Абсурдистан, и те за теб достойни, майко, бяха!

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Aug 08, 2008 5:24 pm

Нищо не е изтрито, виж на дъното на форумите ;)

А иначе да, от спорове от скука рядко излиза нещо читаво :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Aug 08, 2008 5:41 pm

Плюс това обикновено два жълти картона са равни на един червен. Принципно де. Тук не е така. Преди няколко години щях да си изкарам боя от един познат, който седна да обяснява на всеослушание колко кофти твари са жените. Просто го попитах що обижда майка си, та после трябваше да го спират да не ми налети. Тъпо е. Неандерталско ми е и някак не е на моето ниво, че и на нивото на повечето хора, с които се движа. Та иначе казано, мурви много, ама и неандерталци, които си падат точно по мурви - дал Бог. Вероятно невнятен за нас вселенски замисъл. Ако нямаше мутри, които да искат мурви, щеше ли аджеба да има изобщо мурви?

Байче, хубаво си го казала за Нур, споко. Ами оправи й микрочипа, деанам :?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Fri Aug 08, 2008 5:58 pm

Виждам колко приятно се развиха нещата от последния спор, за което браво.
Като бургазлия и човек, който има няколко приятели в Бургаския свободен, бтв, бих потвърдил, че гледката пред входа на сградата е понякога като преди концерт на Камелия...а от свидетелски показания знам, че доста от тях са мурви.
В Бургас наистина малко така се получиха нещата, че де що има интелигентни и свестни момичета избягаха я към София, я към чужбина :(
Затова пък в последно време са се нароили повече от всякога хашлашки компании (или както ги наричахме по нашенско време коч компании).

До Трип: Ако се занимаваш с английска филология, с каквото впечатление останах, дали, не си завършил бургаското АЕГ? Кой випуск? (леле тва сигурно трябваше на лично).

И последно до всички: Следите ли събитията в Осетия, да пуснем тема, ако има заинтересовани.

Sorry за офтопика, където го има. Малко съм сънен още след нощната ;)
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Aug 11, 2008 12:50 am

Просто не е честно. Да ме няма за няколко дни и да се наслаждавате на война :( Та сега си наваксвам от нюзуайъра. Време е становете да се наиграят на независими държави и да се върнат където им е мястото - при Матушкая Рус.

Като цяло това бележи края на разширяването на НАТО на изток, страхотен успех за Медведев и завръщане на Русия в голямата игра. Давайте Братушки!
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

alex_sultanov

Post by alex_sultanov » Mon Aug 11, 2008 1:02 am

Изприщвам се от русофили. :x

Но да те питам културно. Теб лично къв ти е кярът от цялата работа?

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Aug 11, 2008 1:09 am

alex_sultanov wrote:Изприщвам се от русофили. :x

Но да те питам културно. Теб лично къв ти е кярът от цялата работа?
Комбинация от славянски национализъм, малко Realpolitik и желание да видя щатите изтласкани от централна азия.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

alex_sultanov

Post by alex_sultanov » Mon Aug 11, 2008 1:17 am

Последното съм склонен да го приема за причина, макар да не ме касае пряко, а и не харесвам алтернативата. Но и ти ще ме разбереш като подчертая, че не се имам за славянин и не мога да се възхищавам на политически ходове, когато водят до избиването на десетки хиляди невинни пред очите ми, потъпкване на международни норми и дестабилизация на района, а и целия свят.
Last edited by alex_sultanov on Mon Aug 11, 2008 1:18 am, edited 1 time in total.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Aug 11, 2008 1:18 am

alex_sultanov wrote:Последното съм склонен да го приема за причина, макар да не ме касае пряко. Но и ти ще ме разбереш като подчертая, че не се имам за славянин и не мога да се възхищавам на политически ходове, когато водят до избиването на десетки хиляди невинни пред очите ми, потъпкване на международни норми и дестабилизация на района, а и целият свят.
Говориш за Косово нали?
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

alex_sultanov

Post by alex_sultanov » Mon Aug 11, 2008 1:22 am

Именно. И за всички останали случаи, без значение кой, защо и как. Не виждам защо един мислещ човек би се радвал на война. Разбирам го идеално (човека) и знам как разсъждава - но хич не ми харесва.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Aug 11, 2008 2:00 am

Аз не се радвам на войната, а само на геополитическите и последствия.

САЩ с категоричния им отказ за намеса ясно показаха колко ценят Грузия като съюзник в НАТО. Огъня скоро ще спре и то с относително щедър мир за Грузия, но имиджа на САЩ във становете и Украйна е сринат окончателно. Даже е е по-зле от Мюнхен и въпроса за Чехословакия.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Tue Aug 12, 2008 10:12 am

Маргините забравиха арестантските си болежки и вече порят вълните с яхта, кръстена на заветната мечта на двамата братя Freedom, разкрива вестник “Стандарт“. :lol:

http://dnes.dir.bg/2008/08/12/news3282295.html
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Aug 12, 2008 11:46 am

Не е баш ОТ Абсурдистан, но е АБСУРДНО и определено ни върза и нас, така че го пускам тук.
"Неземните" фойерверки на олимпийските наистина са били неземни - КИТАЙЦИТЕ СА ГИ НАПРАВИЛИ СЪС CG! :lol:

"I was in Tiananmen Square on Friday evening, reporting and writing a column on the tens of thousands of jubilant Chinese citizens who gravitated there to celebrate. Those people saw two tiny flarelike blasts pop in the sky, followed by a lot of nothing, and they were probably baffled by the widespread reports of the lit-up sky, exploding footprints and brilliant fireworks. And today, I'm thinking those people are relieved to learn they're not losing their marbles.

