Кой какво чете, part II

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Sun Nov 18, 2007 12:44 am

И не изпитвам никакво желание да продължа. Нелош стил, характерно убедителни третостепенни герои - и нищо друго, което да хваща интереса.
Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже! :shock:
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sun Nov 18, 2007 1:19 am

Е, не го оплаквай Кинг-а. Явно има достатъчно хора, които с интерес? четат стриймъвконшъснес псевдосимволики, само щото той ги е писал.

Просто аз не съм от тях. И добре, че спрях овреме, докато текстът още имаше някъв смисъл, че като гледам нататък кво става... :?
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Sun Nov 18, 2007 1:28 am

Mня, явно при Тъмната кула доста от вчепатлението е въпрос не само на личен вкус и какво търсиш в една книга, ами и на настроение, в което си, когато ти попадне. Аз съм чел първите три книги преди година-две и всъщност доста ми харесаха - и някой ден ще взема да захапя и следващите, само да измисля от кого да ги измуфтя този път :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Sun Nov 18, 2007 1:41 am

Е, не го оплаквай Кинг-а. Явно има достатъчно хора, които с интерес? четат стриймъвконшъснес псевдосимволики, само щото той ги е писал.

Просто аз не съм от тях. И добре, че спрях овреме, докато текстът още имаше някъв смисъл, че като гледам нататък кво става... Confused
По-бездарна глупост и да се мъчи средностатистическият хилбили не може да напише.
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Sun Nov 18, 2007 2:39 am

Някой хора просто не знаят кога да замълчат!
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Sun Nov 18, 2007 10:39 am

Истината е, че първа част, макар и страхотна, е далече от нивото на втора и трета, които са ОМГ едни от най-яките фентъзита изобщо. Да не говорим, че първите пет части са съвсем различни като усещане една от друга.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Nov 18, 2007 10:40 am

Мда, това щях да кажа. Не знам дали втора и трета са много различни една от друга, но определено са безкрайно различни от първа. Която пък от друга страна за мен е доста яка и определено по-яка от четвърта :)
This is it. Ground zero.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Sun Nov 18, 2007 11:50 am

Понякога се питам дали, когато shayhiry прави такива изказвания е заради желанието му да изрази личното си мнение или просто иска да се изкаже по начин противоположен на 90% от хората във форума и после да може да нищи локуми в безмислени спорове :roll:
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Mon Nov 19, 2007 11:07 am

JaimeLannister wrote:Понякога се питам дали, когато shayhiry прави такива изказвания е заради желанието му да изрази личното си мнение или просто иска да се изкаже по начин противоположен на 90% от хората във форума и после да може да нищи локуми в безмислени спорове :roll:
Просто обича да троли. :lol:

А на Кулите отдавна съм им хвърлил око, ама все не остава време и за тях. :cry:

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Mon Nov 19, 2007 2:20 pm

DELgado wrote:
JaimeLannister wrote:Понякога се питам дали, когато shayhiry прави такива изказвания е заради желанието му да изрази личното си мнение или просто иска да се изкаже по начин противоположен на 90% от хората във форума и после да може да нищи локуми в безмислени спорове :roll:
Просто обича да троли. :lol:
Бога ми, не.

Нито някое от предположенията на Джайм. Просто се чудех защо хората им се кефят толкова на Кулите. Не получих много отговори на точно тоя въпрос (освен, "защото е Кинг") - ма все е нещо.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Mon Nov 19, 2007 2:28 pm

защото е Кинг
Това е напълно достатъчен отговор. :wink: Все пак Кинг е институция сам по себе си. В гимназията четях по една негова книга на седмица и с леко вманиачен поглед обикалях книжарници и библиотеки с идеята да изнамеря и прочета всичко издадено от него на български. Слава Богу преживях го тая период. :mrgreen: Обаче въобще не съжалявам за него. Беше си много яко и още ми е приятно като си спомням как не ходех на училище, правейки се на болен пред родителите, и изкарвах по цял ден в леглото слушайки музика и четейки поредната книжка на Стивън Кинг. :bigtongue:

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Nov 19, 2007 2:37 pm

Аз само ше взема да добавя, щото Алекс май го е пропуснал - няколко човека казаха, че от втората книга нататък поредицата наистина набира скорост. Аз не съм я чел, де, само отбелязвам...

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Mon Nov 19, 2007 2:48 pm

Не съм пропуснал. Обаче баси бестселър поредицата трябва да е, ако ше чака до втора книга, за да набере скорост. Обикновено тия неща се правят до втора глава.

Изчетох първата част от първа без каквато и да е проверка, на доверие. Като реших, че не ме кефи достатъчно (като история) за да продължа, прочетох подробните синопсиси на следващите - и умрях от ужас. Подобно нещо не бих барнал, ако ще да е и с най-брилянтния стил на най-великия автор.

По-скоро бих доизчел все пак първата (много евентуално), щото наистина се кефя на изчистения ефектен стил. Тя поне сработва (сигурно) като поредица от разкази/новели.

П.П.: Кво стана с комикс адаптацията? Питам, щото историята (особено след първата) ми се вижда абсолютно unfilmable.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

fantasy_fan
Scholar
Posts: 100
Joined: Sun Sep 02, 2007 11:07 am

Post by fantasy_fan » Mon Nov 19, 2007 2:52 pm

Ми ако за "Тъмната кула" говорите - за мен 1, 2, 3 (наполовина) книга са четивни и интересни. 4 и 5 няма да ги коментирам, освен че са прекалено раздути и тромави. Има прекалено много други автори, които човек може да прочете и са в пъти по-добри от Кинг (а и по-страшни, и по-интересни).

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Mon Nov 19, 2007 2:55 pm

fantasy_fan wrote:Ми ако за "Тъмната кула" говорите - за мен 1, 2, 3 (наполовина) книга са четивни и интересни. 4 и 5 няма да ги коментирам, освен че са прекалено раздути и тромави. Има прекалено много други автори, които човек може да прочете и са в пъти по-добри от Кинг (а и по-страшни, и по-интересни).
Дай конкретен пример за по-страшен автор от Кинг плс. :shock: Че ми се дочете хорър, ама качествен а не треторазреден. :wink:

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 17 guests