Гледано напоследък, Part III

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Sep 14, 2007 1:43 pm

За мен Перлата е малко по-зле от Романс за камъка, но и двете ми харесаха доста.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Fri Sep 14, 2007 2:39 pm

Xellos wrote: еми търси из torrents.to из тракерите за Apocalypse Now Redux :P
Ама, миличко, аз знам от къде да го сваля; направи ми впечетление вече в един торрент. Затова исках малко информация!! :surly:
:hihi:

Морви и Пенчев направо наказани пред телевизора, докато не изчерпате филмите от 80 и 90-те година!! :wink: Нали поне Мините на Цар Саломон сте гледали?!?! :blush:

Аз пък снощи гледах за 3ти път ей това филмче, което (поне на мен) много ми харесва. Много повече от 6то чувство, понеже в него се досетих к'ва е далаверата на средата на филма, може би.
Таа, аз лично много го препоръчвам!!
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Sep 14, 2007 2:41 pm

еми ей ти ;р

## Времетраене : 202 минути
Spoiler: show
## Резюме : “Апокалипсис сега” е кръстоска между водена под звуците на рокендрола виетнамска война, контракултурата на 60-те и “Сърцето на мрака” на Джоузеф Конрад. Потресаващо претоварване на сетивата с епични размери, в което присъстват образи-халюцинации, митичен сюжет, актьорски състав, за който си струва да умреш, и великолепна музика.

През 1979 г. погледът върху виетнамската война, лишен от всякакви задръжки, който представи “Апокалипсис сега”, бе възприет като изумителен, но нелишен от недостатъци филм, който спечели международно признание и “Златна палма” в Кан, но не постигна касови приходи или награди в САЩ. Сега, 22 години по-късно, Копола и екипът му от невероятни сътрудници, между които операторът Виторио Стораро и монтажистът Уолтър Мърч, се връщат към този филм и го реставрират. Трудът им, който включва някои легендарни сцени, отпаднали в първоначалния вариант (сцените с момичето от “Плейбой” и вечерята във френската плантация), е превърнал “Apocalypse Now Redux” не просто в по-дълъг, а (невероятно!) дори в по-добър филм. Затвърждавайки статута на Копола като революционен гений на киното, “Apocalypse Now Redux” е истински шедьовър. Сега ще имате възможността да видите филма в цялото му кинематографично величие.”
:ninja:

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Fri Sep 14, 2007 2:45 pm

Много благодаря!! :heart: Значи е нещо средно м/у Remix и Director's Cut. :wink:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Fri Sep 14, 2007 2:52 pm

Всъщност Redux е именно режисьорската версия, доколкото си спомням, просто Копола така го е кръстил.
This signature is not yet rated

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Fri Sep 14, 2007 2:54 pm

БаЙа, Морви беше гледала и двата - и "Войната на семейство Роуз", и Романса... тя се опитва да ме образова, и засега дори почти може и да успява :P Аз нея с други филми я залъгвам, докато се срамувам, че от години знам примерно за "Войната" и още не го бях гледал :) Ама и тя има да наваксва някои неща де - та си караме полека-лека :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Sep 14, 2007 5:00 pm

zhivik wrote:Всъщност Redux е именно режисьорската версия, доколкото си спомням, просто Копола така го е кръстил.
точно ;)
:ninja:

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Sep 14, 2007 5:02 pm

A Guide to Recognizing Your Saints - биографичен филмец за тежкия живот в рандъм американско гето през 80те с Робърт Дауни и Шая Лебьоф. Хич не ми хареса. По книга бил. Много муден и скучен.

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Fri Sep 14, 2007 5:13 pm

Roamer wrote:БаЙа, Морви беше гледала и двата - и "Войната на семейство Роуз", и Романса... тя се опитва да ме образова, и засега дори почти може и да успява :P Аз нея с други филми я залъгвам, докато се срамувам, че от години знам примерно за "Войната" и още не го бях гледал :) Ама и тя има да наваксва някои неща де - та си караме полека-лека :)
Ясно!! Наказани пред ТиВи-то!!! :hihi:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Sep 14, 2007 6:16 pm

Бая, аре стига спам де баси, последните 5 страници ако са споменати повече от 6 филма трамвай да стана....

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Fri Sep 14, 2007 7:20 pm

Muad_Dib wrote:Бая, аре стига спам де баси, последните 5 страници ако са споменати повече от 6 филма трамвай да стана....
Само не разбрах защо адресира това точно към нея, като тя в последните три страници има точно пет изказвания :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Sep 14, 2007 7:32 pm

Главно към нея, защото последната й реплика беше ЧИСТ спам с никакво отношение към който и да е филм, да не говорим, че последните страници всички се включват за турбо-рандъм работи.

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Fri Sep 14, 2007 8:05 pm

Ми, извинявам се, но спам е ей това:
Никола - валериан! За новата учебна година!
"Карам" се на Морви и Пенчев за всичко което не са гледали. Има много общо с темата, к'во!
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Fri Sep 14, 2007 8:52 pm

Никола, бе май някои от хората тук предпочитаме да има по два-три отговора и (може би все пак кратко, не тристранично като в нЕкои случаи) обсъждане след споменаване на филм, препоръки за други подобни, всякакви такива нещица :) Иначе наистина става малко като каталог... не че лошо, ама понякога е хубаво да има "и още нещо" :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Fri Sep 14, 2007 9:30 pm

Новият свят The New World
Принципно хич не обичам филми за конквистадорите, но имената Колин Фаръл и Крисчън Бейл в каста ми бяха безспорен стимул. И какво се оказа? Ами че това въобще не е филм за конквистадорите, а за любовта. ОК, но беше доста муден. Сега, опитвам се да се накарам да приема, че режисьора/сценариста са конценрирали вниманието си върху преживяванията на героите, върху техните мисли и чувства, но пак ми беше тегав. Нямаше химия в 3-ъгълника Джон Смит-Покахонтас-Джон Ролф или аз не я усетих. Филмът ме остави раздвоена, че и разтроена в мнението ми за него.

Ерагон
Определено очаквах да е нещо много по-зле от това, което видях. :) Не е Властелина, за сравнение и дума не може да става, ама пък не е и чаааак толкова лош. В тривията на imdb някой беше написал, че филма не покрива и 70% от книгата. :? Твърде много е според мен. И дали копието, което ни бяха пуснали беше много тъмно или филма си е такъв, но почти не различавах какво става по време на битките. А последната беше много претупана.
pulled out

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests