The Series Topic, Part II

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Fri Apr 25, 2008 10:48 pm

От края на втория сезон Анатомията хич не върви. То не беше влюбвания, разлюбвания, изневери и на върха на всичко Мередит, която не знае какво иска и се държи като яла токсични гъби и Джордж, който цял сезон не беше наясно със себе си и какво иска и най-вече с кого. И двамата бяха особено досадни. А за днешния епизод - ами просто нищо не се случи, беше stand alone.

За Supernatural не съм съгласна и съм гледала повече от внимателно сериала. Поредният stand alone епизод с голяма доза хумор, който поне за мен вече дори не е смешен. Преди ми харесваше, защото така се разведряваше атмосферата и беше приятно да гледаш Сам и Дийн. Напоследък наблягат на забавните и хумористични моменти прекалено, вместо на малко повече развитие на историята (поне тази която остана след финала на 2-рия сезон) и малко повече драма. Ми то се превърна в лековата комедия със зомбита и духове за цвят. А конкретно днешният епизод беше ужасен за гледане с всичките тези гледни точки на тресящите се камери и групичката псевдо ghost busters (бтв тези не знам как са ти били интересни или забавни).

Това е
Spoiler: show
преди имаше цел - жълтоокия демон. И въпреки всички епизоди, в които нашите бореха по някой демон или нещо друго необяснимо, имаше по някой и друг момент, в който ни беше напомняно за сериозността на начинанието. Този сериал върви на ръба на взимането на сериозно. В хумористичните моменти си абсолютно сигурен, че си правят самоебавка и всичко е, за да ни е забавно да гледаме главните герои и в какви абсурдни ситуации попадат понякога. Друг път наистина се потапят в един свят, където всички тези свръхестествени 'неща' (дали ще са свързани с демони или други същества, събития и прочие, няма значение) са съвсем истински и наистина няма нищо комично, а има доста добър хорър или драма. Балансът беше страхотен първите два сезона в това отношение. А и имаше повече сюжетни връзки, които да дърпат интереса напред - жълтоокия демон, бащата, какво и кой е Сам и прочие.

Откакто убиха Жълтоокия и пуснаха на свобода неизброимо количество демони, се загуби някак фокуса на сериала. За щастие покрай проблема със спасяването на Дийн и Руби, както и някои неща, които тя спомена в последните епизоди - за новия хипер-мощен демон, който желае смъртта на Сам и Дийн, има потенциал шоуто отново да грабне интерес.
Та, Ян, мрънкам на излишните stand alone епизоди. Бтв това беше 13 епизод, 14 излиза на 1-ви май? За какви следващи два епизода говориш?...
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Fri Apr 25, 2008 10:57 pm

За ТОВА и ТОВА.

Които явно са по основната история.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Fri Apr 25, 2008 11:00 pm

Не са излезли още, затова се зачудих, но четейки текста - да, очевидно ще са по основната история, алелуя.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Sat Apr 26, 2008 9:43 pm

Аз пък от нямане на какво да гледам (или за да си взема малко почивка от сериалтие, които сдледя) захапах първия сезон на Стар Трек:ТНГ и, въпреки че е малко наивно за момента (е все още съм на третия епизод де), си го гледам с кеф и малко носталгия. :mrgreen:
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Sat Apr 26, 2008 9:50 pm

:P Към третия-четвъртия сезон и нататък става лудницата :). Засега все още има много смешни серии (като онази, например, с планетата, на която всички тичаха в розови оскъдни дрешки, вместо да вървят и се обичаха масово). :mrgreen: Пък и това си остава Трекът с най-готините герои (е, не съм гледала Вояджър и най-стария Трек) за мен.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Sun Apr 27, 2008 12:03 am

Аз с тези персонажи от Стар Трек съм отрасъл (спомням си как ги гледах едно време по ефир 2 :wink: ). Така че за мен тази точно тази поредица винаги ще олицетворява името Стар Трек. Не знам дали обаче ще ги издържа всичките седем сезона.. :?
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Apr 27, 2008 10:26 am

DELgado wrote:Аз с тези персонажи от Стар Трек съм отрасъл (спомням си как ги гледах едно време по ефир 2 :wink: ). Така че за мен тази точно тази поредица винаги ще олицетворява името Стар Трек.
И с мен е така :) Всъщност бях доста изненадан да науча, че е имало и преден Стар Трек и така и не разбирах известно време за къф Кърк ми се говори.
This is it. Ground zero.

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Sun Apr 27, 2008 4:18 pm

Тези дни изгледах мини сериите на HBO, John Adams. Доста добре са направени, с Пол Джиамати в главната роля, и разказват за годините непосредствено преди и след Американската революция. Фокусът разбира се е върху Адамс, втори президент на САЩ, и не толкова върху военните събития, но дава доста добра представа за формирането на САЩ. Мини сериите не са много динамични, но Джиамати е на ниво, както винаги, така че има смисъл човек да хвърли един поглед. Общо са седем части, всяка между час и час и половина.
This signature is not yet rated

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Apr 27, 2008 4:21 pm

Живик от външен ли ги дръпна и ако са от БГ може ли да ми пратиш линк на лично? Че съм им хвърлил око още от преди половин година като гледах на сайта на ХБО за този проект.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Sun Apr 27, 2008 6:26 pm

Това звучи интригуващо. И мен ме интересуват, така че ако имаш линк направо го пусни тук за всички желаещи. :mrgreen:
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Apr 27, 2008 6:48 pm

Аз ги издърпах вече, даже има субтитри на български за първа серия, очакват се и за останалите на subs.sab.bz. Пускам ти линка на лично.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Sun Apr 27, 2008 10:22 pm

Нямам регистрация там. :cry: Нищо де утре ще се регистрирам. :wink:
I am Fire! And LIFE INCARNATE! Now and forever . . . I am PHOENIX!

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Sun Apr 27, 2008 11:45 pm

Уау, последният Lost отново вдигна летвата, страшно се изкефих и ми стана още по-нетърпеливо да гледам нов епизод. В интерес на истината искам най-после да се свърши с цялата тая конспирация и неизяснени тайни, че да мирясам.

Между другото по последния епизод, не ми стана много ясно
Spoiler: show
Бен цопна в Сахара от нищото и когато се придвижи до онзи тунизийски хотел беше 2005 и Саид тъкмо беше загубил жена си. 2005 ако се не лъжа нашите хора все още не са катастрофирали на острова... Саид от друга страна каза, че е търсил съпругата си цели 8 години, което прави 1997 откакто е в 'търсене' такада се каже и вероятно поне от 1997 не е бил на острова. А и самият Саид попита Бен как се е измъкнал от острова, та... времето, в което се развиха тези събития наистина е прекалено объркано.

Пък и ако всичко се развива през 2005-та, не знам как се обяснява с факта, че Бен заплаши Уидмор в собствената му спалня след убийството на дъщеря му, по което време Саид беше на кораба и не е бил на сушата, търсейки любимата си съпруга в рамките на 8 години... or something... Странна работа е този сценарий, ей...

Поне съм доволна, че има хубаво раздвижване на някои от загадките - черният пушек, Джейкъб тепърва...
Едит: Изгледах си и новоизлезлите два епизода на 'Desperate Housewives' и си бяха приятни и забавни, както винаги. Харесвам този сериал.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
RatS*LivE*on*NO*EviL*StaR
Farmer
Posts: 68
Joined: Wed Jan 09, 2008 9:29 pm
Location: там където мозък не вирее

Post by RatS*LivE*on*NO*EviL*StaR » Mon Apr 28, 2008 12:14 am

Elayne wrote:Уау, последният Lost отново вдигна летвата, страшно се изкефих и ми стана още по-нетърпеливо да гледам нов епизод. В интерес на истината искам най-после да се свърши с цялата тая конспирация и неизяснени тайни, че да мирясам.

Между другото по последния епизод, не ми стана много ясно
Spoiler: show
Бен цопна в Сахара от нищото и когато се придвижи до онзи тунизийски хотел беше 2005 и Саид тъкмо беше загубил жена си. 2005 ако се не лъжа нашите хора все още не са катастрофирали на острова... Саид от друга страна каза, че е търсил съпругата си цели 8 години, което прави 1997 откакто е в 'търсене' такада се каже и вероятно поне от 1997 не е бил на острова. А и самият Саид попита Бен как се е измъкнал от острова, та... времето, в което се развиха тези събития наистина е прекалено объркано.

Пък и ако всичко се развива през 2005-та, не знам как се обяснява с факта, че Бен заплаши Уидмор в собствената му спалня след убийството на дъщеря му, по което време Саид беше на кораба и не е бил на сушата, търсейки любимата си съпруга в рамките на 8 години... or something... Странна работа е този сценарий, ей...

Поне съм доволна, че има хубаво раздвижване на някои от загадките - черният пушек, Джейкъб тепърва...
Едит: Изгледах си и новоизлезлите два епизода на 'Desperate Housewives' и си бяха приятни и забавни, както винаги. Харесвам този сериал.
Епизода беше най-добрия до момента в новия сезон. Колкото до въпросите ти:
Spoiler: show
Когато Бен е в Сахара вече са се измъкнали от острова. Сайд търси жена си още преди да цопнат на острова и затова вика, че я търси 8 години. Т.е. са минали еди-колко си години преди острова +тези на острова+след това.
Сещаш ли се епизода, където Сайд беше под прикритие за Бен? Е, това май е след това. (нали го взе на "работа", заради това че е умряла жена му анд стъф). Та Бен отиде след като са се измъкнали при Уйтмор, да му каже че ще гръмва Пени.
Стана объркано, но се надявам, че схвана връзката - търсене на жената на Сайд - остров - убийство на дъщерята на Бен - измъкване от острова - намиране на жената на Сайд - убиването на жена му - Бен в Сахара - Бен в спалнята на Уйтмор.

Иначе момента с Мъглата беше пропит от куулнес. Сега обаче пак седмица чакане за поредната порция въпроси. :cry:

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Mon Apr 28, 2008 12:18 am

Spoiler: show
Тотално съм забравила за Саид и неговата приятелка/бъдеща съпруга. Имаше нещо, че още преди Острова, в ретроспекциите на първия или втория сезон, той имаше нещо към някаква иракчанка. Май тази е същата, но тя не умря ли още тогава?... Наистина не помня. А за наемането на работа на Саид от страна на Бен... и това съм го забравила. Баси, много слаба памет имам за тея неща >.< ...
Мерси за :) разяснението иначе. Добре са го направили и да, определено епизодът мачкаше.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests