Гледано напоследък, Part III

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Demandred
Moderator

Post by Demandred » Tue Aug 21, 2007 4:08 pm

Възразявам с насмешка. Последните 30 години са направени много повече филми (и шедьоври в частност) отколкото в Тъмните векове преди тях.
:rofl: :rofl: :rofl:

Що се отнася до чистото количество, надали може да се каже точно. Според IMDB цифрите са горе-долу раввни, но и тяхната база данни далеч не е пълна. По-важното е, че има огромно количество качествени филми от всякакъв тип и жанр, правени преди 1977, и да се самоограничаваш само защото са били заснети преди да се родиш, и да ги отхвърляш изцяло, защото изгледаните досега 10-20 (поправи ме ако греша) не са ти допаднали особено, не е много разумно.
Като изключим немите комедии, на които съм се нагледал като малък - когато си им беше времето, кво толкоз изпускам? Най-много да ми цитираш 10-20 заглавия от имдб-то.
За разлика от теб, аз си правя изводите според това, което съм изгледал, а не от IMDB, Rotten Tomatoes, и т.н. Гледал съм достатъчно по-стари филми, за да заява спокойно, че е нелепо един запален кинофен да се самоограничава, като тегли някаква черта и казва "Преди тази дата всичко е боклук".
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

shayhiri
Elder God

Post by shayhiri » Tue Aug 21, 2007 4:18 pm

Само ориентировъчно. :D И само в някои жанрове (еротичния, например).
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

BaYa
Forsaken

Post by BaYa » Tue Aug 21, 2007 4:21 pm

Roland wrote: Иначе некви ламета като Тарковски, Фелини, Антониони, Бергман и други такива са правели филми отпреди твойто раждане, ма може да не са имали стегнат и елегантен сюжет или правилен хай консепт, та да не си ги чувал :lol:
Прайлно! Соларис-а на Тарковки е велик! Та даже Валяк и цигулка.

Edit: Поста на Rol от Book Forum-a ме подсети че преди да тръгна за БГ гледах The Omega Man. Доста е елементарен, но не е много зле. Като за развлечение става.
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

Elayne
Elder God

Post by Elayne » Tue Aug 21, 2007 6:39 pm

Абе по БТВ днес в едно такси гледах последния епизод на 'Вдовицата в бяло' и то някакъв нов вариант, т.е. на ново са заснели мот-а-мот същата история, с други актьори. Чудя се що...
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

Xellos
Moderator

Post by Xellos » Tue Aug 21, 2007 7:03 pm

Кво беше таксито, че да го заобикалям ;)
If you have come to these pages for laughter, may you find it.
If you are here to be offended, may your ire rise and your blood boil.
If you seek an adventure, may this story sing you away to blissful escape.
If you need to test or confirm your beliefs, may you reach comfortable conclusions.
All books reveal perfection, by what they are or what they are not.
May you find that which you seek, in these pages or outside them.
May you find perfection, and know it by name.

tigermaster
Elder God

Post by tigermaster » Tue Aug 21, 2007 7:43 pm

shayhiri wrote: Няма никъв смисъл да гледам филми по-стари от мен. :shock:
Знам, че и по-нататък се е писало по темата, ама това сериозно ли го мислиш? В смисъл, "Седемте самураи" е с поне двайсет години по-стар от теб, пък е повече от впечатляващ. Скоро гледах първите две части на трилогията за Миямото Мусаши с Тоширо Мифуне. Тази седмица ще гледам и третата. Та въпреки че му личи отдалеч, че е на повече от петдесет години, филмите са си много хубави. Единственият проблем е, че всичките бойни сцени(никак малко не са) са в мрак и понякога нищо не се разбира. За сметка на това имаме великолепна актьорска игра, хубав сюжет и приятна музика. Кефи.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „Tenet“/“Тенет“

shayhiri
Elder God

Post by shayhiri » Tue Aug 21, 2007 7:49 pm

И аз за Куросава първо се сетих, че ми разваля идеята. :lol:
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

Demandred
Moderator

Post by Demandred » Tue Aug 21, 2007 7:57 pm

То да беше само Куросава... 8-)

