Гледано напоследък, Part III

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Oct 29, 2007 10:55 am

Хех, поздрав от 2007-ма към колегата от 1990-та :lol: :lol: :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Mon Oct 29, 2007 11:04 am

Да бе да, тв филмите вече били с бюджет на кинофилми and whatnot. :roll: Аре да видим кво ше излезе от Ринсуинд и Джон Сняг и пак ше говорим.

Не гледам телевизия (и не слушам радио) от малък по друга причина (много основна): откъде-накъде някой ще избира вместо мен кво да гледам/слушам? Да не говорим пък за качеството на тва нещо. И за Рекламите. :x

Кинофилм>>>>>ТВфилм
Интернет>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Масмедии

(най-малкото гадовете не могат да го контролират изцяло)

Иначе нищо против, проблемът е личен. :)
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Oct 29, 2007 11:11 am

Поредното тъпанарско самоограничение от типа "жените не могат да пишат фентъзи" тоест :) Поредният камък в твоята градина ез южуъл. Останалите си се кефим на Battlstar Galactica, който е в пъти по-добър от всяка фантастика, пускана на кино за последните около 10 години :)

А впрочем телевизията с милиардите си канали те задължава какво да гледаш доста по-малко от киното с неговите 10 филма на кръст за цял месец.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Mon Oct 29, 2007 11:45 am

Roland wrote:киното с неговите 10 филма на кръст за цял месец.
Тегавко е тука, да. Вече си мечтая за апартаментче до някое луксозно артхаус кино в Лондон, да речем. Като знам вече колко неща излизат там и изобщо не стигат до масово разпространение (и дотук).

Мислех, че ще ме затапиш с това, че сваляте сериалите от нета и изобщо нямате допир с телевизия. Милиардите канали, по които вървят непрекъснато милиарди неща са ми точно толкова безсмислени, колкото БНТ и Втора програма навремето. Нали пак трябва да намериш това което търсиш м/у всичко останало, да го дебиш кога почва и т.н? А мен така или иначе ме интересуват само кинофилми. На голям екран, винаги когато е възможно.
Останалите си се кефим на Battlstar Galactica, който е в пъти по-добър от всяка фантастика, пускана на кино за последните около 10 години


Съншайн на голям екран? 8-) (това са слънчеви очила) Men in Black ( 8-) 8-) ), Minority Report, A.I. Artificial Intelligence, Children of Men, War of the Worlds, Red Planet, Матрицата, Starship Troopers или дори Прикуълите, The Fifth Element, I, Robot, The Island, Pitch Black, Armageddon и Serenity?

Всеки от тях отнема не повече от 2-3 часа от времето ми, за да ми разкаже историята си - и да ме размаже с екшън и ефекти. Кой тв сериал може да направи същото за мен?

П.П.: Не се заяждам. Само да обясня и на останалите.
Last edited by shayhiri on Mon Oct 29, 2007 11:54 am, edited 4 times in total.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Mon Oct 29, 2007 11:47 am

Изгледах и аз Shoot Em Up. Много отдавна не бях гледал такова нещо - перфектно безмозъчно забавление.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Oct 29, 2007 11:57 am

shayhiri wrote:
Останалите си се кефим на Battlstar Galactica, който е в пъти по-добър от всяка фантастика, пускана на кино за последните около 10 години


Съншайн на голям екран? 8-) (това са слънчеви очила) Men in Black ( 8-) 8-) ), Minority Report, A.I. Artificial Intelligence, Children of Men, War of the Worlds, Red Planet, Матрицата, Starship Troopers или дори Прикуълите, The Fifth Element, I, Robot, The Island, Pitch Black, Armageddon и Serenity?

Всеки от тях отнема не повече от 2-3 часа от времето ми, за да ми разкаже историята си - и да ме размаже с екшън и ефекти. Кой тв сериал може да направи същото за мен?

П.П.: Не се заяждам. Само да обясня и на останалите.
Да, и никой от тези филми, освен в неква степен Children of Men, не може да се мери, както казах, с Battlestar Galactica като качество :) Повечето ДОРИ като ефекти.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Mon Oct 29, 2007 12:01 pm

Ми освен да сваля един епизод, не знам вече. :roll: Не мога го повярвам тва.

http://zamunda.net/catalogue.php?search ... log=movies

Откъде да почна?
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Oct 29, 2007 12:03 pm

Мисля, че първото. Трябва да е филм, а не епизоди.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Mon Oct 29, 2007 12:07 pm

shayhiri wrote:Ми освен да сваля един епизод, не знам вече. :roll: Не мога го повярвам тва.

http://zamunda.net/catalogue.php?search ... log=movies

Откъде да почна?
От пълнометражния филм. :wink: Ама не очаквай ефекти от нивото на Minority Report. Бтв Serenity е пълнометражен филм продължение на сериал. :wink:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Oct 29, 2007 12:10 pm

С бюджет около 10 пъти по-малък от този на BG :) Аз го обожавам тоя филм де, но това не променя факта.

Иначе аз говоря за качеството на ефектите, не за това колко са ;) И освен това за качеството на една фантастика както видяхме и от Dark City, освен от Serenity, ефектите изобщо не са определящи
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Oct 29, 2007 12:58 pm

shayhiri wrote:Кинофилм>>>>>ТВфилм
В момента се сещам за едно прекрасно примерче за обратното (за сай-фай): BBC Hitchhiker's Guide to the Galaxy > Hollywood Hitchhiker's Guide to the Galaxy

Btw поне 1/3 от примерите за добри фактастики, които си дал, са пълен шит.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Mon Oct 29, 2007 1:03 pm

Във втората част на списъчето някои да - но пък си имат ефекти.

Валери, знам за Серенити, разбира се - Рол ме е подковал. :) Вкарах го в по-непрестижната част на списъка, за да го раздразня, ма той не се хвана.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Oct 29, 2007 1:29 pm

Да беше сложил някой хубав с малко ефекти тогава. Gattaca примерно...

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Mon Oct 29, 2007 1:39 pm

Е то на тоя принцип можех и A Scanner Darkly, а пък аз все пак гледах да давам съпоставими с BG примера на Рол.

Гатака го гледах още навремето на една Киномания - и разбира се нищо не ми е останало в главата, дори да съм отбрал нещо от това колко бил добър. Ще взема да се поинтересувам.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Mon Oct 29, 2007 2:39 pm

shayhiri wrote:Е то на тоя принцип можех и A Scanner Darkly, а пък аз все пак гледах да давам съпоставими с BG примера на Рол.

Гатака го гледах още навремето на една Киномания - и разбира се нищо не ми е останало в главата, дори да съм отбрал нещо от това колко бил добър. Ще взема да се поинтересувам.
Гатака е страхотен. Шайхири вземи го изгледай пак. Няма да съжаляваш. Типичен пример как с малко пари се прави як и въздействащ филм. :roll:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests