Гледано напоследък, Part III

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue Aug 21, 2007 4:08 pm

Възразявам с насмешка. Последните 30 години са направени много повече филми (и шедьоври в частност) отколкото в Тъмните векове преди тях.
:rofl: :rofl: :rofl:

Що се отнася до чистото количество, надали може да се каже точно. Според IMDB цифрите са горе-долу раввни, но и тяхната база данни далеч не е пълна. По-важното е, че има огромно количество качествени филми от всякакъв тип и жанр, правени преди 1977, и да се самоограничаваш само защото са били заснети преди да се родиш, и да ги отхвърляш изцяло, защото изгледаните досега 10-20 (поправи ме ако греша) не са ти допаднали особено, не е много разумно.
Като изключим немите комедии, на които съм се нагледал като малък - когато си им беше времето, кво толкоз изпускам? Най-много да ми цитираш 10-20 заглавия от имдб-то.
За разлика от теб, аз си правя изводите според това, което съм изгледал, а не от IMDB, Rotten Tomatoes, и т.н. Гледал съм достатъчно по-стари филми, за да заява спокойно, че е нелепо един запален кинофен да се самоограничава, като тегли някаква черта и казва "Преди тази дата всичко е боклук".
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Aug 21, 2007 4:18 pm

Само ориентировъчно. :D И само в някои жанрове (еротичния, например).
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Tue Aug 21, 2007 4:21 pm

Roland wrote: Иначе некви ламета като Тарковски, Фелини, Антониони, Бергман и други такива са правели филми отпреди твойто раждане, ма може да не са имали стегнат и елегантен сюжет или правилен хай консепт, та да не си ги чувал :lol:
Прайлно! Соларис-а на Тарковки е велик! Та даже Валяк и цигулка.

Edit: Поста на Rol от Book Forum-a ме подсети че преди да тръгна за БГ гледах The Omega Man. Доста е елементарен, но не е много зле. Като за развлечение става.
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Tue Aug 21, 2007 6:39 pm

Абе по БТВ днес в едно такси гледах последния епизод на 'Вдовицата в бяло' и то някакъв нов вариант, т.е. на ново са заснели мот-а-мот същата история, с други актьори. Чудя се що...
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Aug 21, 2007 7:03 pm

Кво беше таксито, че да го заобикалям ;)
:ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Aug 21, 2007 7:43 pm

shayhiri wrote: Няма никъв смисъл да гледам филми по-стари от мен. :shock:
Знам, че и по-нататък се е писало по темата, ама това сериозно ли го мислиш? В смисъл, "Седемте самураи" е с поне двайсет години по-стар от теб, пък е повече от впечатляващ. Скоро гледах първите две части на трилогията за Миямото Мусаши с Тоширо Мифуне. Тази седмица ще гледам и третата. Та въпреки че му личи отдалеч, че е на повече от петдесет години, филмите са си много хубави. Единственият проблем е, че всичките бойни сцени(никак малко не са) са в мрак и понякога нищо не се разбира. За сметка на това имаме великолепна актьорска игра, хубав сюжет и приятна музика. Кефи.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Aug 21, 2007 7:49 pm

И аз за Куросава първо се сетих, че ми разваля идеята. :lol:
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue Aug 21, 2007 7:57 pm

То да беше само Куросава... 8-)

Разбира се, ако говорим само за еротичния жанр, си абсолютно прав, особено по отношение на количеството произведени филми преди и след 1977 година. ;)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Aug 21, 2007 8:45 pm

Между другото, някои от любимите ми приключенски филм, примерно "Черното лале", са правени още през шейсетте. Обаче това не пречи на такива филми да са особено приятни и, в случая с "Черното лале", с доста впечатляваща хореография на бойните сцени - да уточня - това е френски филм с Ален Делон. От времето преди съответният да заприлича на дърт наркоман.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Tue Aug 21, 2007 8:48 pm

tigermaster wrote: Знам, че и по-нататък се е писало по темата, ама това сериозно ли го мислиш? В смисъл, "Седемте самураи" е с поне двайсет години по-стар от теб, пък е повече от впечатляващ. Скоро гледах първите две части на трилогията за Миямото Мусаши с Тоширо Мифуне. Тази седмица ще гледам и третата. Та въпреки че му личи отдалеч, че е на повече от петдесет години, филмите са си много хубави. Единственият проблем е, че всичките бойни сцени(никак малко не са) са в мрак и понякога нищо не се разбира. За сметка на това имаме великолепна актьорска игра, хубав сюжет и приятна музика. Кефи.
щом "самурай" трилогията ти харесва, ако случайно не си гледал "йоджимбо" и "санджуро", както и "скритата крепост" (и трите са на куросава, и, без да омаловажавам иганаки, са доста по-впечатляващи), то сега е момента да поправиш тая грешка.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Aug 21, 2007 8:55 pm

Вий се намерихте, двамата. :mrgreen:

"Шесто чувство", след като го бях гледал навремето на премиерата. Красота. :)
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Aug 21, 2007 9:09 pm

Scourge wrote: щом "самурай" трилогията ти харесва, ако случайно не си гледал "йоджимбо" и "санджуро", както и "скритата крепост" (и трите са на куросава, и, без да омаловажавам иганаки, са доста по-впечатляващи), то сега е момента да поправиш тая грешка.
"Йоджимбо" и "Санджуро Тсубаки" направо ме размазаха. "Скритата крепост" още не съм гледал, обаче ако е на нивото на тези двата, трябва да я видя задължително.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Tue Aug 21, 2007 9:46 pm

"скритата крепост" не е толкова кохерентен като другите два, но типичният куросава хумор, яките типажи и мифуне са си там. определено се препоръчва.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Aug 21, 2007 10:38 pm

shayhiri wrote:"Шесто чувство", след като го бях гледал навремето на премиерата. Красота. :)
Размазващ филм, наистина. :shock: Настръхва и разплаква. А навремето (хем на голям екран) не ме беше впечатлил и бях запомнил само големия туист. :roll: Май трябва да ревизитвам и гледаните класики - особено позабравените.

Ето и нещо много интересно (поне за мен, работещия с туистове): голямата изненада във филма се разкрила (в цялата си прелест :) ) пред Шиамалян едва при петата редакция на сценария. :shock: Това - ако си мислите, че е лесна работа. :lol:
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Bat Garo Still Rots
Moderator
Posts: 1503
Joined: Fri Mar 10, 2006 10:34 pm
Location: Proud to be from Lagera

Post by Bat Garo Still Rots » Tue Aug 21, 2007 11:57 pm

Гледах Breaking and Entering и изобщо не ми хареса :roll: Жулиет Бинош е много хубава обаче :) Съвсем запазена изглежда, а подозирам, че е на години. Обаче да играе босненска мюсюлманка избягала от войната нещо не ми се върза в главата. Нито драмата беше нещо особено, нито сюжета според мен...Ако някой друг го е гледал да каже какво е харесал (освен нея) :)
DIABLO 3: AND THE HEAVENS SHALL TREMBLE

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests