The Series Topic, Part II

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Wed Oct 24, 2007 11:15 am

За Prison Break: все пак се спомена как имат само още един ден, така че все нещо ще се случи следващия епизод ... Иначе на мен Journeyman вече ми омръзна, ще прощават, ама никакво особено развитие вече 6 епизода - ако така ще продължава цял сезон, спокойно може и без мен. Weeds също продължава да кефи, ето това е пример как без много лигавене може да побереш достатъчно неща само в 30-минутен формат, някои сценаристи могат да си вземат поука.
This signature is not yet rated

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Oct 24, 2007 1:21 pm

Мен ми пристигна Skins боксчето :) Кутия с размер на едно двд, вътре са три диска, от които третият е наблъскан с 80 минути екстри - допълнителните миниепизодчета, свързани с всяка серия (2 от тях са специално за двд-то и ги няма в нета, другите са безплатни на сайта), видео дневниците на героите, клип на основната песен, трейлъри...

Много яко издание :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Wed Oct 24, 2007 4:14 pm

Gunslinger wrote:
BaYa wrote:@Gunslinger, как можа да изтраеш и нииищичко да не кажеш за събитията от 12-я епизод на Фъклодръв-а!!!!!! А.к.а - Torchwood. :mrgreen:
Ами защото още не съм я гледал...Гледаше ми се South Park,ама заради тебе ся утре ги доизгледам!
Гледай, тогава. Гледай. Но за предпоследния 12 епизод си закрепи здарво ченето, че може да ти падне от изненада.

Ще извините моята игнорантност но вчера започнах Батълстар-а и имам въпрос. Защо първият епизод започвата от никъде?? Просто искам да "хвана" историята от началото. И не знам дали да гледам началото на стария сериал. Дали има филм или някаква минисерия.
Spoiler: show
Отгатнах че силоните са разрушили Земята, май. И че сега, докато намалява, цялото население бяга от тях със свръхсветлинни скокове. Но не знам нито как, нито защо напускат Земята!! И т.н.
Благодарности за ориентацията!
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Oct 24, 2007 4:20 pm

Нищо не си разбрала ;)
Spoiler: show
В този сериал Земята я няма, освен като легенда. Хората живеят на дванадесет колонии и именно тях са унищожили Силоните.
А първият епизод почва от нищото, щото не е първи. Пилотният епизод е тв-спешъл от 2003-та, който може да се намери по тракърите под формата на един тричасов филм.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Wed Oct 24, 2007 4:21 pm

Има пълнометражен филм Бая. И доста си се объркала в заключенията. :wink: Изгледай първо него и ще разбереш повечето неща - останалите с течението на сериала. :lol:

Едит: Рол е по-бърз. :wink:

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Wed Oct 24, 2007 4:29 pm

Много благодаря и на двамата. (ДЕЛ, Рол е като тукашния виц за Johnny El Rápido!! :wink: )
Ще потърся филма. А вие си представете как може да се разбере нещо от един единствен и объркан епизод.
Spoiler: show
Ама се сетих че Земята не съществува вече! Таларалалалааааааа! :mrgreen:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Oct 24, 2007 4:40 pm

Мне, не си, сори :) Ще видиш как е вплетена в сюжета.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Wed Oct 24, 2007 5:02 pm

Яяясно! :roll: Започвам да се ровая за филма. :mrgreen:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Oct 24, 2007 10:40 pm

Изгледах първите две серии на Skins. Честно казано, ако не бяха препоръките, щях да спра след първата. В смисъл изглеждаше като някаква пълна хипербола, показваща колко е упадъчна младежта. Всичките без девственика (който обаче беше тотално прецакан като наказание за това, че е нормален) бяха повърхности, неебателни, малки психопати. Вторият обаче ми хареса. Оказа, че Каси всъщност имала душевност и започнах да се надявам и за някои от останалите. Освен това начинът по който тя копираше изкривено поведението на родителите си беше доста голямо попадение.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Oct 24, 2007 11:29 pm

ИЗгледах снийк-превюто на седми сезон на 24. Въпреки че шести беше покъртително слаб, първите 5 сезона на 24 го правят един от най-силните сериали правени въобще пък и съм си Джак Бауер-фенбойче.

Гадният в 7ми сезон ще е Тони Алмейда, който уж беше умрял, а CTU вече не съществува, да не говорим, че Джак го съдят защото измъчвал пленници:). Въобще нямам търпение:).

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Thu Oct 25, 2007 12:05 am

Как сте променили топика :roll: едва го намерих.

От Journeyman кога излязоха 6 епизода :? Аз едва днес гледах 5-ти и мислех, че съм в крак. С тези темпове няма да мога да изравня скоро. :( Вярно, че вече много буксува, никакво развитие, какво става, защо става ... никой нищо не ти казва. Поне да имаше други интересни неща, а то... Ливия все пак жива ли е и в коя действителност. Но разговора на Дан с д-р Елиът Лангли беше интригуващ и Лангли каза интересни неща. А и видях отново Чарли Джейд. :)
pulled out

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Oct 25, 2007 12:13 am

Гледах новия Хироус, сериалът си е на обичайното силно ниво от миналата година, дано продължи така. Кристен Беле беше доста култова.

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Thu Oct 25, 2007 4:18 am

BaYa wrote:Гледай, тогава. Гледай. Но за предпоследния 12 епизод си закрепи здарво ченето, че може да ти падне от изненада.
Мда мисля,че разбрах за какво говориш!Мен лично не ми падна ченето,защото знаех,че
Spoiler: show
Джак Харкнес е бисексуален,ама тва,че и другия е такъв си беше бахти шанса
Вкрайна сметка мнението ми за Torchwood си остава същото като преди!Просто не всички епизоди могат да ме държат 45-50 минути на едно място!
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Oct 25, 2007 9:23 am

Morwen wrote:Изгледах първите две серии на Skins. Честно казано, ако не бяха препоръките, щях да спра след първата. В смисъл изглеждаше като някаква пълна хипербола, показваща колко е упадъчна младежта. Всичките без девственика (който обаче беше тотално прецакан като наказание за това, че е нормален) бяха повърхности, неебателни, малки психопати. Вторият обаче ми хареса. Оказа, че Каси всъщност имала душевност и започнах да се надявам и за някои от останалите. Освен това начинът по който тя копираше изкривено поведението на родителите си беше доста голямо попадение.
Омг, първи епизод е разкошен, луда ли си? :shock: Просто създава доста погрешно впечатление за сериала, факт. Следващите епизоди всичките са подобни на тоя на Каси, само шести има пак малко комедия.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Thu Oct 25, 2007 9:45 am

Muad_Dib wrote:ИЗгледах снийк-превюто на седми сезон на 24. Въпреки че шести беше покъртително слаб, първите 5 сезона на 24 го правят един от най-силните сериали правени въобще пък и съм си Джак Бауер-фенбойче.

Гадният в 7ми сезон ще е Тони Алмейда, който уж беше умрял, а CTU вече не съществува, да не говорим, че Джак го съдят защото измъчвал пленници:). Въобще нямам търпение:).
Тея няма ли да спрат да експлоатират Джак Бауер вече. Баси какво още може да му се случи?

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 62 guests