Кой какво чете, part II

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Thu Nov 15, 2007 3:47 pm

Аз чета - или по-скоро, разглеждам снимките и чета текстовете по тях - Just Another War. Ужасяващо страхотни, са снимките! :?
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Thu Nov 15, 2007 5:22 pm

Interpreter wrote:Внимавай, в дни на предколедни пости е опасно четиво :wink:
Еми добре, че не постя :) :roll:
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Nov 16, 2007 4:48 pm

Изчетох Claw of the Conciliator на Улф и в момента съм към средата на Sword of the Lictor. Този човек е гений...
And you can't dance with a devil on your back...

fantasy_fan
Scholar
Posts: 100
Joined: Sun Sep 02, 2007 11:07 am

Post by fantasy_fan » Fri Nov 16, 2007 5:13 pm

Този човек е гений...
Даа, така си е.

Интересно е, че четирилогията е по-сложна за четене на български, заради "рязането и късането" при превода; на английски процесът на четене върви като по вода :D .
(Ако сте по-взискателни четете родния превод, щот така има по-голямо удовлетворение при сглабяне на цялата картинка - наистина си напрягаш "въображението и Сивото вещество". :D )

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Sat Nov 17, 2007 3:27 pm

Преди малко завърших всичките досега излезли книжки на Наоми Новик за Темерер (четири на брой). Определено много оригинална идея, хареса ми въображението, а и фактът, че действието се развива по време на Наполеоновите войни също помага (периодът ми допада много). За съжаление, трябва да отбележа известно клонене към евтина комерсиалност с всяка следваща книга след първата, с доста явна мисъл за екранизиране. Все пак, дозата комерсиалност все още не е твърде голяма, за да ме отблъсне.

Предполагам, че ще продължа да следя поредицата, дори само за да разбера как ще завърши. Надявам се обаче Новик да не смята да напише 20 книги, както любимият и Патрик О'Брайън ("Господар и командир", ако на някого името не говори нищо; всъщност неговите книги даже са 21). Като цяло, заслужава си да се прочете (и се надявам някой да преведе книжките скоро на български), но не може да се сравнява с Ериксън или Мартин по обхват на историята и развитие на героите.
This signature is not yet rated

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Nov 17, 2007 4:19 pm

Превежда се, споко ;)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
grellian
E'lir
Posts: 194
Joined: Fri May 25, 2007 7:48 pm

Post by grellian » Sat Nov 17, 2007 5:52 pm

Аз съм чувал доста добри отзиви за книгите на Наоми Новик и предполагам, че като ги преведат, ще си ги купя. Режисьор на първият филм ще бъде Питър Джаксън, нали?
По темата- чета "Лудият жезъл" на Роджър Зелазни :)

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Sat Nov 17, 2007 5:57 pm

Аз пък почнах Играчите от Титан и си чета с кеф. Увлекателния стил на Дик и невероятното му въображение са на висота както винаги. :lol: Направо се чудя защо протаквах досега започването на книжката. За съжаление както повечето хубави неща се очертава да свърши прекалено бързо. :cry:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Nov 17, 2007 6:07 pm

Веднага подхващай Трите Стигми на Палмър Елдрич :)
Още по-болна е :lol:
This is it. Ground zero.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Sat Nov 17, 2007 6:54 pm

Moridin wrote:Веднага подхващай Трите Стигми на Палмър Елдрич :)
Още по-болна е :lol:
Веднага щом довърша Играчите. Заредил съм я вече. :lol:

Някакво инфо да има дали Инфодар ще се смилят над нас и смятат да пускат още книжки от Дик? :roll:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Nov 17, 2007 6:58 pm

Скоро не, уви ;(
This is it. Ground zero.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Sat Nov 17, 2007 7:02 pm

Moridin wrote:Скоро не, уви ;(
Ще задържа имената с който бих ги нарекал. :evil: Все пак благодарение на тях вече имаме три книжки от Дик на български - което е повече от всяко друго издателство омелило се да го издава в България.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sun Nov 18, 2007 12:20 am

Първа част (20 глави) от първа книга на Тъмната кула на Кинг.

И не изпитвам никакво желание да продължа. Нелош стил, характерно убедителни третостепенни герои - и нищо друго, което да хваща интереса.

Не знам как се очаква от читателя да иска да прочете още 2940 страници от същата история. Не знам и самият Кинг как ги е изчислил, при положение, че я измисля в движение. :roll: Не знам и защо изобщо толкова е искал да ги напише, макар че се е опитал да обясни в послеслова.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Sun Nov 18, 2007 12:30 am

shayhiri wrote: Не знам как се очаква от читателя да иска да прочете още 2940 страници от същата история..
Ми щото е на Кинг!
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sun Nov 18, 2007 12:34 am

Единственото, което ми хрумна и на мен.

Ма като не съм фен и нещо не ми е достатъчно. :( Сори, тук сте поне двама с никове на главния герой.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests