Гледано напоследък, Part III

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Mon Aug 20, 2007 4:59 pm

А дали пък точно възрастта ми не ми позволява да кажа първото, за разлика от теб?
Не, освен ако не си най-младоликия 90-годишен дядка на света. 8-)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Mon Aug 20, 2007 5:21 pm

30-годишен, така че хващам Star Wars и всичко точно. :lol: :mrgreen:
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Tue Aug 21, 2007 12:09 am

Гледах Шрек трети номер в самолета. Първоначално мислех да го пазя за голям екран, после се сетих, че сигурно това ми е възможността да го гледам на английски без да го дърпам от нета :) Така че - малкото екранче на седалката отсреща свърши работа - съвсем добро качество си вадеше :)

Филма - ами Шрек си е Шрек - не усетих кога свърши и добре, че повечето хора бяха със слушалки на ушите или спяха, та не ми обръщаха много внимание като се хиля (освен малкото неанглийскоговорящо дете от другата страна на пътеката, тя ме гледаше като рядко извънземно) В личната Шрек класация се подрежда между първия и втория филм.

После пробвах да гледам Зодиак, но се оказа, че няма да мога да го догледам преди да се приземим, така че го зарязах.
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Aug 21, 2007 12:36 am

Супер, ама да ви имам филмите дето ви пускат по самолетите! :shock: Още не са на ДВД! Далаверка.

Доизгледах съвестно Портокала, така че няма за кво да ме ядете. :? Поне се посмях здраво. Явно е и комедия, освен другото.

Но след него се чувствах горе долу като адаша (отвсякъде 8-) ) Алекс де Лардж след терапията. :roll: Така че бързо-бързо си пуснах най-зверския Холивуд (Скалата на Бей - не съм го доизгледал, но така изглежда), за да се оправя. 8-)
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Tue Aug 21, 2007 10:19 am

shayhiri wrote: Така че бързо-бързо си пуснах най-зверския Холивуд (Скалата на Бей - не съм го доизгледал, но така изглежда), за да се оправя. 8-)
Не си гледал Скалата? OMG бе :shock:

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Aug 21, 2007 10:22 am

Вече съм. 8-) Пълен боклук, така че не съжалявам, че съм го изпуснал навремето. Но образите на Конъри и Ед Харис си заслужават донякъде. (Кейдж е смешен, още оттогава.) И изследването на майкълбейщината в Холивуд. :)
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Aug 21, 2007 11:14 am

Кейдж е смешен? :shock:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Aug 21, 2007 11:55 am

Ирония? Ако имаш предвид, че винаги е смешен (в лошия смисъл), не си далеч от истината, но има и добри роли (Да напуснеш Ел Ей).

Хубаво е да се вкарват кемпи изпълнения, а той го може (точно това спаси Гоуст Райдър). Но в Скалата героят му няма капацитет да ги поеме и става смешно (в лошия смисъл). Но едва ли точно Кейдж е виновен.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Dwight
Misting
Posts: 257
Joined: Mon Aug 20, 2007 7:24 pm

Post by Dwight » Tue Aug 21, 2007 12:18 pm

Снощи изгледах Sky Captain and the World of Tomorrow и горещо го препоръчвам на всички. Много добър филм.
If we did not have bad luck, we would not have luck at all.

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Tue Aug 21, 2007 12:53 pm

Delegat wrote:Дани де Вито е абсолютен гений, а страхотните Майкъл Дъглас и Катлийн Търнър правят филма още по-страхотен. Наскоро даваха и Romancing the stone, пак от същото трио, просто са невероятни :lol:
И Baya, аз съм съвсем малко по-дърт от тебе :P
Image
Delegat-e, докладвай веднага на лично за годините!!! Image

А по темата - Войната на сем.Роуз е гениален. Както и актьорите, най-вече Дани. Но пък Бруукс е гениален режисьор, макар и да има някой у друг боклук (като всички де).
Никълъс Копола (алиас Кейдж) и на мен не ми е много по вкуса. Но поне гледам да не скъпернича с постиженията на човека. И в Скалата хич не е зле. А Living Las Vegas си е малък шедьовър!

Значи, след като аз вече ходех на кино през 70-те, съм дърт кокал?!?! Image
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue Aug 21, 2007 3:01 pm

shayhiri wrote:30-годишен, така че хващам Star Wars и всичко точно. :lol: :mrgreen:
Но пък изпускаш повечето филми, правени някога, включителни и повечeто шедьоври. ;) Но ти си решаваш. ;)

Anyway, последно гледах L'Avventura на Антониони, и определено мнението ми за него се повиши значително, филмът е много по-добър от надлежно разкритикувания в предишния брой Blowup. Черно-бялата визия е феноменална и въпреки, че сюжет почти няма и темпото е бавно, успя да задържи интереса ми през всичките 140 минути по един почти хипнотичен начин.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Aug 21, 2007 3:33 pm

Demandred wrote:
shayhiri wrote:30-годишен, така че хващам Star Wars и всичко точно. :lol: :mrgreen:
Но пък изпускаш повечето филми, правени някога, включителни и повечeто шедьоври. ;) Но ти си решаваш. ;)
Възразявам с насмешка. Последните 30 години са направени много повече филми (и шедьоври в частност) отколкото в Тъмните векове преди тях. :roll: Като изключим немите комедии, на които съм се нагледал като малък - когато си им беше времето, кво толкоз изпускам? Най-много да ми цитираш 10-20 заглавия от имдб-то. И? :?
BaYa wrote:Шайхирич, недей така. За да можеш да сравняваш=да имаш мнение, трябва много практика. Т.е., много четене на книги и много гледане на филми. Не е задължително да любиш всичко черно/бяло, но поне го гледай.
И да поясня че не смятам че горното има общо с личният вкус. Но гледайки филмите можеш да провериш дали ти харесват или не. И защо.
Айде и тука. :? Съгласен съм с това, което казваш, но не и с тона му. Припомням, че тази тема бе заключена и рестартирана точно заради постоянен сексиситки произвол над скромната ми личност (поне аз така го разбрах). Нека бъдем отговорни, за да може тази да стигне поне до 60стр, каквото е желанието на админите. :D
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Aug 21, 2007 3:33 pm

Сори, бъг, изтрито от мен.
Last edited by shayhiri on Tue Aug 21, 2007 4:15 pm, edited 1 time in total.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Aug 21, 2007 3:34 pm

Сори, бъг, изтрито от мен.
Last edited by shayhiri on Tue Aug 21, 2007 4:15 pm, edited 1 time in total.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Aug 21, 2007 3:50 pm

Не, не беше заключена заради това, както добре знаеш. Don't push it.

Иначе некви ламета като Тарковски, Фелини, Антониони, Бергман и други такива са правели филми отпреди твойто раждане, ма може да не са имали стегнат и елегантен сюжет или правилен хай консепт, та да не си ги чувал :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests