Гледано напоследък, Part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Tiaiel
E'lir
Posts: 165
Joined: Sat Mar 19, 2005 10:08 am

Post by Tiaiel » Thu Jul 24, 2008 5:58 pm

Roamer, не ми хареса самата атмосфера. Филми, свързани с войната, винаги са ме натоварвали.
Spoiler: show
Любовта между Кийра и как-му-беше-името едва започна и веднага се разделиха - поне при мен някак не ми изглеждаше реалистично да осъзнаеш, че обичаш някого, след пет минути да се разделите и да не се видите две години, а ти да си го обичаш все тъй истински и силно както в началото. Връщането назад във времето също ме объркваше на моменти,
но може би е и заради моите очаквания от филма - предвид актьорите - представях си нещо съвсем различно.
Гибли, не съм чела книгата, но се надявам да е по-добра от филма. :)
Има нещо в съществуването на черна дупка в съседство,което води до безсънни нощи.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Thu Jul 24, 2008 6:07 pm

Аха. Книгата е велика и я обожавам, което е голям проблем за възприемането на този филм, защото е почти 100% сигурно, че няма да го харесам. По-лошото е, че щом му намираш недостатъци, без да си чела книгата, значи и сам по себе си не е на ниво и не ме чака нищо добро :?
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Tiaiel
E'lir
Posts: 165
Joined: Sat Mar 19, 2005 10:08 am

Post by Tiaiel » Fri Jul 25, 2008 11:10 am

Когато разбрах, че е правена по книга, реших, че
Spoiler: show
сигурно са орязали действието около влюбването на главния герой и китайката и в книгата е доста по-описателно.
Сюжетът иначе е добър и мисля да си я потърся. :D
Има нещо в съществуването на черна дупка в съседство,което води до безсънни нощи.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Fri Jul 25, 2008 11:17 am

Мммммм, силно се надявам в последния спойлер да си имала предвид
Spoiler: show
не китайка, а японка
...ако *толкова* са променили сюжета, нещо хич не е наред :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Tiaiel
E'lir
Posts: 165
Joined: Sat Mar 19, 2005 10:08 am

Post by Tiaiel » Fri Jul 25, 2008 11:29 am

Spoiler: show
Точно китайка, защото му обясняваше един търговец на оръжие, че не била като другите и била китайка.
Има нещо в съществуването на черна дупка в съседство,което води до безсънни нощи.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Fri Jul 25, 2008 11:34 am

*head scratch* Мдам, може и да си права... минаха няколко месеца, откак четох книгата, може и да съм позабравил нещо.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Jul 25, 2008 12:59 pm

Не, японка си е в книгата
This is it. Ground zero.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Jul 25, 2008 1:34 pm

Мисля, че книгата просто е трудна за филмиране. От една страна е тънка, от друга е по-скоро емоционална, отколкото изпълнена с действие. И имам чувството, че принципно книги, които описват цял един живот се получават по-куцо на филми, макар че единственият пример, за който се сещам е Любов по време на холера.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Fri Jul 25, 2008 1:38 pm

Мдам, може и така да е... ми ще трябва да го гледаме, като се появи, да си преценим сами :)

Добавено: Макар че, като се замисля, това с филмите, описващи цял един живот - първият пример, който ми хрумна пък на мен, беше "Atonement", който пък лично според мен се беше получил много добре :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Jul 25, 2008 1:58 pm

Е, той на практика обхващаше няколко години и едни 5 минути, в които даваха Брайни стара, не е точно същото...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Jul 28, 2008 3:56 pm

Снощи много приятно и неангажиращо романтично филмче изгледах по бтв. Just Like Heaven, с Рийз Уидърспун. Отдавна не ми се е случвало да нацеля нещо гледаемо по телевизора :)
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Mon Jul 28, 2008 4:38 pm

Относно "Коприна" - ами не е чудно, че книгата е трудна за екранизиране, тъй като тя самата прилича по-скоро на картина, и въпреки че има някакъв сюжет, той е по-скоро фон. Трудно е да говоря за тази книга, знам че звучи клише, но тя наистина е от тези, за които е по-добре човек да я прочете, за да разбере за какво става дума. А и в случая това не е някакво непосилно усилие, книжката се прочита точно за един час, на един дъх.

Самият факт, че са тръгнали да променят сценария ми говори, че по-скоро става дума за филм вдъхновен от книгата, отколкото нейна екранизация, но ще видим.
This signature is not yet rated

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Mon Jul 28, 2008 11:38 pm

Аз реших да понаваксам с по-стари страхотни филми, които не съм гледал отдавна и гледах Шоушенк за еннайсти път :) Баси как може с Форест Гъмп да са в една година и да се размине с Оскарите този филм нямам идея. Всъщност филма е от 94-та, но явно се е разминал с церемонията нея година, когато пак е нямало да спечели, понеже тогава пък е "Списъкът на Шиндлер". Като сравня изброеното с това, което излиза последните години... Не правят такива филми вече, аргх
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Aug 01, 2008 4:27 pm

You Don't Mess with the Zohan. Oсвен редовия олигофренизъм има НЕХУМАННИ ебавки с евреите.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Mon Aug 04, 2008 1:46 pm

Щукна ми нещо да се заям с откровената тъпанарщина на екипа на btv. Може ли да пускат филм, създаден специално за деца и с главни герои деца, в дванайсет вечерта? Може ли? За "Рок училище" от онзи ден става дума. Аз пък леко страдах от безсъние и взех, че го гледах. Прекрасен филм, ако и силно нереален, чудесна музика и т.н. И направен така, че децата да му се радват и да хванат нещо различно от това, с което ги заливат в момента като музика. Как може това нещо по това време. Почти същата история се повтори и на следващия(всъщност същия, но както и да е) ден с "Галактическа мисия" - и пак същата телевизия. Аз, обаче, вместо него гледах "Реката на тайните" по Нова. Честно да си призная, хич не ми хареса. Не знам, някакси твърде много претенция, образът на Шон Пен, макар и доста силен, не успя да ме докосне - даже ми се стори, че преиграва леко - а има "Оскар". Всъщност единственият, който успя да предизвика в мен нещо различно от безразличие, беше Тим Робинс, но той не стига...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests