The Series Topic, Part II

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Oct 21, 2007 9:58 am

Бе аз честно казано не очаквам сериалът много да му хареса на Никола след първи-втори епизод, ама ше видим :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Sun Oct 21, 2007 9:59 am

Roland wrote:Бе аз честно казано не очаквам сериалът много да му хареса на Никола след първи-втори епизод, ама ше видим :)
И аз така мисля, но пък не пречи да го гледа и да има едно яко негативно мнение :) и за Скинс тук.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Post by трубадур » Sun Oct 21, 2007 12:04 pm

Изгледах трите сезона на трева за норматив и се извърнах. Със сигурност най-добрата комедия редом с развитие в застой. А музичката към сериала изби рибата.
Spoiler: show
Особено в трети сезон, когато дребния подкара буса. Песничката за американската кола едва не ми докара сълзи от смях. Няма такъв текст просто, а в комбинация със ставащото на екрана... лютеница просто.
От друга страна преполових Декстър. Кине глави (буквално и преносно). Страхотен сериал. А и самият Декстър е пич.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Mon Oct 22, 2007 12:38 am

Аз поднових/продължих гледането на 'Supernatural' след като изгледах 'Skins' и първоначалното силно впечатление и хайп леко понамаляха след 14 изгледани епизода. Интересно е, но ... не знам как точно да го опиша, имам много силно желание да се разхиля на измишльотините (да, ясно ми е, че гледам сериал за свръхестественото, просто не мога да подтисна смеха си на откровената бутафория, измишльотина и прочие на някои моменти в епизодите :shock: :?; така де на сериозните физиономии на главните герои като започнат да обясняват как духът на еди-кой-си е обладал еди-какво-си и сега си отмъщава и прави мизерии... или като започнат да редят със супер вещ и разбиращ тон за върколаци, духове, полтъргайсти и един куп други измислени същества). А и имам чувството, че самите създатели на сериала не са се взимали много сериозно с историите за духове и т.н. Като голям плюс обаче плътно дотук мога да изтъкна двамата главни героя :), които кефят и някои особено страшни моменти. Почти във всяка серия съм си искрено изплашена :) за кратко.

Ще видим как ще продължи да се развива. Впрочем, харесва ми и че в почти всеки епизод ти пускат по трохичка от основната сюжетна линия с липсващия баща и злото, което е убило майката на главните. [това не е спойлър]
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Post by Beric » Mon Oct 22, 2007 1:05 am

Всъщност основния сюжет се разкрива доста по-нататък и във втори и трети сезон, вече е доста по-застъпен, макар че пак си има stand alone епизоди.

Така като се замисля, май ми е любимия сериал от течащите в момента.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Mon Oct 22, 2007 9:03 am

Това е хубаво. Не че имам нещо против стенд алоун епизодите, и Стар Трек и Д-р Хаус са така и са невероятни :), просто тук има нужда от нещо повече. Е, аз още съм в началото (или по-скоро в средата на сезона), та ще видим как ще продължи.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Mon Oct 22, 2007 12:53 pm

Явно Skins ще се тества. Вчера погледах малко в Гаро и изглеждаше ОК. :wink:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Oct 22, 2007 12:54 pm

Предупреждавам - не очаквайте простотия. Не, че я няма, но сериалът е доста повече драма, отколкото комедия и голотии :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Oct 22, 2007 1:11 pm

Хм, това мен всъщност ме привлича повече...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Mon Oct 22, 2007 1:15 pm

Че лошо няма. Аз гледам сериали като Отчаяни Съпруги и Трева все пак. :wink:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Oct 22, 2007 1:21 pm

Готиното на Skins e, че са достатъчно различни и осмината главни герои, та всеки може да си намери на кого да симпатизира :) И всичките си имат някакъв такъв проблем, дето да ти дожалее...
Last edited by Roland on Mon Oct 22, 2007 1:24 pm, edited 1 time in total.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Mon Oct 22, 2007 1:23 pm

А и, много е различен от всичко американско, което следя напоследък или съм гледала като сериал. :)

Каси фтв, нека повторя :P. (Това по повод коментара на Симеон от предишния пост, че всеки симпатизира на някой).
Last edited by Elayne on Tue Oct 23, 2007 2:55 am, edited 1 time in total.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Tue Oct 23, 2007 2:53 am

Изгледах 1-вия сезон на 'Supernatural' и все още съм съм ей така от адреналина (ерм, така де, приятното усещане на хубаво впечатлил те финал и развръзка на нещо, което ти е грабнало интереса) --> :shock: :shock: :shock:. Просто от средата нататък като подхвана по-сериозно цялостната сюжетна линия - за нещото, което уби майката и т.н. и т.н., сериалът започна да кефи страшно много. А последните 2-3 епизода "се убиха" направо :), толкова беше интересно. За финала пък думи нямам - за последните секунди от последния епизод говоря, такава изненада беше, няма как да не те лепне веднагически за втория сезон. Изобщо евала, много ми хареса, имаше много напрежение, разкрития и обрати. Главните герои станаха особено симпатични в един момент, особено Дийн :P.

Веднага започвам :) следващия сезон. Е, не баш веднага де :P, трябва и да се спи чат-пат. Уви субтитрите, които намирам за сезон 2 не са за ДВДриповете, или ще гледам без или ще ги преправям някак си... вероятно първото, защото за второто бая си ме мързи. :roll:
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Post by Beric » Tue Oct 23, 2007 3:07 am

Казах ти аз :)

Дийн си е готин, макар че и бащата кефи. Единственото, което му липсва на сериала са мацките, но напоследък и това се оправя :)

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Tue Oct 23, 2007 9:59 am

Аз пък снощи се обърках да си пусна Firefly по погрешка. :neutral: Резултатът беше че 6 епизода по-късно и към един и половина едвам се накарах насила да спра да гледам и да си легна. Сега се чуствам размазан в офиса, ама всъщност нямам търпение да се прибера и да взема следващата доза епизодчета от сериала.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests