Гледано напоследък, Part III

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Sep 22, 2007 2:57 pm

Четеш критика и мненията ти могат да бъдат "според еди кой си, филмът явно е еди какъв си, и ако е така, значи не става", но не и "филмът е еди какъв си и не става". Точка по въпроса, няма по сто пъти да се обясняваме за елементарни работи :?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sat Sep 22, 2007 3:05 pm

По нормалния начин, Дем. Четеш критика и специализирани форуми.
По тези форуми всички са представители на интелигенцията, както знаем. Or not. ;)
Знам, че е добър филм (въпреки вашите критики), коментирах по-скоро жанра.
В смисъл "Щом е романтична комедия, не може да е наистина добър филм"?
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sat Sep 22, 2007 3:29 pm

Demandred wrote:
По нормалния начин, Дем. Четеш критика и специализирани форуми.
По тези форуми всички са представители на интелигенцията, както знаем. Or not. ;)
Ми колкото и в нашия. :wink: Има си форуми и форуми, има си потребители и потребители. Не е много трудно да се различи шедоуденс от цитаделата.
Demandred wrote:
Знам, че е добър филм (въпреки вашите критики), коментирах по-скоро жанра.
В смисъл "Щом е романтична комедия, не може да е наистина добър филм"?
Не точно. Макар че дори прехвалените Hitch и Wedding Crashers, които гледах в Матрицата една безсънна идиотска нощ, си оставаха елементарни не-смешни не-романтични евтини ром-комки. Мисълта ми е, че на тоя фон квото и по-свежо да поставиш, изглежда като цвете. Без непременно да е.

Рол, разбрали сме се отдавна. Нищо не съм казал за Knocked up, освен, че не ме кефи жанрът му, разправяй се с тия дет са го гледали и го критикуват.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Sep 22, 2007 3:44 pm

Разправям се с теб, щото с тоя лаф за ДОРИ интелигенцията на запад, изказваш доста ясна позиция за това какво е филмът според теб. На която нямаш право, като не си го гледал.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Sat Sep 22, 2007 5:26 pm

shayhiri wrote: Не точно. Макар че дори прехвалените Hitch и Wedding Crashers, които гледах в Матрицата една безсънна идиотска нощ, си оставаха елементарни не-смешни не-романтични евтини ром-комки. Мисълта ми е, че на тоя фон квото и по-свежо да поставиш, изглежда като цвете. Без непременно да е.
Абе да си кажа честно дори и Hitch ми беше по-забавен от Позабременяла, както и по-сладникав. А Wedding Crashers е само около 100 пъти по-добър от Knocked up (лично мнение 8-) )

В смисъл "Щом е романтична комедия, не може да е наистина добър филм"?
Определението комедия за мен въобще не се връзва с въпросния филм. Но може би има и хора които са се смяли от сърце на тъпите лафове за напушването, мастурбирането и други подобни.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Sep 22, 2007 5:48 pm

Човече, това НЕ СЕ очаква да са смешните моменти от филма, ебаси, престани да го сравняваш с Американски пай.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Sat Sep 22, 2007 5:55 pm

На мен Позабременяла много ми допадна. Свежа комедия, ценни лафове, добри актьори, има си и някаква романтика вътре, още повече, че не е от захаросания тип.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Sun Sep 23, 2007 12:11 am

The Dragon wrote:
shayhiri wrote:По нормалния начин, Дем. Четеш критика и специализирани форуми. Знам, че не е популярно занимание. :)

В Щатите само като кажеш Апатоу, и правят метани.
В Рататуи имаше интересен монолог за критиката. Да вметна.
Мдам, хубаво е, че не съм единственият, който му е обърнал внимание :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Mon Sep 24, 2007 11:56 am

Този уикенд си изгледах Kill Bill-овете пак и се размазах от кеф. Тарантино е гениално ненормален изрод просто. Ей няма друг такъв. За довечера съм си приготвил Dead Proof на двд, а сега в офиса слушам саундтрака на първия Kill Bill и се размазвам. 8-)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Sep 24, 2007 9:16 pm

Изгледах Shaun of the Dead. Много приятен, с изключение на една дълга и скучна сцена в един бар към края. Най-добрата пародия на зомби-филмите след Планета Страх.

Изгледах и Dead or Alive. Последните 30 минути от това 80-минутно-безумие просто не ги издържах и поприскипнах бая сцени. То хубаво че има яко цици и красиви женски тела, които се мелят, ама и те не могат да спасят тоя филм...Добре, че не отидох на кино (не че съм се засилил де то е ясно, че си е като късния Бол филмецът и без да го гледаш...).

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Sep 24, 2007 9:31 pm

Не, просто си го гледал сам :) С компания е размазващ. Хвана ли ебавките с Мортал Комбат?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Sep 24, 2007 10:53 pm

Не, фанах Джейми Пресли и Холи Валанс.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Tue Sep 25, 2007 9:35 am

Изгледах Хелбоя вчера и си изкефих. Една от по-добрите екранизации по комикси. Не е на нивото на X-men-ите ама радва. Абе Гилермо ми харесва все повече като режисьор. С нетърпение очаквам следващия Хелбой догодина. :popcorn:

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Sep 25, 2007 10:27 am

Много е як, и аз много си го харесвам. А и Рон Пърлман Е Хелбой.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Sep 25, 2007 11:51 am

Имаме ГОЛЯМ късмет, щом изобщо са решили да правят двойка. Първият изкара много по-малко отколкото заслужаваше. А беше толкова добър и оригинален.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests