Гледано напоследък, Part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Fri Jun 20, 2008 12:34 pm

Абе, приятен филм. 8/10. Хрумна ми една идея. Може би ще е добре в списанието да отделите малко внимание на филмите с Ерол Флин, Пауър, Ратбоун и т.н. - хората, които са символизирали приключенския жанр преди появата на Индиана Джоунс. Все пак филмите им още работят, а това е голямо постижение.
Скоро може да пиша в Класическо кино за The Adventures of Robin Hood (1938), в който участват Ерол Флин и Ратбоун. може би най-известния представител на този клас филми от онази епоха
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Fri Jun 20, 2008 1:16 pm

Супер, Дем, с удоволствие бих го изчел. :wink: Тъкмо преди няколко дни си поръчах това от Амазона. Флин е зашеметяващо добър Робин Худ.
:shark:
Feel the summer!

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Fri Jun 20, 2008 3:13 pm

дъг феърбанкс > all : )

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Fri Jun 20, 2008 3:33 pm

Абсолютно :P

User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Fri Jun 20, 2008 4:14 pm

Вярно, трябва да изгледам и версията с него! Но да оставим сравненията - звездите блестят еднакво ярко. :D
:shark:
Feel the summer!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Jun 20, 2008 7:20 pm

Това с Ерол Флин и нещо с Ума Търман май са единствените игрални филми за Робин Худ, които съм гледал. И двата преди много време. Този с Флин ми достави страхотно удоволствие... Трябва да си го припомня, дааа...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Nyn
Sorcerer
Posts: 428
Joined: Sun Dec 16, 2007 12:39 pm
Location: Varna...

Post by Nyn » Fri Jun 20, 2008 9:04 pm

Гледах Цар Лъв 2 за пръв път и се убедих, че повечето неща е по-добре да не се продължават. :roll:
Ма пък Iron Man ме израдва прилично.
Тоя Робин Худ определено ще го издиря, не съм го гледала, а наскоро гледах пак "Мъже в чорапогащи" :rofl: и съм на подходящата вълна :].
To the unfortunate person who threw a shoe on the stage. We collect shoes, so you're not getting it back. You're gonna have to hop home, on one leg. And while you're hopping home, dear shoeless person, you could whistle this tune to yourself. *starts playing Nancy Boy*

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Fri Jun 20, 2008 9:54 pm

между другото, кари елуес, който играе робин худ в "мъже в чорапогащи", ужасно прилича на ерол флин.
и е същият, дето играе главната роля в "the princess bride", който пък филм е изцяло в традицията на филмите с флин. :)

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Fri Jun 20, 2008 10:00 pm

Страхотна, ИСТИНСКА фехтовка, каквато няма как да видим днес*. (Единствената задкадрова намеса беше забързването на лентата на места.) Обаче нея си я видях и в тоя откъс, а да гледам останалата част от филма, особено при наличието на съвременни версии на Зоро и ко, смисъл не виждам. :?

* А няма и нужда. Докарват го по други начини.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sat Jun 21, 2008 6:01 pm

Поправих един сериозен пропуск и гледах един от хонгконгските филми на John Woo, a именно Hard Boiled. Просто феноменален екшън, такива престелки другаде няма, колкото и да са имитирани от куцо от сакато в последните години. Страшно надъхващи и качващи адреналина дори на 19-инчов монитор, и тотално грабващи.

Чоу Юн Фат и Тони Леюнг са както винаги на ниво и пичове отвсякъде. Единственият проблем е твърде cheesy музиката, която звучи натрапчиво през голяма част от времето, но това е бял кахър.

БТВ, сега разбрах защо във всяко ревю на Max Payne се споменаваще името на Джон Ву, заимстването е меко казано явно, в което няма лошо естествено.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat Jun 21, 2008 7:48 pm

Нехуманен е, аз го гледах миналата година заради Странгълхолд...

User avatar
VenomPlague
E'lir
Posts: 165
Joined: Fri Jun 20, 2008 10:07 pm

Post by VenomPlague » Sat Jun 21, 2008 11:39 pm

Гледайте и The killer, тогава. Пак е от същия тандем(Ву-Фат имам предвид), ако не сте вече разбира се. Аз лично много се двуомя, кой е по-добър от двата. Май Boiled леко по-кефи.
Знаех си, че след време аватарът ми ще стане отново актуален ;)

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sun Jun 22, 2008 4:18 am

Никола беше съвсем прав, двойката на Транспортъра наистина е ужасяуща. Вече съвсем не съм сигурен, че искам да видя тройката на голям екран. Струва ми се, че Кранк е уханно цвеке в сравнение с тва. :roll:
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Morrowind
Adept
Posts: 228
Joined: Fri Jun 06, 2008 9:42 pm

Post by Morrowind » Sun Jun 22, 2008 4:38 am

Е то тия филми са си правени за реклама на коли и ефекти:) Първия имаше и смисъл:) Втория е доста бозав, но пак има колички и екшън:) Третия очаквам да е по-добре и с повечко коли....ама ще видим. Но си прав - задължително на кино...
www.branev.blogspot.com - моят блог
http://fortumo.bg/ - SMS услуги за 5 минути

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sun Jun 22, 2008 5:05 am

Абе тука и ефектите са най-лошите, които съм виждал в кинофилм. :? Колите са хубави, да, ма мен хич не ме греят. Бе ше го гледам, като се домъкне зимата, ма няма как да е повече от 5/10 с тоя липсващ сюжет. Всичко най-лошо и малко от хубавото на Бесон на едно място. :roll:
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests