Upcoming Movies, Part II

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu Aug 14, 2008 8:00 pm

http://www.comicworldnews.com/cgi-bin/i ... &page=1203

"Блексед". Много напред в бъдещето обаче, доколкото разбирам. Дори не се знае анимационен ли е или игрален. Дано да е анимация - класическа, ръчно рисувана и т.н., че ако утрепят атмосферата точно на тоя комикс, ще извършат углавно престъпление.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Thu Aug 14, 2008 10:04 pm

Хм, това изглежда интересно. А някакво инфо повече за самия комикс да имаш?
Image

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Aug 15, 2008 12:10 am

herairness wrote:Хм, това изглежда интересно. А някакво инфо повече за самия комикс да имаш?
Издадоха първия брой в България. Тъй или иначе във Франция излиза средно веднъж годишно, понеже се рисува изцяло на ръка и т.н. Не би трябвало да е труден за намиране, най-малкото в магазина на "Артлайн" ще го има. Въпросът е, че не знам къде е тоя магазин... Както и да е, комиксът е абсолютно страхотен. Блексед е частен детектив с черна котешка глава, общо взето мрачен тип. В първия брой тръгва да разследва смъртта на бившата си голяма любов, за да отмъсти на човека, убил скъпия му спомен... Или нещо подобно. Всъщност доста добре изпипана, ако и леко елементарна история, върховно нарисуван екшън, макар и без никакви "специални ефекти" - т.е. абсолютно реален, като се изключи, че героите са с животински глави. И вярно мяза на разказ на Хамет. Абе, красота...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Aug 17, 2008 9:03 pm

http://www.imdb.com/title/tt0134933/
"Среща с Рама". Реж. Дейвид Финчър. В една от ролите Морган Фрийман. Жалко, че съм забравил книгата почти напълно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Mon Aug 18, 2008 11:03 am

Преди това Финчър трябва да пусне Любопитния случай.... Което изглежда да е някакъв много откачен филм. А и каста е страхотен, интересно ше ми е да видя сестрата на Дакота Фанинг, дали е взела нещо от кака си :).
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
VenomPlague
E'lir
Posts: 165
Joined: Fri Jun 20, 2008 10:07 pm

Post by VenomPlague » Thu Aug 21, 2008 1:16 pm

С тази драма за Никсън Рон Хауард или ще вземе няколко Оскара, или ще се сгромоляса още повече, но като гледам трейлъра май се е справил.
Знаех си, че след време аватарът ми ще стане отново актуален ;)

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Fri Aug 22, 2008 10:19 pm

VenomPlague wrote:С тази драма за Никсън Рон Хауард или ще вземе няколко Оскара, или ще се сгромоляса още повече, но като гледам трейлъра май се е справил.
Всъщност имам един приятел от USA, който беше изгледал филма в доста работен вариант, но беше убеден, че определено не е нещо, което става като материал за Оскар в категорията филм. Смяташе, че актьорските изпълнения са идеални заедно със сценария (пиесата, между другото, е страхотна!), но филмът като филм си е mockumentary и има и прекалено много смешни моменти, за да е чак толкова сериозен и "важен". Разбира се, предполагам, че оттогава насам филмът е претърпял драстични промени, но все пак. :)
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Aug 26, 2008 10:07 am

http://showbusiness.actualno.com/news_176944.html
Шер щяла да играе жената-котка в следващия Батман. Аз лично не разбирам...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Aug 26, 2008 10:38 am

Фейк :shock:
няма начин да е тя освен ако филма не се казва- Batman in the end.

User avatar
Dwight
Misting
Posts: 257
Joined: Mon Aug 20, 2007 7:24 pm

Post by Dwight » Tue Aug 26, 2008 10:47 am

Morwen wrote:http://showbusiness.actualno.com/news_176944.html
Шер щяла да играе жената-котка в следващия Батман. Аз лично не разбирам...
Аз не само не разбирам. Аз недоумявам. Не можаха ли да направят по-добър избор. Дано остане само слух. Иначе идеята за Деп като Питанката въодушевява.
If we did not have bad luck, we would not have luck at all.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Tue Aug 26, 2008 12:19 pm

След малко ровичкане из Големия Лош Интернет на няколко езика ми се струва, че повечето статии за Шер, Батман и Нолън препечатват или цитират тази статия от Telegraph.co.uk - а източникът е сериозен, може и да не е измислица, дори може и да има някаква истина :shock: Е, все пак е малко "някакъв човек от студиото ми каза", ама понякога и някаквите хора от студията казват по нещо вярно :shock:
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Tue Aug 26, 2008 1:59 pm

Morwen wrote:http://showbusiness.actualno.com/news_176944.html
Шер щяла да играе жената-котка в следващия Батман. Аз лично не разбирам...
А, не знаех че има и момифицирана котка-персонаж, в Батма?!?!? :twisted:
:rofl:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

alex_sultanov

Post by alex_sultanov » Wed Aug 27, 2008 12:17 am

Ноланите си знаят работата, споко. :roll:

А тва е поредната причина Фокс да са най-мразеното Холивудско студио в момента:
"Babylon AD" Director Says Movie is Stupid 08-26-2008 (21:30:32)
"Babylon AD" director Mathieu Kassovitz is not a happy man and he is making it very clear. In an interview with AMCTV, he reveals: "I never had a chance to do one scene the way it was written or the way I wanted it to be. The script wasn't respected. Bad producers, bad partners, it was a terrible experience."

He blames 20th Century Fox for "sending lawyers who were only looking at all the commas and the dots. They made everything difficult from A to Z." Then the studio interfered with the editing of the film, cutting down to 93 minutes. This even astounded Vin Diesel, the star of the film, who was quoted as saying: "Am I even in the movie any more, or am I on the cutting room floor?"

According to Kassovitz, "Babylon AD," which is based on a French novel "Babylon Babies" by Maurice Georges Dantec, fails to deliver the book's messages. "It's pure violence and stupidity," he admits. "The movie is supposed to teach us that the education of our children will mean the future of our planet. All the action scenes had a goal, instead parts of the movie are like a bad episode of 24."

At this point, Kassovitz regrets ever to have signed on with Fox. "I should have chosen a studio that has guts," he says. "Fox was just trying to get a PG-13 movie. I'm ready to go to war against them, but I can't because they don't give a sh*t."

Finally, the director feels that "Babylon AD" will likely have a strong first weekend, but will then die off after fans see how bad it is. "I don't see how people who went through all these amazing blockbusters like 'The Dark Knight' and 'Iron Man' this summer will take it."

Now that you know how Kassovitz feels about his own film, are you still planning to see it this Friday (August 29th).
Аз ще го гледам, разбира се, и ще му се изкефя донейде - дори само заради визията. Но наистина жалко за другото. Поне Касовиц оправда доверието ми - макар и не по очаквания начин. :?

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Thu Aug 28, 2008 11:37 am

Трейлърът на “New York, I Love You” e чуден. А и музикалното включване на Регина Спектор – официално най-влюбената в града певица, при това рускиня, обезсмисля всяка критика на трейлърно ниво, дори присъствието на ужасяващата Кристина Ричи :) .

Някак изключително нюйоркско ми изглежда това с тоталната режисьорска и сценарна сбирщина (Скарлет Йохансон, Натали Портман, Иван Атал от „Мюнхен” :shock:) и очаквам да се получи дори по-як и непринуден филм от Paris, je t'aime. “New York is the capital of everything possible.”
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Fri Aug 29, 2008 12:33 pm

Дори не съм си е представяла, че плакатът може да толкова лош. :( http://www.blogsmithmedia.com/www.cinem ... 50x692.jpg
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 13 guests