
160 милиона?!?! Дори някои български филми изглеждат по-скъпи от него.

"Хълк" на Анг Лий не постигна голям успех, защото беше твърде сериозен, твърде бавен и като цяло твърде претенциозен. А и прекалено, как да го кажа, провлаченият финал просто ми развали удоволствието от иначе приятния филм. Новият нещо не ме привлича, нямам идея защо.

Пък аз вчера гледах "Феноменалните". Най-после. Е, какво да кажа... Издухва абсолютно всички други анимации на Pixar, които съм гледал. Дори любимия ми досега "Търсенето на Немо"...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Nyn
Sorcerer
Posts: 428
Joined: Sun Dec 16, 2007 12:39 pm
Location: Varna...

Post by Nyn » Sun Jul 20, 2008 12:08 am

Оо, това на Уидън ще го видя веднага щом връзката ми разреши!
Гледах Enchanted :D , което 100% нямаше да направя ако не бях се разровила из ревютата на списанието и нямаше да се радвам на гаврите с анимациите на Дисни и на актьорите :lol:
Grumpy! :rofl:
To the unfortunate person who threw a shoe on the stage. We collect shoes, so you're not getting it back. You're gonna have to hop home, on one leg. And while you're hopping home, dear shoeless person, you could whistle this tune to yourself. *starts playing Nancy Boy*

User avatar
Morrowind
Adept
Posts: 228
Joined: Fri Jun 06, 2008 9:42 pm

Post by Morrowind » Sun Jul 20, 2008 1:03 am

Аз гледах преди малко The Kingdom. Пореден опит за нешо сериозно на тази тематика, но пак се обръща на пуцало:) Но, като цяло, не ме натовари филма и го изгледах:) Доста стандартен е.
www.branev.blogspot.com - моят блог
http://fortumo.bg/ - SMS услуги за 5 минути

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Jul 22, 2008 9:03 pm

Рядко ми се случва да сънувам кошмари от филм. Последният случай беше, когато бях във втори клас. До онази вечер... Неделя, осем вечерта. btv. "Поредица от злополучия". Онзи, детският филм с Джим Кери. Не знам какво стана. Смях се като ненормален, радвах се много, дивях се на красивата визия... Веднага след това си легнах и, тъй като цял ден бях кръстосвал планината, заспах веднага. Може и да съм хъркал... Събудих се от ужас. Честно казано, не помня какво съм сънувал, но граф Олаф беше главно действащо лице. Със сигурност, да... Не знам дали при тези обстоятелства бих показал филма на дете. В смисъл... Винаги съм мислил, че имам здрави нерви. Рядко се плаша от това, което виждам на екрана. А сега... Особено при положение, че след месец и половина ще стана на 22... Както и да е, всъщност по време на самия филм се забавлявах страхотно. Въпреки дублажа можех да усетя доста добри актьорски представяния - особено зловещият граф Олаф на Джим Кери и откачената леля Джоузефин на Мерил Стрийп(просто трябва да я видите как реагира, когато види брокер на недвижими имоти). А и филмът е страшно красив. Мрачен, като филм на Бъртън, но различен. Красив. Както и да е, добре, че режисьорът не е Тим Бъртън, че филмът и така беше бая зловещ, а ако беше излязъл ръчичките на психопата, заснел "Чарли и шоколадовата фабрика", щеше да е нещо наистина страшно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Post by Бобсън » Wed Jul 23, 2008 6:05 am

Опитах се да гледам пълнометражната анимация
Dragonlance: Dragons of Autumn Twilight
е за пет минути филм разбрах, че ако имам 2часа за губене по-ще е добре да изтърпя сексът и Градът на кино...

Некво приличн 3М драконоанимиране омешано с 2М анимация за човеците и домашните животни, което 2-мерното е на ниво 1980та...

Оттук насетне приемам басове за всеки гаден филм, че има и по-гаден...

User avatar
Tiaiel
E'lir
Posts: 165
Joined: Sat Mar 19, 2005 10:08 am

Post by Tiaiel » Thu Jul 24, 2008 5:28 pm

Изгледах Silk. Ужасно ме подразни, имах такива очаквания за този филм, а той да се окаже такова разочарование. Въобще не и допадна играта на главния герой, който
Spoiler: show
за две срещи с обща дължина максимум 30 мин се влюби в китайката, че си забрави жената и всичко.Адски нереално ми се стори.Да не говорим, че през цялото време се чудех аджеба жена му обича ли го, щото и тя се дърпаше нещо.
Краят ми хареса, но пък един край не оправдава час и 40 минути глупав филм!
Изгледах и Atonement, който също не ми хареса. Напоследък Кийра ми идва в повече :lol:
Има нещо в съществуването на черна дупка в съседство,което води до безсънни нощи.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Thu Jul 24, 2008 5:40 pm

Хм, в "Atonement" какво точно не ти е харесало?... Не, не е покана за спор, просто ми е интересно :) И, да, може пак в спойлер...

А "Silk" някой ден и ще го гледам...
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Jul 24, 2008 5:42 pm

Той ще минава ли по кината?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Thu Jul 24, 2008 5:44 pm

@Tiaiel: относно Silk, чела ли си книгата?
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests