Гледано напоследък, Part III

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Sep 12, 2007 10:31 pm

Който Оскар не го спаси от смъртоносната му снобария :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Sep 12, 2007 10:36 pm

Аз пък си зяпхам първите две серии, похапвайки дюнерче, на Бангла Ббангърс. Ееебати изродите са тия двамата!
:ninja:

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Thu Sep 13, 2007 12:52 am

Аз пък поправих един сериозен пропуск и най-накрая изгледах "Кабаре". И се ядосах защо не съм го направил по-рано, филмът е абсолютен шедьовър. Пълен с незабравими и въздействащи сцени, особено песента на младото нацистче (спомената наскоро в друга тема на форума, ако не се лъжа).
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Sep 13, 2007 12:53 am

Тя май е най-известната сцена :) Ще го гледам и аз някой ден.

Итърнал съншайна ми хареса много навремето. Но пък аз не смятам Джим Кери за некадърен, та....
This is it. Ground zero.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Sep 13, 2007 2:23 pm

BUG с Ашли Джъд, който въобще не е хорър както си мислех преди година като му пускаха трейлъра, а ми си е психария за един шизофреник и как една самотна жена му се връзва. Даже е по някаква пиеса, така че не очаквайте хорър, макар да има 2-3 особено ударни сцени като двамата заедно започнат да ПОЛУДЯВАТ...

В общи линии нищо особено, въпреки особено силната актьорска игра на Джъд и пичът....

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Thu Sep 13, 2007 3:40 pm

Аз пък, много горещо ви препоръчвам Long Way Round. Ако все още остава някой който да не го е гледал. Документален филм с Иуан Мкгрегор и Чарли Бурман, два мотора и около 20-30.000 километъра. Много е приятен и интересен; и първите епизоди из бившите руски републики са за смях и рев, заедно! :twisted:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Thu Sep 13, 2007 3:51 pm

Да, това е много приятно, хванах го по един от Discovery каналите. Най-много ми хареса едно изказване на МакГрегър накрая, че това което са направили ще може да убеди много хора, че такова пътуване не е невъзможно (след като дори и в Монголия са намерили хора, които да разбират от мотори). Освен това ми стана много хубаво когато той каза, че е подобрил мнението си за човешката раса за това пътуване, защото 99% от хората, които са срещнали по пътя, са се държали изключително приятелски.
This signature is not yet rated

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Sep 13, 2007 4:37 pm

zhivik wrote:Да, това е много приятно, хванах го по един от Discovery каналите. Най-много ми хареса едно изказване на МакГрегър накрая, че това което са направили ще може да убеди много хора, че такова пътуване не е невъзможно (след като дори и в Монголия са намерили хора, които да разбират от мотори). Освен това ми стана много хубаво когато той каза, че е подобрил мнението си за човешката раса за това пътуване, защото 99% от хората, които са срещнали по пътя, са се държали изключително приятелски.
Много е добро тва да. Риспек към Макгрегър.


Aз иззяпах Apocalypse Now Redux /Апокалипсис сега: Преоткриване (1979). Нямам думи.
:ninja:

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Thu Sep 13, 2007 6:53 pm

Аре да ги намериш, миличко!! Че мен много ме сърби крастата на тема Апокалипсис! :beer:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Thu Sep 13, 2007 7:29 pm

American Gangster. 8-) Cool! Can you say O-S-C-A-R?
:shark:
Feel the summer!

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Sep 13, 2007 7:47 pm

За Ръсел или за Дензъл? Или направо за Ридли, той най си заслужава?

И тоя филм е за съседната тема. :evil: Само ни дразните тука с Адриана. :lol:
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Aliera
Smallfolk
Posts: 12
Joined: Thu Aug 23, 2007 12:35 pm
Location: Iceland :)

Post by Aliera » Thu Sep 13, 2007 8:02 pm

:wink: Час пик 3 - много готино филмче
"Forget love... I'd rather fall in chocolate."

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Sep 13, 2007 11:14 pm

BaYa wrote:Аре да ги намериш, миличко!! Че мен много ме сърби крастата на тема Апокалипсис! :beer:
еми търси из torrents.to из тракерите за Apocalypse Now Redux :P
:ninja:

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Fri Sep 14, 2007 12:12 am

Гледахме днес American Gangster, предполагам, че и Амос има да споделя впечатления, но май аз съм по-малко уморена сега (преди няма и 30 мин си тръгнахме целият отдел вкупом от офиса, та е простено). Та:

* Екшън - по-малко от очакваното
* Бруталии - по-малко от очакваното
* Реализъм - повече от очакваното
* Каст - Ръсел си е Ръсел, обаче това е филмът на Дензъл! Йес, Йес, Йес! Кефих се на играта му във всяка една секунда, в която присъстваше на екрана, демек - в повечето. Започва определено да се налага като един от любимците ми - успешно представи образа на ново поколение, но със старомодно поведение гангстер, деликатен и брутален, абе брилянтен, нямам думи. Приятно приличен Арманд Асанте. Симпатична актриса, която следва да играе красавица - не е, но й стои добре.
* Действие - на моменти леко протяжно, но пък като компенсация - наситено с присъствие и реализъм
* Филмът сам по себе си - не зная какво е бъдещето му. Така, както няма да се хареса на хората с бързи и кървави очи, така и спокойно може да отиде в класиката. Има много от Кръстикът, нo няма Марио Пузо. Еретична мисъл - Ал Пачино ис дъ бест, но Дензъл наистина кърти тук!

Та това е. Очаквах... не зная, може би друг филм. Трябва да го видя пак, за да включа съвсем на вълната му

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Sep 14, 2007 6:39 am

Адски много го чакам този филм, но съм скептичен да не стане работата като с "Road to Perdition" t.e. баси каста, баси режисьора, а филмът въобще не помириса ни оскар, ни дявол, даже не е и хубав...

Кога ще дойде горе-долу към БГ, гледам писали са щатската премиера за 2ри Ноември....?

БТв след като малко ми преседя в главата съм склонен да си променя леко мнението за BUG - въпреки липсата на хорър последната сцена, в която
Spoiler: show
Двмата се Запалват, за да се отърват от въображаемите буболечки, които ги преследват
е нечовешки въздействаща....Не че качва много оценката му, ама да си кажа.

Бтв качиха Human Traficking на Арената, от доста време го дебна - занимаващ се с доста болна тема в наши дни и със страхотен каст - Доналд Съдърланд, Робърт Карлайл и Мира Сорвино. Скоро ще постна впечатления.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 73 guests