...You don't mislead the public. You don't Photoshop the goods, or use a computer generation, in an attempt to create events that aren't there, especially when you're presenting an event to the public as if it's a true happening."

"It took something like a year to create that CG fireworks sequence. The ceremony's visual effect team head, Gao Xiaolong, said: "Most of the audience thought it was filmed live — so that was mission accomplished.""


Update: Не е СЪВСЕМ абсурдно - CG-то е било за предаването от птичи поглед. Останалото е било истинско, макар и не чак толкоз впечатляващо...


More Olympic weirdness:

http://afp.google.com/article/ALeqM5gyX ... HF3-tOElRA

The little girl who starred at the Olympic opening ceremony was miming and only put on stage because the real singer was not considered attractive enough, the show's musical director has revealed.

Pigtailed Lin Miaoke was selected to appear because of her cute appearance and did not sing a note, Chen Qigang, the general music designer of the ceremony, said in an interview with a state broadcaster aired Tuesday.

Photographs of Lin in a bright red party dress were published in newspapers and websites all over the world and the official China Daily hailed her as a rising star on Tuesday.

But Chen said the girl whose voice was actually heard by the 91,000 capacity crowd at the Olympic stadium during the spectacular ceremony was in fact seven-year-old Yang Peiyi, who has a chubby face and uneven teeth.

"The reason why little Yang was not chosen to appear was because we wanted to project the right image, we were thinking about what was best for the nation," Chen said in an interview that appeared briefly on the news website Sina.com before it was apparently wiped from the Internet in China.

...

"The reason was for the national interest. The child on camera should be flawless in image, internal feelings, and expression," said Chen, a renowned contemporary composer and French citizen.

"Lin Miaoke is excellent in those aspects. But in terms of voice, Yang Peiyi is perfect, each member of our team agreed," he said.

He said the final decision to stage the event with Lin lip-synching to another girl's voice was taken after a senior member of China's ruling Communist Party politburo attended a rehearsal.

"He told us there was a problem that we needed to fix it, so we did," he said, without disclosing further details of the order.

alex_sultanov

Post by alex_sultanov » Tue Aug 12, 2008 12:01 pm

AlDim wrote:Не е баш ОТ Абсурдистан, но е АБСУРДНО и определено ни върза и нас, така че го пускам тук.
"Неземните" фойерверки на олимпийските наистина са били неземни - КИТАЙЦИТЕ СА ГИ НАПРАВИЛИ СЪС CG! :lol:

"I was in Tiananmen Square on Friday evening, reporting and writing a column on the tens of thousands of jubilant Chinese citizens who gravitated there to celebrate. Those people saw two tiny flarelike blasts pop in the sky, followed by a lot of nothing, and they were probably baffled by the widespread reports of the lit-up sky, exploding footprints and brilliant fireworks. And today, I'm thinking those people are relieved to learn they're not losing their marbles.

...You don't mislead the public. You don't Photoshop the goods, or use a computer generation, in an attempt to create events that aren't there, especially when you're presenting an event to the public as if it's a true happening."

"It took something like a year to create that CG fireworks sequence. The ceremony's visual effect team head, Gao Xiaolong, said: "Most of the audience thought it was filmed live — so that was mission accomplished.""

Update: Не е СЪВСЕМ абсурдно - CG-то е било за предаването от птичи поглед. Останалото е било истинско, макар и не чак толкоз впечатляващо...
Тъкмо щях да питам "тва шега ли е?". :?

Не знам кво/дали изобщо са бутали после, но ето оригиналът - и си е баш впечатляващ, най-могъщите фойерверци евър: http://www.youtube.com/watch?v=NQvZA2RmTL8&NR=1

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Wed Aug 13, 2008 10:08 pm

Из утрешните новини:

Бате Борисов наказа Левски
Възмутени млекари поискаха среща с кмета на София


:mrgreen:

User avatar
Vankata
Paragon
Posts: 615
Joined: Fri Dec 17, 2004 4:39 pm

Post by Vankata » Wed Aug 13, 2008 10:13 pm

Interpreter wrote:Из утрешните новини:

Бате Борисов наказа Левски
Възмутени млекари поискаха среща с кмета на София


:mrgreen:
Дали пък някой журналист няма да се сети за многозначителното заглавие "Бате Борисов вкарва един гол на Левски"??? :mrgreen:
Заповядайте в Клуб за фантастика и фентъзи "Соларис" - гр. Пловдив

Събираме се всеки петък от 18:00 пред книжарница "Литера" на Джумаята.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 12 guests