Гледано напоследък, Part III

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20293
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Aug 30, 2007 10:06 am

Хм фърлих най-сетне едно око на Aeon flux, става за 1 гледане колкото да не заспим. Мдам и около 15 минути от Спайди3 колкото да видя пясъчко и симбионта ефектите. За останалото се оказа че нямам душевната сила да се самоизтезавам с гледането му.
:ninja:

User avatar
grellian
E'lir
Posts: 194
Joined: Fri May 25, 2007 7:48 pm

Post by grellian » Thu Aug 30, 2007 11:22 am

хах.и аз нямах нервите да го изгледам.единственият момент,който ми хареса беше като удари Мери Джейн :rofl: :rofl:

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Thu Aug 30, 2007 12:54 pm

BaYa wrote:Тааа, миналият вторник почнахме Лост. До 15-та серия на първият сезон сме, но все мисля и премислям дали да продължавам или не.
И не разбирам едно нещо - първият сезон е от 2005 година. Как може да има вече четири сезона тогава? А и май оставаха още 2, нали!?
Бая, в темата за сериалите сме писали доста коментари за "Лост", така че ако искаш погледни там. Сериалът има 3 сезона излезли, не 4. Остават още - хаха - 3, като бройката серии ще е за 2, но ще ги разтеглят излишно в продължение на 3 години. Моето мнение е, че може да се гледа едва след като излезе всичко. Другият вариант е да погледаш и да видиш дали ще ти допадне.
Накратко мнение за сезоните:
Първи сезон - става, но е пълен с безсмислици и висящи въпроси без отговор. Краят (последният епизод) е съвършена гавра със зрителите. Терминът "отворен финал" просто не е достатъчен. От друга страна има интересни герои и случки и по някоя емоция във взаимоотношенията тук-там. И е интересно какви са всичките тия мистерии.
Втори сезон - гаврата със зрителя достига ново равнище. Въвеждат нови герои. Старите загадки не намират отговор (или намират, но половинчат), за сметка на това се появяват нови. Старите герои не приличат на себе си и правят неща, които изобщо не се връзват с личностите им от първия сезон. Краят е като края на първия сезон - не сюжетно, а по отношение на равнището на гаврата със зрителя.
Трети сезон - с пълна сила навлиза сложната метафизика, загатната в предишните сезони. "Вие си мислите, че знаете какво става, но ние сега ще ви покажем" е мантрата на сценаристите и в един момент това става твърде предвидимо и скучно. Героите отдавна вече се държат нелогично, свикнахме им. По някой опит за загадка тук-там, но проблемът е, че вече не ни пука. Финал - отворен, но с някакво чувство за завършеност, така че планирам да гледам по-нататък, само когато излезе и най-последният епизод на най-последния сезон.
И така :)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Thu Aug 30, 2007 1:23 pm

Благодарско Гибли! Не бях разбрала правилно за сезоните значи. Сега, в свободните моменти, се ровя из темата за сериите за да се доинформирам. Но все пак, на средата на първият сезон, вече ме дразни!! :twisted:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Thu Aug 30, 2007 1:29 pm

О, ами аз го гледах, защото исках да видя дали нещо няма да се разбере накрая за някоя от мистериите, иначе не бих казала, че ми е от най-любимите сериали :P.

Стар Трекът рути :), гледам си третия сезон и си е голям кеф.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Thu Aug 30, 2007 2:21 pm

Ленче, новият или старият сериал?

ПП: Аз, чак на трето гледане на началото на първият сезон на Лост, забелязах полярните мечки! :oops:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Thu Aug 30, 2007 2:30 pm

Star Trek: The Next Generation season 3 :lol:.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Aug 30, 2007 2:50 pm

Абе вие нямате ли си тв тема? БаЙа, що не гледаш къде пускаш?
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Thu Aug 30, 2007 3:11 pm

Темата се казва Гледано напоследък, тъй че какво са сбъркали?

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Thu Aug 30, 2007 3:29 pm

Ленче май съм гледала нещо от него, но нямам никакъв спомен. Давай повечко информация, като гледаш. Че отчаяно търся по-качествени сериали за гледане! :beer:

Шайхири, никой не те пита! Нито ти държи сметка за зверското оспамване на всяка тема! Та млък! :devil:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Aug 30, 2007 3:37 pm

едит: Мерси, все пак, че ме послуша и отиде в "сериалите".
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Thu Aug 30, 2007 4:09 pm

Шайхири, кога ще успееш да попиеш най-после, че не си център на вселената! Нито на планетата! Нито на държавата! И хич не си център на ничие вниманието! Още по-малко на моето. И, за съжаление, не мога да кажа че уважавам твоето мнение!
Над 30 годинки си вече, би трябвало да наглеждаш тоя болнав егоцентризъм. Или направо да си го лекуваш.
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Aug 30, 2007 4:12 pm

Сериозна препоръка за Baraka. Макар че той е още от '92 и достатъчно култов, за да сте го гледали. И визията му сигурно е била здраво новаторска тогава. Което е и най-важното, въпреки че и като музика и внушение е доста силен на места.

http://www.imdb.com/title/tt0103767/

Има толкова "фентъзи" моменти, че няма накъде. :) То е неизбежно, де, ако знаеш къде да търсиш и как да снимаш. Индия, Австралия, Камбоджа и даже "моя си" Исфахан. 8-)
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Aug 30, 2007 8:55 pm

сега почнах Дай Хард 4, дано е яко, нещо много екшън напоследък...

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Aug 30, 2007 9:23 pm

Много здрав е, но на голям екран направо те издухва.

Някой гледал ли е Кидз все пак?

http://en.wikipedia.org/wiki/Kids_(film)
http://www.imdb.com/title/tt0113540/

Емблематичен филм си е, посланията настрана.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 44 guests