Гледано напоследък, Part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Mon Aug 18, 2008 11:16 am

Втори? Какво имаш впредвид?
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Mon Aug 18, 2008 12:21 pm

Незнайно защо, в събота направихме Резидент Ивъл Маратон, т.е. изгледахме и трите отново.
И с очудване установих, че все пак не е било напразно. Открих Пол (Дабъл Ю) Андерсън, и то по един съвсем тъп начин - страхотната качествене разлика м/у кадрите (как е зансет като цяло) от 1-я, и от останалите 2. За Бога, бойните сцени от 2-та и 3-та част ми причиняват виене на свят!! :shock:

И само така, профилактично, да захапя и аз Гн. Султанов ---> За да отмъстя за осквернението на Дарк Сити 2 страници назад. Шушурка, интересно ми е кога последно ще се примириш, че нито имаш добър вкус за кино, нито ти е меродавно мнението, нито си професионалист в киното средата. :twisted: (Много любезно от твоя страна, че ни информираш, малко щем нещем. Но това не задължава да ти търпим претенциозните, надути изцепки непрекъснато!)

Някой да е гледал Супернова? :P И да има мнение?
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Mon Aug 18, 2008 3:47 pm

Гледах през уикенда един руски филм, казва се "Русалка". Приятно изненадана съм, препоръчвам на всеки, поуморил се от Холивуд :)
VMITW!

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Mon Aug 18, 2008 3:57 pm

Много добър и доста оригинален филм наистина, аз го гледах на последния филмфест и останах впечатлен.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Mon Aug 18, 2008 7:13 pm

ifadriana wrote:Гледах през уикенда един руски филм, казва се "Русалка". Приятно изненадана съм, препоръчвам на всеки, поуморил се от Холивуд :)
О да, определено чудесен филм! Аз ще повторя препоръката. :)
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Mon Aug 18, 2008 7:32 pm

BaYa wrote:Някой да е гледал Супернова? :P И да има мнение?
Еми ако се кефиш на сай-фай сетинги, ше те изкефи(сай-фай сетинга).
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
RossTheBoss
Adept
Posts: 218
Joined: Sat Apr 10, 2004 11:55 pm
Location: На гарата у будката...

Post by RossTheBoss » Mon Aug 18, 2008 7:53 pm

dellusion wrote:Втори? Какво имаш впредвид?
Първия го пуснаха миналата година - 'Bender's Big Score' Чакаме още два.
1st rule - I RULE.

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Tue Aug 19, 2008 9:35 am

dellusion wrote:
BaYa wrote:Някой да е гледал Супернова? :P И да има мнение?
Еми ако се кефиш на сай-фай сетинги, ше те изкефи(сай-фай сетинга).
Да, благодаря! :wink: Аз и му се накефих - на филма като цяло; исках да видя други мнения, точно защото ми хареса доста. :D

Рольо, тествай го! Чак може да го добавиш към Дарк Сити-то и Старгейт-а (А може и да НЕ, знам ли.). :wink:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Tue Aug 19, 2008 9:58 pm

Снощи видях по "Канала" "Опашката на дявола". Хареса ми. Не че е шедьовър чак, но... Не знам, по-рано имаше някакво арт-кино - френско, италианско, полско, и руско. Нашите също правеха по нещо добро от време на време. Киното беше по-човешко някак, сега някакви холивудско-албански бози. Този ми напомни за "Майстора и Маргарита" малко. Но може и вкусът ми да е остарял. Бе биваше :)
Бтв радвам се, че "Dying Inside" на Силвърбърг ще се филмира от френска компания, а не от холивудска.

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Wed Aug 20, 2008 11:33 am

Аз много си мисля какво ще излезе от Dying inside. Струва ми се по-абсурдно и от филмирането на Пътят. Много по. В The Road все пак вървят, говорят помежду си и понякога се случва нещо, Dying inside e почти само вътрешни монолози.

Гледах снощи The Machinist, след като от доста време му се каня. И теорията ми още от Американски психар, че в Крисчън Бейл има нещо налудничаво, намери още едно доказателство. Знаех, че за филма се е подложил на някакъв убийствен глад и лекарите го спрели на -30 кг., ама не очаквах да изглежда чак толкова покъртително. Все едно току що излязъл от Аушвиц, направо боли да го гледаш. Самият филм не е твърде лош, но е чувствително изплагиатстван от Дейвид Линч, което започва да става досадно. Макар че тук не е чак като в „Остани” на Марк Форстър, а и историята е по-добре реализирана.

За да е всичко съвсем по мълхоланддрайвски, във FAQ секцията на IMDB на челно място стои въпросът: „What is the actual plot of this film?” :lol:
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Wed Aug 20, 2008 4:39 pm

Interpreter wrote:Снощи видях по "Канала" "Опашката на дявола". Хареса ми. Не че е шедьовър чак, но... Не знам, по-рано имаше някакво арт-кино - френско, италианско, полско, и руско. Нашите също правеха по нещо добро от време на време. Киното беше по-човешко някак, сега някакви холивудско-албански бози. Този ми напомни за "Майстора и Маргарита" малко. Но може и вкусът ми да е остарял. Бе биваше :)
издържах около 3 минути от него. приличаше на тв постановка - плоско осветление и никаква динамика в картината, което беше достатъчно да ме накара да си търся друго занимание. иначе съм сигурен, че е бъкал от идеи и човещина. :?

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu Aug 21, 2008 8:47 pm

"Red Cliff" свърши с "Очаквайте продължение". Буквално. Тъпото е, че продължение в imdb.com поне не е обявено. Иначе филмът е изключително приятен, МНОГО батален и твърде красив. По-добър е от "The Warlords". Който се кефи на такива филми, да гледа. Който не се кефи, също.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

alex_sultanov

Post by alex_sultanov » Thu Aug 21, 2008 9:16 pm

tigermaster wrote:"Red Cliff" свърши с "Очаквайте продължение". Буквално. Тъпото е, че продължение в imdb.com поне не е обявено. Иначе филмът е изключително приятен, МНОГО батален и твърде красив. По-добър е от "The Warlords". Който се кефи на такива филми, да гледа. Който не се кефи, също.
Точно който наистина се кефи на такива филми, никога няма ги (даун)плейне на компеца. :wink:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu Aug 21, 2008 10:14 pm

alex_sultanov wrote:Точно който наистина се кефи на такива филми, никога няма ги (даун)плейне на компеца. :wink:
Само дето на кино даже в щатите не е излязъл и надали ще излезе, пък какво остава за България?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

alex_sultanov

Post by alex_sultanov » Thu Aug 21, 2008 10:43 pm

Да чакаш. (Дежа ву. :roll: ) Светът няма да се свърши през тази половин-една година дотогава. Принципът важи за всички наслади в живота. Колкото повече ги чакаш (стига да не си губиш живота м/увременно) - толкова по-хубаво ще е като му дойде времето. В този смисъл първосигналното нахвърляне на нещо неповторимо в изкл. компромисен вариант, само за да задоволиш фаст-фуд глада си, е ДВОЙНА глупост. Хем се лишаваш от удоволствието на очакването, хем зачеркваш в аванс възможността за пълноценно изживяване.

Аналогичен пример: имаш само две седмици годишна отпуска, през които можеш да отидеш на любимата си ежегодна почивка на плажа. Кога ще си вземеш отпуската? При първа възможност, през жалкия март? Или все пак ше изчакаш истинския август?

едит: Имаш ли причина да смяташ, че изобщо няма да излезе тук, съдейки по досегашната киноистория? :roll: За Щатите изобщо няма да коментирам.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests