Гледано напоследък, Part III

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Sep 20, 2007 4:19 pm

Като не си казваш, демонстративно, кво ми остава освен да асюмна?

Да видим кво ше кажеш за Стардъст пък. :)
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Thu Sep 20, 2007 4:54 pm

Шайхири, Братя Грим си има своите върхове, но в сравнение с предишните му филми си е доста зле. А и Мат Деймън и Хийт Леджър за мен са твърде неподходящи за този филм. Иначе като малък бях прочел Приключенията на барон фон Мюнхаузен и филмът беше като сбъдната мечта за мен.

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Thu Sep 20, 2007 5:01 pm

Харесвам всички филми на Гилиъм, освен този, който е всепризнато боклучав.
Това пък важи с пълна сила и за Тайдленд, който е точно толкова глупав колкото и Братя Грим :roll:
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Thu Sep 20, 2007 5:10 pm

Darkling wrote:
Харесвам всички филми на Гилиъм, освен този, който е всепризнато боклучав.
Това пък важи с пълна сила и за Тайдленд, който е точно толкова глупав колкото и Братя Грим :roll:
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Ти не си добре. Трябва да си много сляп, за да не оцениш Тайдленд. Този филм е гениален и ни най-малко не преувеличавам. Изобщо не може да се сравнява с Грим.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Thu Sep 20, 2007 5:22 pm

Гениално безмислен е най-вече.
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Sep 20, 2007 5:28 pm

И аз не го намирам чак гениален, но определено е доста по- цнен от недоразумението БГ.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Sep 20, 2007 5:41 pm

Е как хем "оригинални", хем "клиширана"?
Историята като за филм е клиширана, а като за такъв на Гилиам - съвсем. Подходът към приказките обаче е несъмнено оригинален. Обаче някак това не помага, остава си самоцелно.
Бтв, далеч съм от идеята, че Братя Грим е лош (макар че не съм сигурна за Рол), но е далеч под останалите на Гилиъм, които съм гледала.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Bat Garo Still Rots
Moderator
Posts: 1503
Joined: Fri Mar 10, 2006 10:34 pm
Location: Proud to be from Lagera

Post by Bat Garo Still Rots » Thu Sep 20, 2007 9:38 pm

Изгледах Crossing the Bridge: The Sound of Istanbul и много много ми хареса :D То всъщност е музикален филм за музикалните течения в Истанбул и връзката им с т.нар. народна музика на турския, кюрдския и циганския етнос. Много интересно обединение на идеите за World Music и влиянието на различните култури върху творчеството. Всичко това разбира се е представено с интересни музикални примери, които са допълнени с визията за света на младите хора в Истанбул, за мястото им в света. Абе едно такова много опознавателно филмче :D
DIABLO 3: AND THE HEAVENS SHALL TREMBLE

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Thu Sep 20, 2007 10:23 pm

Радвам се, че не само аз съм харесала този филм :lol:

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Sep 20, 2007 10:50 pm

Ма на кино ли го гледахте? :) Щото там се намъква още по-нежно.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Bat Garo Still Rots
Moderator
Posts: 1503
Joined: Fri Mar 10, 2006 10:34 pm
Location: Proud to be from Lagera

Post by Bat Garo Still Rots » Thu Sep 20, 2007 10:55 pm

Ами вкъщи на пц-то беше :roll: Нещо до киното не се стигна, въпреки че очевидно си е струвало "намъкването" :D Съжалих само, че не дадоха малко повече от циганската сватба, но ромите дадоха доста от себе си в кварталната кръчма и трябва да им призная, че са дяволски добри в музиката!
DIABLO 3: AND THE HEAVENS SHALL TREMBLE

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Sep 20, 2007 11:01 pm

Кюрдката в хамама като че ли най-ме впечатли, ма всичките бяха от кол и въже. :mrgreen: Подбрани образи, в смисъл. Е то извинявай, при 15мил. сиганина, колкот са в Истанбул, ко не могат намерят? :lol:
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Fri Sep 21, 2007 10:17 am

Вчера се опитах да гледам Pathfinder и издържах само 50 минути. Имах чувството че не гледам филм а поредица от кадри. Като визия много ми харесва ама не можах да разбера какво точно му имаше на филма че да не мога да го въприема като такъв. :shock:
После си пуснах The Reaping и горе-долу ми хареса. Само дето краят уж да бъде оригинален и неочакван, ама нещо не се получи според мен. Някак си много набързо се случи всичко и беше малко постно откъм ефекти точно на края на филма. Въпреки че беше яко как се отразява огъня в очите на малката. 8-)
И преди да заспя си пуснах някакъв филм с Бенисио дел Торо, който си мислех че ще е тъп и ще ме приспи - The Way of the Gun. Е оказа се най-хубавият от трите и ме държа буден до два сутринта. Просто филмът и изпълнението му, всичко изглеждаше истинско. Не като в поредния американски екшън направен по калъп. Всеки от героите си имаше собствен мотив и план за участие в действеито. И най-якото според мен беше че главните герои - Бенисио и Раян Фелипе - нямаха никакво отношение към историята. Те просто бяха един вид рамката върху която беше изграден сюжета. Абе много ми хареса. :mrgreen: Обаче ако някой се опита да го гледа да го предупредя че първите двайсет минути на филма са доста зле - прилича на долнопробен американски би-муви-екшън.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Sep 21, 2007 12:36 pm

Мдаа фърлих едно око на Симпсънс ФилмЪТ. Ееех, как да се изразя по-меко, поразтеглен епизод от по-тъпичките.
:ninja:

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Fri Sep 21, 2007 2:56 pm

Снощи гледах MoskowZero. Американо-испанo-английски филм за който още не мога да реша дали е пълен боклук или само боклуче. :hihi: Ааа, и Вал Килмър има тройната брадичка на Стивън Сигъл вече!! :devil:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests