Кой какво чете, part II

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Tiaiel
E'lir
Posts: 165
Joined: Sat Mar 19, 2005 10:08 am

Post by Tiaiel » Mon Jan 29, 2007 12:18 pm

Клифърд Саймак - Паралелни светове.
Простете непросветеността - какво е това Траксас :)
Има нещо в съществуването на черна дупка в съседство,което води до безсънни нощи.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Mon Jan 29, 2007 12:22 pm

Посредствен детектив, маскиран като генерично фентъзи.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Post by Daggerstab » Mon Jan 29, 2007 12:52 pm

Да се похваля - миналата събота си купих и прочетох "Приказка без край" на Енде. "Аз доволен", както казваше ескимосът от едно анимационно филмче...
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Mon Jan 29, 2007 2:36 pm

Daggerstab wrote:Да се похваля - миналата събота си купих и прочетох "Приказка без край" на Енде. "Аз доволен", както казваше ескимосът от едно анимационно филмче...
Завиждам ти че си я прочел за първи път. Моят екземпляр на нищо не прилича вече след 5 препрочитания. Меко казано една от най-добрите детски книги ever.

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Mon Jan 29, 2007 2:44 pm

"Приказка без край" е просто разкошотийка отвсякъде :P Чела съм я минимум 5 пъти и всеки път ми е интересна. Мнооого си я обичам :)

User avatar
Regsa
Sorcerer
Posts: 444
Joined: Sun May 09, 2004 12:46 pm
Location: the Bird's cave

Post by Regsa » Mon Jan 29, 2007 9:24 pm

Невероятна книга е "Приказката".
Dagger, ако си намериш и "Момо" гарантирам ти, че не само ще си доволен като ескимос, но и щастлив като мида :)
"Somewhere over the rainbow way up high
There's a land that I've heard of once in a lullaby..."

SilverLill
Commoner
Posts: 38
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:39 pm

Post by SilverLill » Mon Jan 29, 2007 11:48 pm

Fool's Errand на Хоб, много е хубава, но малко трудно ми върви :(

User avatar
Saliin
Commoner
Posts: 33
Joined: Sun Jan 28, 2007 1:06 pm

Post by Saliin » Tue Jan 30, 2007 10:35 am

"Камъкът на сълзите" на Тери Гудкайнд
Много добро,вече съм почти на края и нямам търпение да намеря следващата книга.
Слънчевата светлината мисли, че е по-бърза от всичко, но греши. Без значение колко бързо пътува тя, тъмнината винаги е там първа и я чака.

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Tue Jan 30, 2007 10:36 am

Радвай се,това е последната хубава книга в поредицата :D
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Jan 30, 2007 12:16 pm

Почти свърших с Вихър от Мечове на Мартин.

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Post by Shamajotsi » Tue Jan 30, 2007 6:25 pm

В библиотеката в училище ми допадна една корица - "Pawn of Prophecy" на Дейвид Едингс - и ето ме на третата книжка. В този ред на мисли - как намирате българските издания (оформление, превод)? Мисля да си ги купя, ама нещо като видях как са превели имената на отделните части вземам да се замислям. То не че и аз бих измислил нещо по-добро, ама не ме радва това, че ги няма шахматните термини в 3 от петте имена...

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Tue Jan 30, 2007 7:58 pm

Днес подпуках Пътуване към Сарантион на Гай Гавриел Кай, още от началото ме грабна :D

User avatar
Кикаха
E'lir
Posts: 196
Joined: Sat Jul 16, 2005 10:23 am

Post by Кикаха » Tue Jan 30, 2007 9:25 pm

Shamajotsi wrote:В библиотеката в училище ми допадна една корица - "Pawn of Prophecy" на Дейвид Едингс - и ето ме на третата книжка. В този ред на мисли - как намирате българските издания (оформление, превод)? Мисля да си ги купя, ама нещо като видях как са превели имената на отделните части вземам да се замислям. То не че и аз бих измислил нещо по-добро, ама не ме радва това, че ги няма шахматните термини в 3 от петте имена...
Аз ги имам,но са ми малко изпокъсани :roll: .Иначе не съм чел книжките на английски за да знам дали превода на български е по-добър или не.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Tue Jan 30, 2007 10:05 pm

Delegat wrote:Днес подпуках Пътуване към Сарантион на Гай Гавриел Кай, още от началото ме грабна :D
Дано да ти хареса и до края, делегат.

User avatar
Benedict
E'lir
Posts: 178
Joined: Sat Jun 26, 2004 8:19 pm

Post by Benedict » Wed Jan 31, 2007 2:06 pm

Аз пък свърших "Волни хоризонти" и може да се каже, че остъпва на единствената друга Аргуска антология, която съм чел - Храбрите. И то доста.

Ако ви попадне случайно сборника, бих ви препоръчал да прочетете "Орис" на Александър Бакалов, който е моят личен фаворит - оригинален, с чудесен стил и черно чувство за хумор. :) И разни такива философски размисли се промъкват. Просто брилянтен.
Другите два разказа, които ми харесаха, са "Някъде в провинцията" на Ценка Бакърджиева и "Дакс се завръща или износ на страх" на Кирил Добрев и Валентин Иванов. Като се има предвид, че разказите са 20.. бройката на добрите е доста отчайваща, но не и изненадваща. Има 4 разказа на единия съставител и един на другия. А произведенията, които са взели първо и второ място са си разочарование отвсякъде, гореизброените са с пъти по-силни. ;)

И сега отново хванах "Джонатан Стрейндж и мистър Норел" ;)
Last edited by Benedict on Wed Jan 31, 2007 4:23 pm, edited 1 time in total.
Sad But True - бaджакът ти ме натъжава истински

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 60 guests