The Series Topic, Part II

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Oct 19, 2007 12:23 pm

Абе то от един момент нататък почва по към драма да бие, отколкото към простотии, но пак си радва много :) Препоръчвам втори епизод. Каси е толкова прекрасно невинна, побъркана и дрогирана, че просто няма как човек да не се влюби в нея :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Oct 19, 2007 4:04 pm

Оправих (горе-долу) субтитрите за първите три епизода на Skins и съм ги качил ТУК.


Проблемът с оправянето е, че субтитрите са взимани от двд-то (където бтв и песните са различни, та не гледайте текста там, където не съм го изрязал), в което ги няма нито "в миналия епизод", нито 5-6 секундните шапки за реклами, които са на по 2-3 места във всяка серия. Тъй че сегмент по сегмент горе-долу мисля, че са оправени. Кофтито е, че във всеки епизод има примерно по ЕДНА реплика, дето я има в субтитрите, а липсва в говора, и тя забавя после всичко останало, ако не я намери човек да я убие :)

All that said, за първите три епизода тия би трябвало да са си на 6. За останалите - след като ги изгледам :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Fri Oct 19, 2007 4:22 pm

Тва звучи много досадно за оправяне. :wink:

Ще те изчакам да довършиш целия сезон и тогава ще го тествам. :lol:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Oct 19, 2007 4:22 pm

Е по-добре си свали един еп. и тествай дали изобщо ше ти хареса :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Fri Oct 19, 2007 7:31 pm

Та, гледах два епизода на Skins, сериалът кефи, много силно е откачен, но мене всички малки детайли, включително жаргонът и персонажите, много ми харесаха. Луда :) работа.


Погледах и Супернейчъръл - също много кефи :), всичките свръхестествени случки, същества и прочие, които им се случват, все едно гледам Х-файлс отново :) или поне усещането е горе-долу такова.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Sat Oct 20, 2007 1:14 am

:) Пардон за double posting-а. Почти приключих с 9-те епизода на Skins, остават ми само два епизода. Сериалът е страхотен дотук - много кадърно изигран, добре заснет, но историите и някои конкретни ситуации (pure абсурдизъм или опадъчност) са най-ценното. Няма сюжетна линия, която да не ми харесва, с нетърпение чакам да видя как ще се развият нещата с Каси, която ми е любимка още от началото, а и с Мишел, която ми стана любимка от скоро. Любим епизод след 7 изгледани ми е 5-ти :roll:. 4-ти и 5-ти представят жестоки драми просто, няма как да не ви трогнат, мисля си :roll:.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Oct 20, 2007 9:25 am

Аз съм до 6-ти и ще повторя квото каза Елейн - сериалът е страшно добре направен, комбинира прекрасно драмата с комедия в различни дози.

Любими герои до момента - Каси, понеже е невъзможно да не ти стане любимка за максимум епизод и половина с тая комбинация от невинност, доброта и тотална неуравновесеност; Сид, щото е освен най-развит, и най-свестен, поне докъдето съм; и Макси, който уви е най-второстепенен от всички, а не би трябвало, щото буди симпатия само с две реплики. А особено в шести епизод хлапето показа, че може и да играе.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat Oct 20, 2007 11:26 am

Тази седмица започнах Criminal Minds. Сериалът се оказа наистина добър за жанра си и вече ме държи 12 епизода от първи сезона, много от които съм изгледал на един дъх. Всеки един епизодец е нещо като отделен холивудски трилър за сериен убиец:). Качеството на сериала далеч още не е почнало да пада, на 12 епизода не се наблюдават много клишета и случаите са много разнообразни.

Не е на нивото на CSI: Vegas, но е сигурно втория най-добър криминален сериал, който съм гледал засега. Иначе ме зариби Живик с поста си за Декстър покрай него:).

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Oct 20, 2007 1:03 pm

Изгледах го Skins до края. Адски силен сериал, надявам се и втори сезон да си струва толкова. Доста отдавна не ме беше хващало нещо толкова силно или толкова да ми пука за героите, при това за практически всички...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat Oct 20, 2007 5:05 pm

Аз нещо не мога да се закача на Аксела та го скипвам засега;(

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Oct 20, 2007 5:41 pm

Дам, не съм със статично IP и сийдвам се едно ме няма :roll: Ма има кой да ти сийдва - и Гаро, и Дима го свалиха.

Ениуей, субтитрите са готови, всичките са качени ТУК.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Sat Oct 20, 2007 11:22 pm

И аз да споделя най-после за Skins. Изгледах сериала, подкрепям мнението на Симеон - великолепен за жанра си сериал, колоритни персонажи, някои от които прекрасно изградени, човек се привързва към тях, симпатизира им на 100%. Драмата е доста сериозна и разтърсваща на моменти, няма начин просто някоя от личните истории на героите да не ви трогне и да не ви накара да посъчувствате. Изобщо... какво да кажа, мен този сериал просто ме трогна/впечатли с цялата си луда, смахната, шарена колоритност (ok, съзнавам, че 'шарена колоритност' е погрешно просто не мога да си подбера точните думи, дано ме разбирате).

И Каси ftw :P.

(А и Сид, Макси и Мишел също ;)).


[Бтв, не мога да сийдвам, защото имам проблеми със сийдването с ФлашГет. Свалям файла, сийдва се, ако изключа програмата, компа и т.н. и рестартна, няма начин да накарам сваленият файл да се сийдва отново, просто нищо няма в падащото меню и прочие. Така че съжалявам, но май няма да мога да сийдвам.]
Last edited by Elayne on Sun Oct 21, 2007 12:02 am, edited 1 time in total.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat Oct 20, 2007 11:32 pm

Дима ми го донесе и се прибрах в нас и се беше свалило:).

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Sat Oct 20, 2007 11:34 pm

:) Ех, шансон, еми, можеш да го дадеш ДВД-то на Амелия, примерно, ако нямаш намерение да го ползваш/задържиш, или на някой желаещ да го гледа срещу ;) връщане на празно ДВД с кутийка :P.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Sat Oct 20, 2007 11:43 pm

Image

Все още гледам South Park!
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 64 guests