Гледано напоследък, Part III

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
BaYa
Forsaken

Post by BaYa » Tue Aug 28, 2007 4:11 pm

Вярно ми писна от твойто ерре ке ерре, така че това ще е последният ми пост по темата.
Ти вярно си много зле, особено със слуха/зрението. И си изсмукваш думи на хората (кой какво бил казал) от пръстите! Защото ми е много интересно къде съм написала че Командо е нещо повече от това за което го смятат останалите (които са го гледали).
Но продължих флейменето (мда, това е единственият мерак който ти имам), просто защото от човек с твоят вкус и "опит" в седмото изкувство не приемам забележки. Можеш да се биеш колкото си щеш в "професията", не минава! За вкусът ти, ептен!
Но до сега флейменето беше любезно и възпитано защото ми изглежда че не си струва човек да си губи възпитанието. И все още не съм слязла на твойто ниво понеже все още не съм те нарекла нищо особено. И няма и да слезна; но писва това твое пилене!
Край по въпроса за Командо от мен!
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

Amos Trask
Aes Sedai

Post by Amos Trask » Tue Aug 28, 2007 5:26 pm

Бая, не се впечатлявай, човекът е клиничен случай. :shark:
:shark:
Feel the summer!

shayhiri
Elder God

Post by shayhiri » Tue Aug 28, 2007 5:41 pm

От което някак си "се впечатлявате" точно вие двамцата. :wink: Go figure.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

Xellos
Moderator

Post by Xellos » Tue Aug 28, 2007 5:46 pm

Мдаа лепат се :) Ми не е имало отдавна в тоя форум човек обзет от толкоз любов откак Нарцис открил себе си да си говорят колегите.
If you have come to these pages for laughter, may you find it.
If you are here to be offended, may your ire rise and your blood boil.
If you seek an adventure, may this story sing you away to blissful escape.
If you need to test or confirm your beliefs, may you reach comfortable conclusions.
All books reveal perfection, by what they are or what they are not.
May you find that which you seek, in these pages or outside them.
May you find perfection, and know it by name.

shayhiri
Elder God

Post by shayhiri » Tue Aug 28, 2007 6:06 pm

Нарцис е пич и е бил в пълното си право да си се кефи, бтв. :idea:

Освен това няма нищо общо с дискусията.

:lol: За разлика от мъдростите на Амос от сорта на "Шварценегер станал известен с Командо" - изглежда не особено наясно, че Арнолд има късмета да пробие точно с гениалните Конан ('82) и Терминаторът ('84). :roll: А последвалият Командо е известен само и единствено с тоталния си дебилизъм на всяко ниво от продукцията. (Картонени макети на войници!) Може би най-известният лош филм изобщо, съдейки и по всеобщото мнение и гаври по специализираните форуми.

(Да не говорим пък как успехът за Сталоун дошъл точно/чак с Кобра. :lol: )

Ако случайно някой още не вярва, да го гледа просто. :mrgreen: Има го в Арената.
Last edited by shayhiri on Tue Aug 28, 2007 6:29 pm, edited 1 time in total.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

tigermaster
Elder God

Post by tigermaster » Tue Aug 28, 2007 6:25 pm

shayhiri wrote:гениалните Конан ('82)
Откак го гледах преди десет години досега винаги ми е било чудно какво точно му е гениалното на този филм. В смисъл, тогава ме дразнеше неимоверно, а по принцип би трябвало такъв филм да ми хареса. Особено на онази възраст.
Amos Trask wrote:
shayhiri wrote:Амос, ето все пак малко food for thought: http://imdb.com/title/tt0088944/board/flat/13210857?p=1
Знам ги тия Things_I_learned_from_...-теми в IMDB. Много са забавни. И кво? :mrgreen:
Оооо, да. Любимите ми темички в онзи сайт. Имаше преди време и за "Седемте исторически гафа в "Кралят на скорпионите" или нещо подобно - много култова тема.

Колкото до пословичния дебилизъм на "Командо" - просто сто процента съм сигурен, че всичко е нарочно. Няма никаква възможност някой над десетгодишна възраст да се взима насериозно, пишейки нещо такова - и си кефи. Този филм е истинска класика в тъпия екшън и заслужава уважение.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „Tenet“/“Тенет“

Amos Trask
Aes Sedai

Post by Amos Trask » Tue Aug 28, 2007 6:31 pm

shayhiri wrote: За разлика от мъдростите на Амос от сорта на "Шварценегер станал известен с Командо"
Този цитат чрез SMS от космоса ли го получи? :lol: :lol: :lol: :rofl: ImageImage
Feel the summer!

shayhiri
Elder God

Post by shayhiri » Tue Aug 28, 2007 6:34 pm

Amos Trask wrote:Филмът и днес ми е почти толкова интересен, колкото и тогава. Още си пазя старата видеокасета с двата филма на успеха - Кобра със Слай и Командо с бат Арни. Грайндхаус отвсякъде! :mrgreen: Колко се е въртяла, ех...
Скоро си купих DVD-то на Командо, а тия деня и Кобрата ще се вземе, но някак си не е същото като на добрата стара касетКа. Anyway, култът си е култ. :D
Айде да видим можеш ли да увърташ находчиво. :popcorn:

Amos Trask
Aes Sedai

Post by Amos Trask » Tue Aug 28, 2007 6:43 pm

Хубавото е, че си и упорит. :mrgreen: Жалко, че не си запознат със значението на популярния жаргонен израз "едикаквоси на успеха" (as in "кръчмата на успеха"), който се използва за подчертаване на значимостта на споменатия обект за споменаващият го. :lol:
Feel the summer!

shayhiri
Elder God

Post by shayhiri » Tue Aug 28, 2007 6:54 pm

Е, жалко наистина. :lol: Занапред ще го знам. Дано го знае и още някой освен нас двамата.

Последно, смяташ ли Командо за целенасочена пародия тип Грайндхаус, както намеква постът?

Amos Trask
Aes Sedai

Post by Amos Trask » Tue Aug 28, 2007 7:14 pm

Не, за десети път - смятам го за як чийз-фест ноу-брейн кик-ес слотър-дъ-бед-гайс-уит-а-потейтопилър факинг-куул 80's експлозив-екшън. :mrgreen: И ще продължавам да му се кефя. А ти си пиши... :shark:
Feel the summer!

BaYa
Forsaken

Post by BaYa » Wed Aug 29, 2007 9:42 am

Като сме почнали с мега-отклоненията от темата, нуждая се от напътствие!
Може ли някой/я любезен/а съфорумец/ка да ме ориентира в редът на трите филма за Борн (Мат Деймън). Че си ги тегля в момента, но понеже ни им обърнах голямо внимание когато излязоха, та не знам в какъв ред да ги гледам. :oops:
Благодаря предварително! :mrgreen:

ПП: Амос-е, не си хаби повече невронки! :wink:

Delegat
Mistborn

Post by Delegat » Wed Aug 29, 2007 9:49 am

Самоличноста -> Превъзходството -> Ултиматума на Борн И ти препоръчвам първо да прочетеш книгите :)
Last edited by Delegat on Wed Aug 29, 2007 9:52 am, edited 1 time in total.

BaYa
Forsaken

Post by BaYa » Wed Aug 29, 2007 9:51 am

Ахам. Благодаря, Delegat-e! :D

Delegat
Mistborn

Post by Delegat » Wed Aug 29, 2007 9:52 am

Пак заповядай :P