Гледано напоследък, Part III

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Thu Sep 20, 2007 2:25 pm

shayhiri wrote: Някой тука гледал ли е Братя Грим и може ли да обясни защо (не) му е харесал?Мюнхаузен.
На мен ми хареса, макар и да не е като за фоерверки. И след като го гледах, прецених че си заслужава един път на голям екран. И следващите, когато искаш да си заспиш спокойно. :wink:
Това което, за мен най му хлопаше е, че някак обещава прекалено много и после го няма, като че ли е издъхнал по средата на снимането.
И Гибли е права относно Исгубени в Ла Манча и по принцип за Гилиъм, човекът си живее в друго измерение, но с тукашни средства така да се каже! :hihi:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Sep 20, 2007 2:25 pm

shayhiri wrote:
Ghibli wrote:А на "Братя Грим" проблемът е по-различен, филмът дава много обещания, които не успява да изпълни.
Дай, моля те, някакъв пример. :) Гледах го 4 пъти на кино и ми е скъп. Помня, че май никой не го беше харесал.
Ми филмът просто е тъп :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Sep 20, 2007 2:30 pm

Тогава не мога да ти препоръчам нищо на Гилиъм. Неговите доста си приличат. И в частност въпросният Мюнхаузен непрекъснато ми напомняше на Грим (в обратен ред са, ест.).
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Sep 20, 2007 2:54 pm

Не искам да те засрамвам, но съм гледал всичко на Гилиъм без изключение :) И НИКОЙ от филмите му не прилича дори бегло на тая чикия.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Sep 20, 2007 3:00 pm

Защо трябва да се срамувам, че и ти си му гледал филмите, както очаквах? :) Никва логика.

Кажи тогава кво ти хареса в Мюнхаузен, та да се присетя къв ти е проблема с Грим?
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Sep 20, 2007 3:09 pm

На Гилиъм съм гледала още Бразилия, 12 маймуни (много отдавна, помня съвсем малко), Мюнхаузен (него може би дори не целия) Тайдленд и Граалът.
И не, те по никакъв начин не си приличат освен Мюнхаузен и Грим, но то може да е защото толкова помня Мюхаузен. Честно казано и двата филма са добро забавление, но не се запомнят, което не е нещо което човек очаква от Гилиъм. И двата за мен бяха приказки. Да, Грим е дарк готик приказка, което я прави очарователна и донякъде оригинална (за до средата му стигнаха силите), но не и изключителна.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Thu Sep 20, 2007 3:35 pm

Мен пък Братя Грим ми харесва. Знам че не е от най-хубавите филми на Гилиъм (12 маймунки за мен е Филмът), но въпреки това съм го гледал 3 пъти и продължава да ме кефи и забавлява.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Sep 20, 2007 3:41 pm

Morwen wrote:На Гилиъм съм гледала още Бразилия, 12 маймуни (много отдавна, помня съвсем малко), Мюнхаузен (него може би дори не целия) Тайдленд и Граалът.
И не, те по никакъв начин не си приличат освен Мюнхаузен и Грим, но то може да е защото толкова помня Мюхаузен. Честно казано и двата филма са добро забавление, но не се запомнят, което не е нещо което човек очаква от Гилиъм. И двата за мен бяха приказки. Да, Грим е дарк готик приказка, което я прави очарователна и донякъде оригинална (за до средата му стигнаха силите), но не и изключителна.
Е, изключителна е само на фона на тоновете комерсиален боклук. Но това е достатъчно, защото боклукът за фон си е там.

Точно това ми е мисълта. Дори с увъртян сюжет и евентуално продуцентско вмешателство в посока комерсиализация, си остава Гилиъм! Просто не мога да си представя да си му фен и да не оцениш какво ти дава филмът. Освен ако не се запънеш нарочно, както ми се струва прави Рол. Или ако си имал толкова високи очаквания, че си останал разочарован. Но второто не ми се връзва.

Точно затова питам Рол за Мюнхаузен, защото според мен съдържа всички евентуални минуси на Грим. И очаквам отговор след вече заявеното му познаване на Гилиъмите. :)
Last edited by shayhiri on Thu Sep 20, 2007 3:44 pm, edited 2 times in total.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Thu Sep 20, 2007 3:42 pm

Всъщност Бразилия е филмЪТ на Гилиъм. Братя Грим не струва, Мюнхаузен също не беше нещо особено :roll:
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Sep 20, 2007 3:43 pm

Всъщност и за мен Бразилия е най-пълният му с идеи и атмосфера филм.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Sep 20, 2007 3:45 pm

shayhiri wrote:
Morwen wrote:На Гилиъм съм гледала още Бразилия, 12 маймуни (много отдавна, помня съвсем малко), Мюнхаузен (него може би дори не целия) Тайдленд и Граалът.
И не, те по никакъв начин не си приличат освен Мюнхаузен и Грим, но то може да е защото толкова помня Мюхаузен. Честно казано и двата филма са добро забавление, но не се запомнят, което не е нещо което човек очаква от Гилиъм. И двата за мен бяха приказки. Да, Грим е дарк готик приказка, което я прави очарователна и донякъде оригинална (за до средата му стигнаха силите), но не и изключителна.
Е, изключителна е само на фона на тоновете комерсиален боклук.

Точно това ми е мисълта. Дори с увъртян сюжет и евентуално продуцентско вмешателство в посока комерсиализация, си остава Гилиъм! Просто не мога да си представя да си му фен и да не оцениш какво ти дава филмът. Освен ако не се запънеш нарочно, както ми се струва прави Рол. Или ако си имал толкова високи очаквания, че си останал разочарован. Но второто не ми се връзва.

Точно затова питам Рол за Мюнхаузен, защото според мен съдържа всички евентуални минуси на Грим. И очаквам отговор след вече заявеното му познаване на Гилиъмите. :)
Що не се застреляш вместо тва? :) Нейде в близост до дълбока река по възможност.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Sep 20, 2007 3:49 pm

Пропусна отровата за мишки и клупа на върбата. :lol:

Съжалявам, аз също не мога да те взема насериозно по въпроса, докато не обосновеш някак предпочитанията си. Или и ти: "Бразилия и Маймуните рокс, другото съкс"? :roll:

П.П.: Кой е по на кяр, аз дет се кефя на всичкото Гилиъм или ти? :wink:
Last edited by shayhiri on Thu Sep 20, 2007 3:51 pm, edited 1 time in total.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Sep 20, 2007 3:50 pm

Не виждам какъв е проблемът с големите очаквания. Останалите филми на Гилиъм ги оправдават, този не. Всъщност това, което му липсва най-много е идея различна от "хайде сега да сме много оригинални и много готик" и история различна от клишираната.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Sep 20, 2007 3:54 pm

Е как хем "оригинални", хем "клиширана"? :)

Искам само конкретно обвинение към филма. Съвсем не е толкова сложно. Аз като разфасовам някой филм, го правя изключително конкретно и обосновано, забелязали сте.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Sep 20, 2007 3:55 pm

shayhiri wrote:Пропусна отровата за мишки и клупа на върбата. :lol:

Съжалявам, аз също не мога да те взема насериозно по въпроса, докато не обосновеш някак предпочитанията си. Или и ти: "Бразилия и Маймуните рокс, другото съкс"? :roll:

П.П.: Кой е по на кяр, аз дет се кефя на всичкото Гилиъм или ти? :wink:
Да се обосновавам пред теб е начинание обречено и безнадеждно, просто щото ти винаги по-добре от всеки знаеш КАКВО мисли той, ЗАЩО го мисли, какви фактори са отговорни за това, и бързаш да му го споделиш.

Харесвам всички филми на Гилиъм, освен този, който е всепризнато боклучав. Беше един от най-слабите за годината си. Ако ти е необосновано мнението ми, свободен си да го игнорираш.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests