Кой какво чете, part II

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue May 22, 2007 8:27 pm

Мен пък не ме радват. Илионът е готин само ако бъде завършен добре, а Олимп не го завършва добре. Ерго...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Tue May 22, 2007 9:48 pm

Наскоро започнах The Hollowing на Робърт Холдсток. Баси стила, баси атмосферата. Книгата е доста налудничава и странна, но какъв стил само... Още съм в самото начало, но силно я препоръчвам, както междувпрочем прави и любимият на форума Гай Гавриел Кей. Това просто за обща култура ви го казвам :Р

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Post by трубадур » Tue May 22, 2007 10:00 pm

Ако доживея след Станек, почвам поредицата на E. E. Knight "The Vampire Earth" - някой пробвал ли я е?

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Wed May 23, 2007 12:35 am

Ти не се отказваш, обаче. :shock:
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Post by трубадур » Wed May 23, 2007 8:24 am

Ми не се отказвам, даже я прочетох, та вече преминах от "леко" към доста неадекватен. МИ мнението ми остава същото. Съкс на килограми, битката беше единственоео що-годе прилично нещо в тази книга, но и тя беше омазана. Четете, не искам само аз да съм зле :P

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Wed May 23, 2007 10:34 am

Аре после да ми я дадеш да я погледна.
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Wed May 23, 2007 10:50 am

Станек ми изяде хляба. :(
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Post by трубадур » Wed May 23, 2007 11:29 am

Corwin, ако си сериозен мога да ти я метна по мейл. То вярно, че ще те обезглави, ама щом настояваш. Но някак си не искам да ти я давам, после сигурно ще ме мислиш за враг номвр едно, най-умразното нещо на планетата :P
Ако си готов, обаче, да жертваш мозък и интелект на килограми ще ти я дам :wink:

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Wed May 23, 2007 11:36 am

(О)мразно. ;)
Мислех че я имаш хардуеърна версия не софтуеърна - стар съм вече да чета на компа. А иначе понеже ме мързи да пиша - ето причините поради които искам да я прочета:

http://www.starlighter.info/forum/viewtopic.php?t=1352

Карма. ;)
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Post by трубадур » Wed May 23, 2007 6:50 pm

Знак как се пише, даже оригиналната идея неше "У"-то да е с главна буква, ама идеята загина нейде по трасето, а и подобни грешчици предполагам са ми простени, след подобна "творба" си трябва време за реабилитация. По-късно почвам новия Толкин, би трябвало да ми мине :wink:

User avatar
grellian
E'lir
Posts: 194
Joined: Fri May 25, 2007 7:48 pm

Post by grellian » Fri May 25, 2007 8:56 pm

Аз пък сега чета "Кентърбърийски разкази" на Чосър-да се изядете!
а, да...реших този път да прочета докрая онази поредица от книги на Марион Зимър Брадли за Авалон,че като за пръв път ги четох,бях много малък :D а след това веднага се прехвърлям на "Джонатан Стрейндж и мистър Норел"!

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Sun May 27, 2007 11:38 am

grellian wrote:Аз пък сега чета "Кентърбърийски разкази" на Чосър - да се изядете!
Браво, браво, само така :) Аз трябваше да го чета по английски в 9-ти клас, доколкото си спомням, и беше една от малкото книги от иначе тъпата задължителна програма, за която не съжалявах, че съм я прочел.
grellian wrote:а след това веднага се прехвърлям на "Джонатан Стрейндж и мистър Норел"!
Виж, ако го имаш в оригинал, направо почвам да ти завиждам :) Иначе ако не си чел "Хиперион" на Дан Симънс, почни го след Чосър, ще видиш приятни аналози
This signature is not yet rated

User avatar
grellian
E'lir
Posts: 194
Joined: Fri May 25, 2007 7:48 pm

Post by grellian » Sun May 27, 2007 5:36 pm

е,не,нямам "Джонатан Стрейндж и мистър Норел" в оригинал,но "Хиперион" задължително ще я прочета!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue May 29, 2007 9:19 pm

Абе аз не за четене (чета си седмия Малазан с кеф), но исках да се похваля, че вече имам цялото Чун Куо в оригинал, след като Амелия беше така прекрасна да ми го набави :) Много се кефя, някой ден дори ще ги изчета, пък нека си се разбозявя колкото ще :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue May 29, 2007 10:15 pm

Як ли е Малазанът?

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 63 guests