Кой какво чете, part II

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Sun Apr 15, 2007 4:51 pm

Neltarion wrote:Сега чета Човекът-амфибия.Търся си и книгите Песен за огън и лед,но в Силистра ги няма... :(
Е па поръчай си ги от сайта на бард (bard.bg).

Аз чета "Като оня сняг в планината" :)
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Saliin
Commoner
Posts: 33
Joined: Sun Jan 28, 2007 1:06 pm

Post by Saliin » Wed Apr 18, 2007 8:31 am

Намерих си "Зовът на Ктхулу".Става книжлето,макар че страшно определено не е :roll:
Слънчевата светлината мисли, че е по-бърза от всичко, но греши. Без значение колко бързо пътува тя, тъмнината винаги е там първа и я чака.

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Post by Shamajotsi » Fri Apr 20, 2007 7:46 pm

И на този форум да предопредя: не четете "The Tao of Pooh", като мен! Ако не беше онзи вътрешен порив да дочитам всяко нещо, което ми падне, независимо колко смуче, щях да съм я захвърлил преди много време.

Много разочароваща книга, особено ако сте здравомислещ човек, и най-вече ако сте почитател на "Мечо Пух". Единственото хубаво нещо в книгата на Хоф са цитатите от книгите на А. А. Милн :( ...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Apr 23, 2007 10:36 am

Прехвърлям "По-кратка история на времето" от Хокинг, новата хардкавърка на Бард. Преводът нещо понакуцва, въпреки че съдейки по бележките под линия преводачът е доста компетентен. Явно във физиката, но не чак толкова в българския.

Както и да е, книгата е на малко по-ниско ниво отколкото си спомням оригиналната "Кратка история", дали за добро или лошо, не мога още да кажа. Все пак определено е ценно да се прочете от всеки, който го интересува поне ей тонинко Вселената и не ги знае и сам тия неща :)
This is it. Ground zero.

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Mon Apr 23, 2007 10:38 pm

Нивото може би ти се струва по-ниско, защото тази книга е преработена Кратка история на времето и е предназначена за по-широк кръг читатели. Нарочно е "олекотена" версия.

Аз чета Форум на сънуващите от Вадим Зеланд. Тази книга я започнах малко по грешка, защото бях останала с впечатление, че е за сънищата буквално. Но не, темата е транссърфинга - метод за автотренинг при който съзнателно се омаловажават проблемите с цел да се попадне на най-благоприятното разклонение от вариантите на събитията и по този начин да се получи или достигне желаното. Абе, с 2 думи - съзнателен непукизъм, плъзгане по живота. Мен винаги са ме учили, че колкото повече искаш нещо и се бориш за него, толкова по-сигурно е, че ще го получиш. А тук се твърди тъкмо обратното - колкото по-малко мислиш за даден проблем и не му обръщаш внимание, толкова по-благоприятно ще се подредят нещата за теб. Амииии ... не знам какво да кажа. Ще започна да транссърфирам и след време ще ви споделя доколко е успешно. Но нещо хич ме няма в автотренинга, та се съмнявам дали съм качествен експонат по принцип.
Книгата е наистина форум, защото представлява сбор от теми и постинги на хора от интернет-форум посветен на транссърфинга.
pulled out

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Apr 23, 2007 10:58 pm

Morgana wrote:Нивото може би ти се струва по-ниско, защото тази книга е преработена Кратка история на времето и е предназначена за по-широк кръг читатели. Нарочно е "олекотена" версия.
Не мислиш ли, че съм наясно, след като го пише на корицата ;р
Просто коментирам доколко съм съгласен.

Дали от рязането на текст или от кофти превода обаче, някои места наистина са пострадали и са станали доста неразбираеми за т.нар. "широк кръг" читатели.

Колкото до този транссърфинг... бе съмнителна работа :)
This is it. Ground zero.

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Mon Apr 23, 2007 11:45 pm

Нещо много сме чувствителни, май :P

Не смятам, че не си наясно "след като го пише на корицата", а коментирам коментара ти, давам ти възможна причина защо ти се струва ниско нивото. А като добавим и факта, че преработката е дело на чирака, а не на майстора ...
За транссърфинга - ми всяко ново нещо звучи съмнително на първо четене. Но като се позамисля, доста от нещата звучат напълно логично. Трудното е да се накараш не само да мислиш, че не ти пука, а наистина да не ти пука.
pulled out

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Apr 24, 2007 12:10 am

Ха, ма тва по мойта част! :shock: Мислех, че само аз съм тръгнал по тоя път. Само че при мен се казва "Winddance" и, разбира се, присъства във философията на романите.

Моргана, основният плюс, когато стигнеш до просветлението, е, че буквално нищо не може да ти накриви шапката. Нямаш представа през какви ужаси съм минал благополучно, без да се впечатля и за миг.

Основният минус е, че, поне в комбинация с моя мързел, "транссърфингът" по-скоро те отдалечава от постигането на целите ти. (Сега ще попроуча в нета да видим кво ще излезе.)
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
K'RUL
Farmer
Posts: 50
Joined: Fri Dec 08, 2006 8:16 pm
Location: Malaz
Contact:

Post by K'RUL » Tue Apr 24, 2007 10:59 am

Джонатан Стреиндж и мистър Норел и досега много ме радва :D
His old enemies aren't sure whether they want to kill him, or talk to him and then kill him...

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Tue Apr 24, 2007 8:42 pm

А до края направо ще те разкърти. Аз я свършвам вече и съм ей така :shock:. Нямам какво да добавя към цялата апологетика.
Не мога да повярвам просто...

Moridin wrote
Само че Норел е жалък ;р
Но пък Чайлдърмас е страхотен :)
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Tue Apr 24, 2007 9:03 pm

Норел си кефи именно щото е жалък пък :mrgreen: А Чилдърмас, джентълменът, Джон Ъскглас и Стрейнж са страхотни да:) Изобщо, книгата е бонбон, а към края няма пускане.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Apr 24, 2007 9:05 pm

Childermass оня, дет се буташе навсякъде, ли беше, или икономът на Норел? Щото първият е още по-жалък и от Норел ;р

Мен си ме кефеше бтв Сегундус, той съвсем ли го няма нататък?
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Apr 24, 2007 10:25 pm

Има го. А икономът на Норел и оня, дето се бута навсякъде, са един и същи човек и ДА, зверски кефи, един от най-ценните герои в книгата. Но тва ше го видиш от средата нататък :)

Иначе аз съм си фен най-вече на Стрейндж, колкото и тривиално да е. Герой с размах е тва :) Но то единственият дразнещ герой в цялата книга е Стивън Блек така или иначе.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Apr 24, 2007 10:28 pm

Е не са един и същ... уейт ту чек...
дам, Чайлдърмас е икономът, а онзи дето се бута навсякъде, се казваше Дроулайт.
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Apr 24, 2007 10:30 pm

Ъъъ, ок, да нищо общо, факт :) Просто понеже и Чилдърмас се бута навсякъде... Дроулайт е гей, да, но пък с него са някои особено качествени заигравки на авторката с читателя :)
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 65 guests