Разбира се, ако говорим само за еротичния жанр, си абсолютно прав, особено по отношение на количеството произведени филми преди и след 1977 година. ;)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

tigermaster
Elder God

Post by tigermaster » Tue Aug 21, 2007 8:45 pm

Между другото, някои от любимите ми приключенски филм, примерно "Черното лале", са правени още през шейсетте. Обаче това не пречи на такива филми да са особено приятни и, в случая с "Черното лале", с доста впечатляваща хореография на бойните сцени - да уточня - това е френски филм с Ален Делон. От времето преди съответният да заприлича на дърт наркоман.
Света аз цял обходих
Срещнах милиони хора

Блог
The Painting

Scourge
Mistborn

Post by Scourge » Tue Aug 21, 2007 8:48 pm

tigermaster wrote: Знам, че и по-нататък се е писало по темата, ама това сериозно ли го мислиш? В смисъл, "Седемте самураи" е с поне двайсет години по-стар от теб, пък е повече от впечатляващ. Скоро гледах първите две части на трилогията за Миямото Мусаши с Тоширо Мифуне. Тази седмица ще гледам и третата. Та въпреки че му личи отдалеч, че е на повече от петдесет години, филмите са си много хубави. Единственият проблем е, че всичките бойни сцени(никак малко не са) са в мрак и понякога нищо не се разбира. За сметка на това имаме великолепна актьорска игра, хубав сюжет и приятна музика. Кефи.
щом "самурай" трилогията ти харесва, ако случайно не си гледал "йоджимбо" и "санджуро", както и "скритата крепост" (и трите са на куросава, и, без да омаловажавам иганаки, са доста по-впечатляващи), то сега е момента да поправиш тая грешка.

shayhiri
Elder God

Post by shayhiri » Tue Aug 21, 2007 8:55 pm

Вий се намерихте, двамата. :mrgreen:

"Шесто чувство", след като го бях гледал навремето на премиерата. Красота. :)

tigermaster
Elder God

Post by tigermaster » Tue Aug 21, 2007 9:09 pm

Scourge wrote: щом "самурай" трилогията ти харесва, ако случайно не си гледал "йоджимбо" и "санджуро", както и "скритата крепост" (и трите са на куросава, и, без да омаловажавам иганаки, са доста по-впечатляващи), то сега е момента да поправиш тая грешка.
"Йоджимбо" и "Санджуро Тсубаки" направо ме размазаха. "Скритата крепост" още не съм гледал, обаче ако е на нивото на тези двата, трябва да я видя задължително.
Света аз цял обходих
Срещнах милиони хора

Блог
The Painting

Scourge
Mistborn

Post by Scourge » Tue Aug 21, 2007 9:46 pm

"скритата крепост" не е толкова кохерентен като другите два, но типичният куросава хумор, яките типажи и мифуне са си там. определено се препоръчва.

shayhiri
Elder God

Post by shayhiri » Tue Aug 21, 2007 10:38 pm

shayhiri wrote:"Шесто чувство", след като го бях гледал навремето на премиерата. Красота. :)
Размазващ филм, наистина. :shock: Настръхва и разплаква. А навремето (хем на голям екран) не ме беше впечатлил и бях запомнил само големия туист. :roll: Май трябва да ревизитвам и гледаните класики - особено позабравените.

Ето и нещо много интересно (поне за мен, работещия с туистове): голямата изненада във филма се разкрила (в цялата си прелест :) ) пред Шиамалян едва при петата редакция на сценария. :shock: Това - ако си мислите, че е лесна работа. :lol:

Bat Garo Still Rots
Moderator

Post by Bat Garo Still Rots » Tue Aug 21, 2007 11:57 pm

Гледах Breaking and Entering и изобщо не ми хареса :roll: Жулиет Бинош е много хубава обаче :) Съвсем запазена изглежда, а подозирам, че е на години. Обаче да играе босненска мюсюлманка избягала от войната нещо не ми се върза в главата. Нито драмата беше нещо особено, нито сюжета според мен...Ако някой друг го е гледал да каже какво е харесал (освен нея) :)
DIABLO 3: AND THE HEAVENS SHALL TREMBLE