Кой какво чете, part II

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Nov 20, 2007 7:29 am

Gunslinger wrote:
passer-by wrote:Писана преди новите епизоди, поради което леееко се разминава с тях по темата за майката на Люк и Лея :mrgreen: Иначе прилична трилогия за нивото на книгите по Стар Уорс.
Аве тва за майка им вкрайна сметка
Spoiler: show
не се ли оказа пълна лъжа
Абе оказа се, ама си личеше, че трилогията е писана преди 1999 г., де :wink:
Но както казах, като за трилогия по Стар Уорс бива.
Бих ти препоръчал Shatterpoint от Matthew Stover, ако случайно още не си я чел. Представи си "Апокалипсис сега" в Стар Уорс вариант с Мейс Уинду в главната роля. Доста добра военна фантастика, дори сама по себе си. :thumbsup:

Също и Cloak of Deception от James Luceno - прикуъл на Епизод 1, който прекрасно описва заговора на Палпатин, за да очерни канцлера Валорум и в крайна сметка да вземе мястото му, мамейки джедаите през цялото време. Красота. :thumbsup:

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Nov 20, 2007 4:16 pm

Изгълтах "Артър и Джордж" от Джулиан Барнс - великолепна както всичко, писано от него (тук има ли други фенове освен мен?). Като единствен недостатък мога да измисля, че може би е с не толкова напрегната кулминация както "Папагалът на Флобер", но то е разбираемо предвид сюжета и въпросите, които се засягат в книгата. Книгата има страхотен сайт:
http://www.randomhouse.com/kvpa/barnes/
http://www.julianbarnes.com/bib/arthur&george.html
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Tue Nov 20, 2007 4:35 pm

Вчера нещо съм бил заспал... Да, споменах "Making Money", която бях завършил онзи ден вечерта, а съвсем забравих да кажа, че вчера, за четирите часа, които прекарах в "Булинс", успях за четвърти път да прочета твърдо и съвсем най-любимата ми книга на Ричард Бах - "Illusions (The Adventures of a Reluctant Messiah)". За пореден път се убеждавам, че това е книга, която човек трябва да си препрочита - или по-точно да чете наново - на всеки две-три години. Всеки път си припомням неща, които съм забравил... всеки път разбирам някои от нещата - не като "ммммда, това звучи хубаво, изглежда като май да може и да е вярно сигурно", а разбирам, защото животът ми е поднесъл нови случки и ситуации, в които наистина мога да ги разбера.
Your friends will know you better in the first minute you meet than your acquaintances will know you in a thousand years.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Tue Nov 20, 2007 7:51 pm

passer-by wrote:Абе оказа се, ама си личеше, че трилогията е писана преди 1999 г., де :wink:
Но както казах, като за трилогия по Стар Уорс бива.
Бих ти препоръчал Shatterpoint от Matthew Stover, ако случайно още не си я чел. Представи си "Апокалипсис сега" в Стар Уорс вариант с Мейс Уинду в главната роля. Доста добра военна фантастика, дори сама по себе си. :thumbsup:

Също и Cloak of Deception от James Luceno - прикуъл на Епизод 1, който прекрасно описва заговора на Палпатин, за да очерни канцлера Валорум и в крайна сметка да вземе мястото му, мамейки джедаите през цялото време. Красота. :thumbsup:
Сега нямам времето и средствата да търса книги на английски за това ще чета тези на български.Почнах новелизацията на Епизод 3 на Matthew Stover и щом Shatterpoint e хубава дано и новелизацията да е!
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Nov 21, 2007 1:09 pm

Прочетох "Хиперион". Баси. :shock:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Nov 21, 2007 1:11 pm

Тъй е :)
This is it. Ground zero.

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Wed Nov 21, 2007 1:21 pm

Аз пък мъча втората част на Хиперион-а. И казвам че я мъча, горката книга, понеже ту изчета 50 страници, ту я зарежа за няколко дена. Но е много добра. Още по баси :shock: от първата дори! :mrgreen: :wink:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Wed Nov 21, 2007 1:52 pm

Ей, ще ме накарате пак да ги чета :twisted: Ама се хванах с Ендърите и направо няма пускане :) Пък и направих на мъжа ми един дъъълъъъг списък с книги, колкото донесе все файда :) Примерно на Тери Пратчет никак няма да се разсърдя :wink:

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Wed Nov 21, 2007 5:04 pm

Скоро ще бъда просветена с "Хрониките на Амбър", че не съм ги чела :oops: и ще споделя впечатления

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Wed Nov 21, 2007 5:21 pm

ifadriana wrote:Скоро ще бъда просветена с "Хрониките на Амбър", че не съм ги чела :oops: и ще споделя впечатления
Аз съм ги чел, но на възраст, която сега ми се струва неподходяща, така че възнамерявам също да се "просветя" скоро.
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Wed Nov 21, 2007 5:24 pm

А на колко си сега, Дарлинг? :)
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Wed Nov 21, 2007 5:33 pm

16 :mrgreen: Може би и това не е най-подходящата възраст, но пък има само един начин да се разбере :)
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Wed Nov 21, 2007 5:34 pm

Дерзай! :) Трябва да са достатъчно за Амбърите.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Thu Nov 22, 2007 10:15 am

Хрониките са брутални. Ще ви изкефят на макс надявам се. Първите съм ги препочитал три пъти (те ми харесват най-много :wink: ).

User avatar
Moiraine
Paragon
Posts: 596
Joined: Sun Jan 11, 2004 5:01 am

Post by Moiraine » Thu Nov 22, 2007 10:55 am

Е сестра ми ги чете за първи път на единайсет и страшно се изкефи, оттогава май ги е препрочитала един, два пъти. Пък аз кога ги четох, не помня, май на 15, 16 точно. Много са добри.
Вчера изчетох господаря на сънищата.
*Missing someone isn`t about how long it`s been since you´ve seen them last or amount of time since you last talked. It`s about that very moment when you`re doing something and you wish that they were right there with you*

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests