Гледано напоследък, Part III

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Oct 29, 2007 2:40 pm

Dark City тоже. Може би най-стилната оригинална фантастика по кината изобщо. Обичам интелигентни филми, които не са а) по книга/комикс/игра, б) римейк, в) продължения...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Mon Oct 29, 2007 2:43 pm

Roland wrote:Dark City тоже. Може би най-стилната оригинална фантастика по кината изобщо. Обичам интелигентни филми, които не са а) по книга/комикс/игра, б) римейк, в) продължения...
Тоя не съм го чувал. :oops:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Oct 29, 2007 2:47 pm

Град на мрака го бяха превели, но мисля, че мина само по некви Киномании навремето. От 1998-ма е, с Руфъс Сюъл в главната роля, от Алекс Прояс (режисьорът на първия Гарван и Аз, роботът). Брутална дарк готик история за извънземни в един град, където винаги е нощ. Изключителен филм.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Mon Oct 29, 2007 2:57 pm

Намерих го. Довечера ще го дръпна.

http://zamunda.net/details.php?id=99866

Като гледам и оценката му в IMDB е висока - 7,7. :mrgreen:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Oct 29, 2007 3:03 pm

DELgado wrote:Намерих го. Довечера ще го дръпна.

http://zamunda.net/details.php?id=99866

Като гледам и оценката му в IMDB е висока - 7,7. :mrgreen:
Един приятел ми препоръча Град на мрака с думите, че е по-добър вариант на Матрицата по отношение на държането на хора в заблуда и подчинение. Успях да го гледам на някакво кино, когато още нямаше мултиплекси. Да, определено ми допадна повече от Матрицата по този показател, а и като цяло. Щото Матрицата, освен първия, (още не съм напълно убеден, че братя Уашовски от самото начало са замисляли трилогия, съдейки по датите на излизане на втора и трета серия спрямо първата) не ме грабна особено.
Last edited by passer-by on Mon Oct 29, 2007 3:12 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Mon Oct 29, 2007 3:11 pm

Град на мрака е много идеен, но страшно претупан филм. Това не пречи да е по-добър от всичките филми, които Шайхири изброи де :roll:
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Mon Oct 29, 2007 3:12 pm

passer-by wrote: Един приятел ми препоръча Град на мрака с думите, че е по-добър вариант на Матрицата по отношение на държането на хора в заблуда и подчинение. Успях да го гледам на някакво кино, когато още нямаше мултиплекси. Да, определено ми допадна повече от Матрицата по този показател, а и като цяло. Щото Матрицата освен първия (още не съм напълно убеден, че братя Уашовски от самото начало са замисляли трилогия, съдейки по датите на излизане на втора и трета серия спрямо първата) не ме грабна особено.
Недей с лошо за Матрицата. Първата е велика. Само като си спомня сценката в която Морфиъс показа на Нио една батерийка Дурасел и му каза ние сме това, още ми настръхва косата на тила. :bigtongue:
Иначе продълженията бяха толкова излишни че няма какво да го коментираме. А за Град-а на мрака щом стигаме до сравняване с Матрицата направо нямам търпение да го изгледам вече. :wink:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Oct 29, 2007 3:14 pm

Mмм, няма нищо общо с Матрицата бтв, извън тая идея. Нито като изпълнение, нито като атмосфера.

Дарклинг, кое му е претупаното според теб? Аз не съм оставал с подобно впечатление... при никое от двадесетте ми гледания на филма :oops:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Oct 29, 2007 3:15 pm

DELgado wrote:
passer-by wrote: Един приятел ми препоръча Град на мрака с думите, че е по-добър вариант на Матрицата по отношение на държането на хора в заблуда и подчинение. Успях да го гледам на някакво кино, когато още нямаше мултиплекси. Да, определено ми допадна повече от Матрицата по този показател, а и като цяло. Щото Матрицата освен първия (още не съм напълно убеден, че братя Уашовски от самото начало са замисляли трилогия, съдейки по датите на излизане на втора и трета серия спрямо първата) не ме грабна особено.
Недей с лошо за Матрицата. Първата е велика. Само като си спомня сценката в която Морфиъс показа на Нио една батерийка Дурасел и му каза ние сме това, още ми настръхва косата на тила. :bigtongue:
Иначе продълженията бяха толкова излишни че няма какво да го коментираме. А за Град-а на мрака щом стигаме до сравняване с Матрицата направо нямам търпение да го изгледам вече. :wink:
Е, аз това и казвам - добра първа серия (чак велика - не) и изглеждащи като калпави кръпки втора и трета.

Град на мрака не го сравнявай с Матрицата едно към едно. Има някои сходства в сюжета, но иначе са доста различни.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Mon Oct 29, 2007 3:21 pm

Еми няма да го сравнявам че ще взема да се разочаровам после. Поне ще очаквам една хубава фантастика, че напоследък са рядкост. :(

Рол верно ли 20 пъти? Явно много да му се кефиш. :shock:

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Mon Oct 29, 2007 3:30 pm

Дарклинг, кое му е претупаното според теб? Аз не съм оставал с подобно впечатление... при никое от двадесетте ми гледания на филма Embarassed
Много бързо се развиваше действието просто. За прекалено малко време филмът залива зрителя с прекалено много информация. Не че не я смелих тази информация, просто останах с усещането че не е това начина, по който трябва да бъде поднесена. Развръзката пък беше много кратка и незадоволителна. Въпреки това филмът е много добър и аз също съм го гледал доста пъти :)
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Mon Oct 29, 2007 5:31 pm

Охооооо. И аз съм остро за Gattaca и Dark City. :mrgreen: Вторият ми е един от любимите евър. Макар че май и другият би трябвало да включа в списъка, защото е прекрасен!!

Гледах пак първият Батман. И продължава да си е едно много забавно лигавене. Но за разлика от 90 год., когато го гледах за първи път, сега и Джак ми изглежда лигльо. :roll:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Mon Oct 29, 2007 6:21 pm

http://www.rottentomatoes.com/vine/show ... p?t=590357

Съвпадение? Ето и мнението на колегите киномани. Дарк Сити ше се наваксва определено.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Wed Oct 31, 2007 12:01 pm

Open Range - поредния посредствен филм на Костнър. :( Започва добре, към средата се разводнява и действието става едно бавно-мудно такова. Ако наште си бяха взели накрая можи бе филма щеше да е доста по-хубав. :wink: Иначе на фона на съвсем малкото уестърни изизащи вече се ядва. Ама главно заради носталгията по жанра.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Wed Oct 31, 2007 12:08 pm

Всъщност е от добрите на Костнър. :wink: Повечето критици и зрители му се кефят.

Ей затва е важно да се знае кво да се очаква от филмите. Аз буквално се валях от кеф в топлата бавна светлина на филма, която ме накефи дори повече от култовия шутаут в края. 8-)
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests